دعوت نخبگان ایرانی ساکن آمریکا از حجت الاسلام رئیسی برای شرکت در انتخابات
۵۰۸۱۷۷
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
۹۸۸۳ 
جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حجت الاسلام ابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.
خبرگزاری تسنیم: جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا با صدور بیانیه‌ای از سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای سید ابراهیم رئیسی

سلام علیکم

نویسندگان این نامه از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در کشور ایالات‌متحده امریکا و دارای تحصیلات عالیه در رشته‌های مختلف بوده و از دوستداران ایران عزیزند، که با توجه به سوابق موفق و، از جنابعالی دعوت می‌نمایند با حضور درصحنه انتخابات پیشرو، امیدوارکننده مدیریتی و مقبولیت گسترده مردمی برنامه و تیم مدیریتی خود را برای استقرار دولتی شفاف، عقلانیت محور، انقلابی و تخصص گرا اعلام نمایید.

آنچه باعث نگارش این نامه و دعوت از جنابعالی برای شرکت در انتخابات شده، وضعیت نابسامان کشور در حوزه سیاست‌های داخلی و خارجی است. در حال حاضر معضل بیکاری و تداوم رکود از اساسی‌ترین مشکلات اقتصادی ایران است و آینده جوانان در پرده‌ای از ابهام قرار دارد. درعین‌حال رشد تصاعدی فساد در طول سالیان گذشته مغایر با آرمان‌های انقلاب بوده و متأسفانه دولت‌های فعلی و گذشته در ریشه‌کن نمودن این غده‌ سرطانی جدی زیاده‌خواهی مدیران اجرایی و شکاف گسترده طبقاتی از یک، نبوده‌اند.

نویسندگان این نامه معتقدند که اشرافی گری درشان نظام، سو، و از سوی دیگر عدم واکنش متناسب نسبت به بدعهدی‌های طرف‌های مقابل در مذاکرات هسته‌ای اسلامی و مردم ایران در داخل و خارج از کشور نبوده و نیست. ما نویسندگان این نامه معتقدیم فقدان شفافیت در حکومت و دولت به‌عنوان بازوی اجرایی حکومت، به‌کار نگماردن متخصصین جوان و عدم استفاده از علوم روز، از مهمترین دلایل مشکلات جاری کشور است. برای حل مشکلات درهم‌تنیده می‌بایست عزمی راسخ چاشنی تخصص و تعهد شده و با به‌کارگیری عقلانیت و علوم و فناوری‌های نوین در امر حکومت‌داری در حل آنان کوشید.

بر این باوریم که سیاست‌های مدیریتی دولت عقلانیت‌گرای اسلامی نبایست بر مبنای اعتماد و اطمینان به دشمنان قسم‌خورده ایران که در هر فرصتی مردم ایران را تحریم نموده‌اند بنا نهاده شود، بلکه می‌بایست با ایجاد موقعیت‌های پژوهشی و مدیریتی برای جوانان متخصص در عرصه‌های مختلف، گره از مشکلات کشور باز کرد.

مضافًا شفاف نمودن تصمیمات دولتی و جلوگیری از پنهان کاری‌های مرسوم مدیریتی، راه را بر مفسدان و چپاولگران بیت‌المال بسته و فرصت‌هایی برابر در اختیار آحاد جامعه قرار می‌دهد. وضع تحریم‌های جدید از سوی دولت و کنگره امریکا، آن‌هم بعد از قبول تعهدات سنگین و ظالمانه و بدون دریافت امتیازات متناسب، مغایر باعزت و مصلحت جامعه اسلامی است و البته نوع برخورد دولت مستقر جمهوری اسلامی و نحوه نگارش برجام در رفتار تحقیرکننده دولتمردان آمریکایی مؤثر بوده است.

لازم به یادآوری است که اگرچه مذاکرات هسته‌ای منجر به افزایش فروش نفت شده، لیکن عدم دریافت پول فروش نفت و بجای آن روی آوردن به تهاتر و واردات کالاهای مصرفی باعث ایجاد رقابتی نابرابر با تولیدکنندگان و نهایتاً تعطیلی کارخانجات داخلی گشته و روشن است که ادامه این مسیر به وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی منجر خواهد شد.

از یک سو شکست دولت فعلی در سیاست‌های خارجی و داخلی و احساس خطر از آینده جوانان، و از سوی دیگر مدیریت قابل‌تحسین شما در مجموعه عظیم آستان قدس رضوی و سوابق انقلابی و موفقتان در برخورد با مفاسد در معاونت اولی قوه قضائیه و دادستانی کل کشور، ما را بر این داشت تا از، قامت ریاست سازمان بازرسی کل کشور جنابعالی برای شرکت در انتخابات و استفاده از توانمندی‌های جوانان متخصص و متعهد میهن و قیام لله برای ستاندن حقوق مستضعفین، محرومین و پابرهنگان دعوت نماییم.

به‌عنوان افرادی که تجربهٔ سال‌ها تحصیل، کار و زندگی در کشورهای غربی را داشته‌اند معتقدیم که رویه فعلی اداره کشور نه تنها از مشکلات نمی‌کاهد، که بر عمق و دامنه آنان نیز خواهد افزود. نویسندگان این نامه پیشنهاد می‌دهند از سازوکارهای موفق و مجرب کشورهای دیگر همچون شفافیت و حکومت باز، نخبه‌گرایی و تخصیص بهینه، مبتنی بر توان متخصصین داخلی، و علمی منابع که در راستای اصول اسلامی‌اند بهره برده و راهکارهای جدیدی برای حل مشکلات کشور به‌کار گرفته شوند.

ما بر این باوریم که تزریق علوم روز در مدیریت کشور، باعث ایجاد تحول در حل مشکلات و رضایتمندی مردم خواهد شد و این امید را داریم که شاهد چنین مواردی در برنامه‌های علمی و اجتماعی کشور نظاره، پیشنهادی‌تان بوده و عملی شدن آنان و تأثیر مثبتشان را در بهبود وضعیت اقتصادی کنیم.

مردم و شما مستحضرید که معضلاتی چون دستور اخیر رئیس‌جمهور امریکا در ممنوعیت و محدودیت صدور ویزا برای ایرانیان، انسداد برخی حساب‌های بانکی و آزار رساندن مادی و معنوی به هم‌وطنان در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی و برخوردهای نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز با مسلمانان موجب بروز مشکلاتی برای ایرانیان ساکن امریکای شمالی شده است. این واقعیات عینی نشان می‌دهد وعده‌های داده‌شده عملی نگردیده، سیاست‌های دولت مستقر ایران در کاهش تنش مثمر ثمر نبوده و تنها بر گستاخی دشمنان و مشکلات کشور افزوده‌اند. هرچند که اولویت پیشرفت و سعادت مردم و بهبود زندگی مادی و معنوی ایرانیان ساکن کشور است.

جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا

1. رضا ابوسعیدی، واشینگتن دی‌سی، مریلند

2. دکتر عباس قاسمی، پروفسور مهندسی شیمی و استاد در مرکز اسلامی المهدی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

3. دکتر اکبر محمدپور، واشنگتن دی‌سی، مریلند

4. دکتر توحید عزیزی، پزشک و دانشجوی انفورماتیک پزشکی و بهداشت، بوستون، ماساچوست

5. دکتر مجتبی رضاخواه، پسا دکتری، دنور، کلرادو

6. کیوان ابراهیمی، دانشجوی دکتری برق، ایمز، آیوا

7. سید مجید میر قاسمی، هیوستون، تگزاس

8. مهدی دردشتیان، دانشجوی دکتری سلامت عمومی، فلوریدا

9. سمیه ابوسعیدی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

10. صدیقه صادقی‌نژاد، هیوستون، تگزاس

11. دکتر محمدرضا کاظمی، مینیاپولیس، مینه‌سوتا

12. حسین حقیقی‌نیا، هیوستون، تگزاس

13. حسین نوری سعید، MBA، دنور، کلرادو

14. اعظم دوست مهربان، پرستار، سن‌دیگو، کالیفرنیا

15. زهرا اسلامی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

16. احمدرضا اسلامی، واشنگتن دی‌سی، مریلند

17. محمد رهنما، مشاور انرژی و آی‌تی، لس‌آنجلس، کالیفرنیا

18. حسین شربانی، سالت‌لیک‌سیتی، یوتا

19. دکتر هاشم عماری، جراح دندانپزشک، دیترویت، میشیگان

20. مصطفی قاسمی، دانشجوی دندانپزشکی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

21. وحید قاسمی، دانشجوی مهندسی برق، لاس کروسس، نیو مکزیکو

22. محمود دربندی، تالسا، اوکلاهاما

23. محمد مومن نیا، اوکلاهاما سیتی، اوکلاهاما

24. مریم قاسمی، معلم و مدرس کارگاه‌های آموزشی، لاس کروسس، نیو مکزیکو

25. محسن عراقی نیکنام، مینیاپولیس، مینه‌سوتا
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1396/01/16
به شما چه وطن فروشا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
یعنی اصولگراها فکر می کنند هر کی در آمریکاست بهتر از داخلی ها می فهمه؟! وای وای غرب زده ها
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/01/16
وای چه خوب و جالب.. دوستان لطف کردن نشستن تو آمریکا و دارن واسه ملت تو ایران نظر میدن..
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1396/01/16
احتمالا این عزیزان همون افرادی هستند که احمدی نژاد با معدل پایین بهشون بورسیه داد برترینها دارین خیلی یک طرفه جانب داری اصول گراها رو میگیری
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1396/01/16
نخبه ها اگه راست میگن بیان ایران وبرای هموطنانشان خدمت کنند از اونجا دستورصادر نکنند ................
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/01/16
بنده هم حسین رزاقپور هستم فوق تخصص گلبولهای بین قرمز و سفید مثلا منم حمایت کردم راستی مقیم سانفرانسیسکو پلاک ۶+۱
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/01/16
خوبه که همه اعلام آمادگی میکنن ؛ولی باید یادمون باشه ویرانه ای که دولت یازدهم تحویل گرفت وبه این نقطه رسانده جای تامل و تقدیر داره وباید دولت فعلی رو حمایت کنیم تا نتیجه کارتیم جناب روحانی به ثمر برسه مطمئن باشید این دولت کاری شبیه دولت خاتمی ودولت جنگ(موسوی) کرده با تفاوت اینکه دول قبلی خرابه ای بنام اقتصاد یارانه ای تحویل نگرفته اند ودزدی واختلاس رو میراثدار نبوده اند
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1396/01/16
شما عزیران اول تشریف بیاورید به وطن و بعد از دور برای ایران نسخه بپیچید.
کاسه داغ تر از آش.
United Arab Emirates
21:50 - 1396/01/16
این افراد اگر وطنپرست بودوند الان تو ایران بودند نه امریکا
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/01/16
فرض کنیم راست باشه بیش از یک میلیون ایرانی در آمریکاست 24نفر چند در صد میشه
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/01/16
واقعا ؟؟؟
اینها نخبگان هستند ؟؟؟ فقط باید به حماقت این مثلا نخبگان خندید !!!
اگر شما نخبه هستید و دلتون برای این کشور و آینده اش می سوزه پس تو کشور یانکی های وحشی چکار می کنید ؟؟؟؟
از دور برای مردم نسخه های بیخود نپیچید
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1396/01/16
کسی که تو ایران زندگی نمی کنه حق اظهار نظر نداره. شماها لطفا تشریف بیارین ایران اون موقع واسه خودتون از کسی حمایت کنین . اینجوری خنده دار نیست کارتون نوخبگان آمریکا که همه تون دانشجوی سطح کارشناسی هستین اکثرا ... واقعا که تو آمریکا نفس می کشن و زندگی می کنن و برای ما بیانیه می فرستن. خنده داااااره
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1396/01/16
باسلام نظر به اصطلاح نخبگان وطن گریز محترم.اما اگر این دسته ازوطن گریزان که کارشون کم ازخیانت نداره واقعا وطن دوست بودندترک وطن نمیکردند وتحت هرشرایطی به مردم خودشون خدمت میکردندنه اینکه حاضربه تحمل شرایط سخت نباشندوعلم وعمرخودشونو در خدمت بیگانگان باشند
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1396/01/17
بیست و پنج نفرن. چهارتاشون قاسمی از نیو مکزیکو هستن. دوتاشون ابو سعیدی از مریاند. دوتاشون اسلامی مریلند و ... احتمالا بقیه هم فک و فامیل هستن. یاد محمود افتادم یه دفعه ای خندم گرفت :)
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1396/01/17
ما به اینا نخبه نمیگیم بلکه نخاله بورسیه بگیر سهمیه بگیر اصولگرایان آبنمک خوابانده ای هستند

بی مصرف برای وطن خود پس دخالت تو کار ما نکنین
Iran, Islamic Republic of
04:35 - 1396/01/17
چرا این به اصطلاح نخبگان تشریف نمیارن داخل مملکت و شرایط رو ملاحظه فرمایند و بعدش بیانیه صادر کنند!
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1396/01/17
عزیزان خاطره ننویسید لطفا، قبول کنید متن خوبی بود.حالا آمریکا بودنشون یک بحث دیگریست
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1396/01/17
نخبه های وطن فروش شما اگر دلسوز هستید بیایید ایران به کشور خدمت کنید نه اینکه اون طرف بشینید برای مردم چاه بکنید
با روحانی هستیم تا 1400
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/01/17
واقعا متاسفم واسه این قشر مثلا" تحصیلکرده! کدام سوابق درخشان رییسی را می گویند که ما خبر نداریم؟ این آقا مدتی معاون قوه قضاییه بوده و الان هم تولیت آستان قدس را به مدت یکسال است عهده دار شدند! آیا اینها سابقه ی اجرایی درخشان محسوب می شود؟ در خوب و سالم بودن رییسی شاید شکی نباشد اما در توانیی و تجربه اش در امور اجرایی و مملکت داری حتما" شک هست...
پاسخ ها
رئال مادرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
کوکا راست میگی ما اهوازیو 92 به آق حسن فریدون رای دادم به خاطر عدم سابقه جلیلی و تخریب هایی که قالیبافو کردند که حالا می فهمیم چقدرو احمق بودیم حالو می گیم آقا نخواستیم قالیباف بیاد ریاست جمهوری بیود همین اهواز حلوا حلواش می کنیم دیگه نمیذوریم بره آره وولک شما راست میگی باید باز همین آق حسن فریدونو بذوریم شیر قهوه اعلا از لوله هامون بیاد
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1396/01/17
.... شما اگه وطن پرست هستید ایران میموندید و فرار نمیکردید
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1396/01/17
اونایی که به اینا میگن وطن فروش خودشون در حسرت رفتن به امریکان منتهی نتونستن
United States
22:55 - 1396/01/17
وقتي احمدي نژاد دكتره، اينا هم نخبه اند.
نهايتا اين مشكلاتي كه ذكر شده با انتخاب رئيسي و يا روحاني حل نميشه.
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1396/01/18
کدوم نخبه؟؟!! 6 سال امریکا بودم.. هر کدام از این ادمها رو میگید نخبه هستند بگید تا من برم و ازشون براتون مدرک رسمی بیارم!! اینا اونجا دو تا ادم معمولی از میلیونها ایرانی ساکن امریکا هستند،.. اگر هر کسی دیگه هم جای اینها رفته بود امدیکا الان دکتر یا مهندس شده بود و معروفتر از اینها بود...
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1396/01/18
پس اینقدر مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا چطور شد؟
چرا برای نشون دادن اعتبار از دانشجویان و نخبگان!! آمریکا استفاده میکنند؟
من مطمئنم بیش از اونهایی که میگن مرگ بر امریکا از امریکا متنفرم چون تنفر من از سر ظلمی هست که امریکا به ایران کرده اما این اقایون نشون دادن که حتی شعارشونم تو خالیه
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1396/01/18
یکی نیست بگه اینهمه دشمن قسم خکرده .قسم خورده میکنید تو خاک دشمن قسم خورده چه غلطی میکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج