وزیر ارشاد: همه خادمان قرآن بیمه می شوند
۵۱۶۵۴۴
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴
۶۸۷۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مسابقات بین المللی قرآن کریم از بیمه شدن ۴ هزار نفر در سال ۹۵ خبر داد و گفت: برنامه ما این است که به تدریج همه فعالان قرآنی بیمه شوند.
خبرگزاری فارس: در حاشیه مراسم افتتاحیه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: این مسابقات محور وحدت جهان اسلام است و ما می‌توانیم با برگزاری هرچه بهتر این رقابت‌ها صدای‌مان را به جهانیان برسانیم.

وی در خصوص بودجه قرآنی گفت: این بودجه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و از طریق شورای توسعه فرهنگ قرانی تخصیص یافته که سال گذشته مبلغ 200 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد اما این مبلغ به دلایلی پرداخت نشد. امسال مبلغ در نظر گرفته شده 100 میلیارد تومان است که همه تلاش ما این است این مبلغ برای فعالیت‌های قرآنی پرداخت شود اما جدا از این بودجه نهادها بودجه اختصاصی خود را هم دارند و مطمئن باشید بودجه امسال بسیار بسیار بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود.

صالحی امیری ادامه داد: امسال همه دستگاه‌های تحت نظر وزارت ارشاد باید برنامه قرآنی داشته باشند و این برنامه‌ها هماهنگ با معاونت قرآن و عترت خواهد بود.  البته فراموش نکنیم که همزمان با حفظ قرائت باید در حوزه معرفت افزایی قرآنی هم برنامه‌ریزی کنیم.

وی در خصوص برگزاری همایش خادمان قرآن گفت: ریاست محترم جمهور علاقه‌مند به حضور در این برنامه بود اما به دلایلی محقق نشد. حتی در افتتاحیه مسابقات هم رئیس جمهور اشتیاق حضور داشت اما به دلیل سفر به آذربایجان شرقی من به نمایندگی از وی به مسابقات آمدم. مطمئن باشید دولت به قرآن توجه دارد و امکان ندارد کسی در دولت جمهوری اسلامی ایران خدمت کند و زیر پرچم قرآن نباشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بیمه شدن 4 هزار فعال قرآنی در سال 95 خبر داد و گفت: همه کسانی که در نوبت هستند بیمه خواهند شد. سال گذشته 4 هزار نفر از فعالان قرآنی ذیل صندوق حمایت از هنرمندان بیمه شدند و تاکنون 30 هزار نفر از طریق این صندوق بیمه هستند. تلاش ما براین است که همه خادمان قرآن را به تدریج بیمه کنیم.

صالحی امیری در خصوص برنامه‌های وزارت ارشاد با موضوع اقتصاد مقاومتی گفت:‌اولین جلسه وزارتخانه به موضوع اقتصاد مقاومتی اختصاص داشت و دولت هم در این زمینه اهتمام خاصی دارد همچنین در آینده نزدیک برنامه کلان دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی به تدوین می‌رسد.

وی از به کارگیری بانوان در حوزه‌های مختلف فرهنگ خبر داد و گفت:‌ بانوان باید به عنوان نیمی از جمعیت کشور در همه برنامه‌ها دیده شوند و ما در وزارت ارشاد ابلاغ کرده‌ایم که نقش بانوان در همه حوزه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و حتی رسانه مشخص شود و از این پس بانوان نقش پررنگ‌تری در برنامه‌ها خواهند داشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج