دیدار انتخاباتی وزیر کشور با رهبر معظم انقلاب
۵۰۹۶۷۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
۸۰۱۹ 
رئیس ستاد انتخابات از ورود هیات‌های اجرایی به بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها خبر داد و گفت: در تایید صلاحیت‌ها مر قانون اجرا می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: رئیس ستاد انتخابات از ورود هیات‌های اجرایی به بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها خبر داد و گفت: در تایید صلاحیت‌ها مر قانون اجرا می‌شود.

علی‌اصغر احمدی اظهار کرد: استعلام‌ها از مراجع چهارگانه اواخر هفته گذشته به هیات‌های اجرایی ارسال و از جمعه گذشته فرآیند تایید صلاحیت نامزدها براساس مر قانون در هیات‌های اجرایی آغاز شد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در چهار حوزه انتخابیه گفت: در این حوزه‌ها نیز روند قانونی از سوی هیات‌های اجرایی انجام و هیات‌های نظارت باید نظر بدهند.

احمدی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات رئیس‌جمهوری، شوراها و میان‌دوره‌ای مجلس گفت: تمهیدات مقدماتی برای انتخابات ریاست‌جمهوری نظیر طراحی تعرفه، مهر انتخابات و صندوق‌های اخذ رای انجام شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: این اقلام با رعایت ایمنی لازم و موازین امنیتی و حفاظتی در حال ارسال به مراکز استان‌ها است.

معاون وزیر کشور از آمادگی این ستاد برای این انتخابات سه‌گانه خبر داد و اضافه کرد: ثبت‌نام از نامزدهای ریاست جمهوری از سه‌شنبه این هفته 22 فروردین‌ماه همزمان با ولادت باسعادت امیر مومنان علی(ع) شروع و به مدت پنج روز ادامه دارد.

وی به دیدار اخیر وزیر کشور با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار بر امنیت و سلامت انتخابات و لزوم ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و جلب مشارکت حداکثری مردم تاکید ویژه فرمودند.

وی با یادآوری این کلام بنیان‌گذار انقلاب اسلامی که میزان رای ملت است گفت: رهبری فرزانه انقلاب در همین دیدار اخیر نیز از رای مردم به‌عنوان حق‌الناس یاد کردند و لذا ستاد انتخابات کشور در چارچوب قوانین خود را ملزم به حراست از آراء ملت دانسته و همه توان خود را در این راستا به کار خواهد گرفت.

احمدی در پاسخ به پرسشی در خصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات و موانع پیش روی آن اظهار کرد: وزارت کشور مذاکرات زیادی در این خصوص از قبل داشت اما سرانجام با توجه به محدودیت‌های سخت‌افزاری در کشور برگزاری الکترونیکی انتخابات محدود به انتخابات شوراهای شهرهای با 7 و 9 منتخب شد.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: انتخابات در 10 هزار شعبه کشور به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود ، لذا همه مقدمات و تجهیزات لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات در این شعبات فراهم شده و برگزاری انتخابات در ماباقی انتخابات به‌صورت سنتی و کمافی‌سابق خواهد بود.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات بر پایه مر قانون وظیفه و تکلیف ما است گفت: مهمترین پارامتر بعد از جذب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برای ما تامین امنیت انتخابات است.

احمدی با بیان اینکه امنیت انتخابات جنبه‌های مختلفی دارد افزود: تاکید ما بر تامین همه ابعاد امنیت چه از نظر امنیت شعب اخذ رای و چه امنیت نشست‌های تبلیغاتی و سخنرانی‌ها و چه امنیت در زمان برگزاری انتخابات و مهمتر از همه امنیت روانی در انتخابات است ، لذا شورای تامین در استان‌ها نقش مهمی در این بخش می‌توانند ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این بوده که شعب اخذ رای به‌گونه‌ای طراحی و پیش‌بینی شوند که در دسترسی مردم به شعب اخذ رای تسهیل شود.

وی با بیان اینکه باید بستر برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود گفت: مجریان، ناظران و همه عوامل موثر در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه باید با رعایت بی‌طرفی و بی‌غرضی زمینه را برای این مشارکت حداکثری و برگزاری انتخاباتی حماسی و دشمن‌شکن فراهم کنند.

وی ادامه داد: مردم با حضور حماسی و حداکثری خود در انتخابات امسال این پیام را به جهان مخابره می‌کنند که این مردم همچنان پای انقلاب خود محکم و استوار ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه انتخابات بهار احزاب است گفت: ما از فعالیت احزاب استقبال کرده و فعالیت آنها را در جلب مشارکت حداکثری مردم موثر می دانیم اما طبیعتا هرگونه تبلیغات باید در زمان قانونی آن انجام شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج