واکنش ایران به اتهامات پادشاه اردن
۵۰۹۸۵۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸
۱۰۲۰۲ 
سخنگوى وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اتهامات پادشاه اردن به جمهورى اسلامى ایران در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایى، این اظهارات را نسنجیده و سخیف توصیف کرد.
خبرگزاری ایلنا: سخنگوى وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اتهامات پادشاه اردن به جمهورى اسلامى ایران در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایى، این اظهارات را نسنجیده و سخیف توصیف کرد.

بهرام قاسمی گفت: به نظر می‌رسد پادشاه اردن در تعریف تروریسم دچار یک اشتباه راهبردى و اساسی است و تعابیر به کار رفته در اظهارات ایشان . صواب آن است که ایشان در ابتدا به آمارهای رسمی منتشر شده از تروریست های اردنی که به داعش و دیگر گروه های خونریز و جاهل می پیوندند اندک توجه و نگاهی داشته باشد و سپس درباره ایران که در خط مقدم مبارزه با تروریسم‌ و افراطی گری و برای تحکیم امنیت تمام منطقه تلاش و مجاهدت می کند، اظهار نظر نمایند.

قاسمى ضمن یادآورى مشکلات مستمرى که با جعل رژیم نامشروع صهیونیستى گریبانگیر جهان اسلام و کشورهاى منطقه شده است تأکید کرد: اعلام حمایت از امنیت این رژیم اشغالگر که عملاً به معناى ناامنى تمامی منطقه است و طرح قیاس هاى بى اساس و طنز آلود میان ایران و سرکردگان گروههاى تروریستى، آن هم از سوى پادشاه یک کشور عربى و اسلامى،  شوربختانه گویاى وضعیت بغرنج  و اسفباری است که این منطقه در آن به سر مى برد. بی شک بخش مهمی از  وضعیت موجود منطقه نتیجه نگاه هاى اشتباه سیاستمداران  برخى کشورها به روندهاى سیاسى و اتخاذ سیاست‌هاى مخرّب و غلطی است که در نهایت می‌تواند تمام منطقه را به ورطه ناامنى و بى‌ثباتى بیشتر  سوق دهد.  برای کمک به امنیت، ثبات و وحدت در منطقه بهتر آن است که ایشان نیز اندک زمانی را به مطالعه منطق، تاریخ  و جغرافیای منطقه اختصاص دهند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1396/01/20
چرا پولای ایرانیا توی کشورای عربی خرج میشه
همین میشه شاخ شدن
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1396/01/20
ادم حرصش در میاد همچین ادمایی که کشورشون تروریست پرور هستش ایران را تروریست میخونن. به این یارو بگید ما توریست زیاد داریم نه تروریست
Iran, Islamic Republic of
03:59 - 1396/01/20
جناب آقای قاسمی ! عمده دلیل گستاخی شیوخ عرب منطقه و اظهارات نسنجیده آنها عملکرد ضعیف و نرمش بیش از حد دولتمردان ما میباشد !؟
دولتمرد ما در جهت حفظ روابط با شیوخ منطقه طوری سخن پرانی و لفاظی دارد که گوی حفظ روابط را از آنها گدائی میکند ! و بعد اسمش را تنش زدائی و روابط برادرانه میگذارند !؟
تصور میفرمائید اگر ما برای اندک مدتی قطع رابطه کنیم و اجازه واردات از کشورهای آنها را ندهیم و در صورت گستاخی قاطعانه برخورد کنیم وضع از اینکه هست بدتر میشود !؟ کدامین بار را سراغ دارید که آنها قدردان نرمش ما باشند !؟
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1396/01/20
مطیع اوامر امریکا ارزش پاسخ دادن ندارد. این شاه برای گرفتن کمک از رژیم صهیونیستی و امریکا حاضر هست همه چیزی بگوید بجز حرف راست و حق.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1396/01/20
روسها وچینی های گدا صدباربدتراز امریکا وانگلیس هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج