مصطفی هاشمی: باید برای تیم، قربانی کنیم
۵۰۸۷۷۸
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۱
۳۸۴۷ 
سرمربی تیم بسکتبال شیمیدور تهران گفت‌: اتفاق‌های بدی برای کاپیتان تیم افتاده و باید قربانی کنیم.
خبرگزاری ایسنا: سرمربی تیم بسکتبال شیمیدور تهران گفت‌: اتفاق‌های بدی برای کاپیتان تیم افتاده و باید قربانی کنیم.

مصطفی هاشمی درباره شرایط بازیکنانش، اظهار کرد: متاسفانه اتفاق‌های خوبی برای ما نیفتاد. قبل از بازی با پتروشیمی و در جریان گرم کردن تیم ایمان زندی مصدوم شد و نتوانست تیم را در غرب آسیا همراهی کند. قبل از شروع مسابقات هم پدر امیر امینی فوت کرد و او به ایران باز گشت.

او ادامه‌ داد: جواد داوری پیش از نیمه نهایی آسیب جدی از ناحیه دنده دید و بعد از آن هم رافی و درو در غوکاسیان را به دلیل درگذشت پدر بزرگشان نداشتیم.  در سال جدید هم متاسفانه با شروع تمرین‌ها نیز درو و پیام‌ کیانی آسیب دیدند. به نظرم باید برای تیم قربانی کنیم تا این اتفاق‌های بد تمام شود.

سرمربی شیمیدور با اشاره به این  وضعیت گفت‌: به‌ هر حال زندگی همیشه بر وفق مراد نیست. باید بپذیریم که اتفاق‌هایی می افتد، اما نباید بر کارمان تاثیر بگذارد. با همین شرایط سرمان را بالا می گیریم و معتقدم بازیکنانم باید به عملکردشان در غرب آسیا و لیگ افتخار کنند. ما در غرب آسیا واقعا شرایط خاصی داشتیم و بازیکنانم واقعا با تمام وجود مبارزه کردند.

او اظهار کرد: بازیکنان شیمیدر به بلوغ و پختگی رسیده اند و آن احساس جاه طلبی را که می خواستیم کسب کرده‌اند و حالا بسکتبال به تمام آنها احترام می‌گذارد. به‌ هر حال یک باشگاه خصوصی هستیم که محدودیت‌هایی داریم و باید با همین بضاعت کارمان را پیش ببریم و خوشحالم که همه بازیکنانم واقعا تلاش می‌کنند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که وضعیت آسیب دیده‌هاش چطور است؟ بیان‌ کرد: درو و پیام تازه تمرین‌هایشان را شروع کرده‌اند، اما هنوز کمی ترس دارند که طبیعی است. جواد داوری هنوز درد دارد، اما ایمان خوب شده است.

او در پاسخ به این سوال که چطور شد  بالاخره کوکیناس را تغییر دادید؟ گفت‌: من هفته‌ دوم وارد تیم شدم و تمام شرایط را قبول داشته و توجیهی وجود نداشت اما کوکیناس یک بازیکن پست چهار بود که در پست پنج بازی می‌کرد، اما من یک پست پنج می خواستم که با پایان قرارداد، یک بازیکن جایگزین این بازیکن کردیم. ما در لیگ پست پنج نداشتیم و کیوان ریاعی جور  او را می‌کشید که موفق هم بود. خیلی هم پیشرفت کرد، اما به یک پست پنج کامل نیاز داشتیم تا خلاءهای تیم را پر کند. نبود یک پست پنج، بازیکنان پیرامونی ما را نیز خسته کرده بود و امیدواریم با آمدن این خارجی جدید مشکلاتمان حل شود. منتظر صدور ویزا برای خارجی جدید هستیم تا به ایران بیاید.

هاشمی در پاسخ به این سوال که بازیکنان جوانش چقدر رشد کرده‌اند؟ گفت‌: همان طور که گفتم ریاعی جور پست پنج تیم را کشید و واقعا رشد کرده است. در کنار او پیام کیانی، درو درغو کاسیان، امیر حسین آذری، احسان صمدی و دیگر نفرات جوان ما واقعا رشد کرده‌اند و این یک پیام بسیار خوب برای بسکتبال ما است.

هاشمی در پاسخ به این سوال که رقابت‌های غرب‌آسیا به خصوص دیدار برابر پتروشیمی در نیمه نهایی که حکم سهمیه باشگاه‌های آسیا داشت را چطور دید؟ بیان‌ کرد: غرب‌آسیا شرایط خاص خودش را داشت و ما هم با وضعیتی که توضیح دادم در آن شرکت کردیم. در دیدار نیمه نهایی نیز  منطقی کار کردیم و با نوسان بسیار کم بازی کردیم. در مقاطع زیادی هم از حریف پیش بودیم. با این که ایمان زدنی و امیر امینی را نداشتیم و جواد داوری هم مصدوم بود خوب جنگیدیم، اما در 30 ثانیه پایانی توپی ساده را گل نکردیم و کل بازی را از دست دادیم و باختیم. خودم باور نمی کردم و تمام فکر من این بود که برنده میدان می شدیم. با این که پتروشیمی تیم خوبی دارد و ترکیبش را تقویت کرده بود، اما می‌توانستیم برنده باشیم. آنها شبی رویایی داشتند و فکر می‌کنم آمار 56 درصد شوت سه امتیازی ثبت کردند. واقعا کنترل بازیکنان پتروشیمی دشوار بود، اما خوب کار کردیم و در یک حادثه باختیم و آسیا را از دست دادیم.

هاشمی درباره شکست در دیدار رده بندی هم گفت‌: در روز آخر با هشت نفر بازی کردیم. کوک پست یک بازی می‌کرد و بقیه نفرات پست چهار و پنج بودند. ما دیگر بازیکن پیرامونی نداشتیم. خودم خجالت کشیدم و نمی‌دانستم چطور بازی را تمام می‌کنیم. نفت هم شب بسیار خوبی داشت و در نهایت به پیروزی رسید. به‌ هر حال ما تمام زورمان را برای نیمه نهایی گذاشته بودیم که  نتیجه‌ نگرفتیم.

او در پاسخ به این سوال که قهرمانی الریاضی لبنان بعد از قهرمانی لبنان در رده ملی زنگ خطری برای ما بود یا نه؟ گفت: به نظرم تیمی که الریاضی در این مسابقات شرکت داده‌بود ضعیف‌تر از قبل بود. ما با الریاضی بازی نکردیم و ای کاش این فرصت ایجاد می‌شد.  نمی‌خواهم شائبه‌ای ایجاد شود اما معتقدم این تیم قوی‌تر از قبل نبود و زور نماینده‌های ایران به آن می‌رسید.

هاشمی در پایان به سوال ایسنا مبنی بر این که با تقویت تیمش توقع او از بازیکنانش چقدر می‌شود؟ گفت‌: من سرمربی تیم دبستان هم باشم به دنبال بهترین نتیجه‌ هستم. بازیکن خارجی ما یک بازیکن تمام عیار نیست و در اندازه بضاعت ما است، اما باز هم باید مبارزه کنیم و هدف من بهترین نتیجه‌ است. من سعی کرده‌ام به بازیکنان این را منتقل کنم که همیشه به دنبال پیروزی باشند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج