تسهیلات ویژه برای سربازان غایب و فراری
۵۰۹۳۸۲
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
۷۰۸۲ 
بنابر اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، مشمولان مشغول خدمت و سرباز فراری ها می توانند از قانون جریمه مشمولان غایب استفاده کنند.
خبرگزاری مهر: بنابر اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، مشمولان مشغول خدمت و سرباز فراری ها می توانند از قانون جریمه مشمولان غایب استفاده کنند.
 
سربازان حین خدمت که قبل از اعزام به خدمت سربازی و تا تاریخ ۲۹ اسفند ۹۵ بیش از ۸ سال غیبت داشته باشند در شمول این مقررات قرار می گیرند.

مثال۱: مشمول متولد ۱۵ اسفند سال ۶۷ که در تاریخ ۳۱ خرداد ۸۵ موفق به اخذ دیپلم شده و پس از آن نیز ادامه تحصیل نداده است؛ چنانچه از تاریخ ۱۹ آبان ۹۳ مشغول به خدمت شده باشد، غیبت وی از ۱/۱۲/۸۵ محاسبه شده و تا تاریخ ۱۹/۸/۹۳ دارای بیش از ۸ سال غیبت خواهد بود و در شمول  این معافیت قرار  می گیرد.

سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی، از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان  فراری

سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از ۸ سال گذشته باشد و تاکنون نیز مشغول به خدمت نشده باشند، در شمول این مقررات قرار خواهند گرفت، لازم به توضیح است که مدت فرار آنان تا پایان سال ۹۵ محاسبه می شود.

سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از ۸ سال نگذشته باشد در صورت اشتغال و یا عدم اشتغال به خدمت، غیبت آنان از زمان ورود به غیبت تا پایان سال ۹۵ محاسبه خواهد شد و چنانچه از زمان ورود به غیبت آنان تا پایان سال ۹۵ بیش از ۸ سال بوده، در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

مثال۲: مشمول متولد ۵ تیر ۶۸ با مدرک تحصیلی سوم دبیرستان که در تاریخ ۱۹ مرداد ۸۵ با غیبت به خدمت اعزام و در تاریخ ۲۲ دی ۸۹ از خدمت فرارکرده، در این صورت غیبت وی از آخرین تاریخ مهلت معرفی (۱۹/۴/۸۶) تا تاریخ پایان سال ۹۵ بیش از ۸ سال بوده و در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1396/01/19
میگما بهتر نیست اونای ک رفتن خدمت سربازی رو بگیرن ببرن دادگاه نظامی محاکمه کنن ک چرا رفتن خدمت کردند!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/01/19
خوبه دیگه کسی که تخلف کرده نرفته بهش امتیازمیدن!یعنی من بایدالآن حسرت این بخورم که کاش نمیرفتم دانشگاه وسربازفراری میشدم!
United Arab Emirates
15:38 - 1396/01/19
واقعا دارن نشون میدن که بی قانونی و مجرم بودن بهتره خدایا خودت بهم صبر بده که سربازیم تموم بشه من با مدرک ارشد باید برم سربازی اونوقت طرف جرم کرده معاف میشه
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1396/01/19
جرا اونایی ک سربازی رفتتن،،محالف این طرحا هستند،،شما ک سربازی تون تمام شده یا درحال تموم شدنه،جرا محالفت می کنید،،،اونا ب هر دلیلی نتونستن برن،،دارن دار و ندارشنو می فروشن تا سربازی بحرن،،،
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1396/01/22
سلام خیالتون راحت اونهایی که نرفتن با اون همه محرومیت و دستگیری و مجازات و روانی شدن مغزی،چوب نرفتن خوردن،،و چه بدتر از اینکه خودم الان ۱۴ سال محرومیت کشیدم و اعصابی و استرسی شدم حالت طبیعی دیگه هرگز ندارم،و با این فشارها با اینکه تحت پوشش هستیم بازم واسه خرید اقدام کردم،چون خیلی اون موقع دنبالم میومدن و دستگیرم میکردن و کلی داغون شدم از لحاظ مغزی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج