امکان پرداخت پول از طریق «واتس اپ»
۵۰۹۷۵۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
۶۹۳۳ 
واتس اپ طی این پروژه در نظر دارد تا امکان انجام تراکنش های بانکی دیجیتال را با همکاری بانک های هند پیاده سازی کند.
وب سایت تک شات: بزرگترین سرویس پیام رسان موبایل در جهان به زودی به ده ها میلیون نفر از کاربران خود این امکان را می دهد تا علاوه بر تصویر و متن، پول را نیز به یکدیگر ارسال کنند. واتس اپ در این برنامه، بازار هند را در نظر گرفته و تلاش می کند امکان پرداخت اینترنتی را نیز در قالب این پیام رسان ارائه کند.
 
 امکان پرداخت پول از طریق واتس اپ به زودی فراهم می شود

واتس اپ طی این پروژه در نظر دارد تا امکان انجام تراکنش های بانکی دیجیتال را با همکاری بانک های هند پیاده سازی کند.


واتس اپ که هر ماه بیش از دویست میلیون – یعنی رقمی معادل یک پنجم کاربران این پیام رسان - کاربر فعال در هند دارد، این کشور را به عنوان نخستین جایگاه برای اجرای این طرح انتخاب کرده که چندان هم جای تعجب ندارد. یکی از سخنگویان واتس اپ در این باره گفته "هند برای ما کشوری مهم است. بر همین اساس، تلاش می کنیم روش های تازه ای برای ایفای نقش در آینده دیجیتال هند پیدا کنیم. به دقت به بازخوردهای کاربران هندی گوش می دهیم."


این سخنگوی واتس اپ اشاره بیشتری به جزییات طرح پرداخت پول از طریق واتس اپ نکرده، اما در یکی از وب سایت های خبری حوزه فناوری در هند آمده که این پروژه طی شش ماه آینده شروع به کار می کند.


محبوبیت سرویس های پرداخت اینترنتی پس از خارج شده اسکناس های پانصد و هزار روپیه ای از چرخه مبادلات تجاری در هند، افزایش چشمگیری داشته است. این تصمیم ناگهانی که باعث شد 86 درصد از اسکناس های در حال گردش در هند از درجه اعتبار ساقط شوند نه تنها موجب تقویت جایگاه پرداخت های آنلاین شد، بلکه تحولاتی اساسی در مبادلات مالی دولت این کشور را نیز به دنبال داشت.


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج