تعلیق دوباره در انتظار صنعت فیلم سازی آمریکا
۵۲۰۰۹۷
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
۱۵۷۶
با رای مثبت بیش از 96 درصد اعضای انجمن نویسندگان امریکا (WGA)، برگزاری اعتصاب علیه کمپانی‌های تولید فیلم و سریال به تصویب رسید
وب سایت آی ‌سینما: با رای مثبت بیش از 96 درصد اعضای انجمن نویسندگان امریکا (WGA)، برگزاری اعتصاب علیه کمپانی‌های تولید فیلم و سریال به تصویب رسید. نتیجه این رای‌گیری سرنوشت‌ساز، یک روز مانده به از سر گیری مذاکرات مربوط به قرارداد با اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون از سوی انجمن اعلام شد. به این ترتیب، از دوم ماه مه (دوشنبه آینده) با پایان یافتن مدت زمان این قرارداد سه ساله، اعضای انجمن می‌توانند تمام پروژه‌هایی را که در دست دارند تعطیل و اعتصاب‌شان را رسما آغاز کنند.
 
تعلیق دوباره در انتظار صنعت تولید فیلم و سریال آمریکا

اتحادیه تهیه‌کنندگان با انتشار بیانیه‌ای به اعلام نتیجه تصویب اعتصاب واکنش نشان داده است: «کمپانی‌ها متعهد هستند بر سر میز مذاکرات به توافقی مشترک برسند تا صنعت تولید فیلم و سریال به فعالیتش ادامه بدهد. اعتصاب نویسندگان در سال 2007 به همه لطمه زد. نویسندگان به لحاظ مالی بیش از 287 میلیون دلار متضرر شدند که هرگز هم جبران نشد، قراردادها لغو شد و بسیاری از نویسندگان برای تامین مایحتاج‌شان، ناچار به دریافت وام‌های اعتصاب شدند. ما همچنان مصمم هستیم به محض بازگشت انجمن نویسندگان امریکا به مذاکرات در روز 25 آوریل، شرایط را برای دستیابی به توافقی دوجانبه فراهم کنیم.»

بنابر آمار منتشر شده، تعداد 6310 رای توسط 67.5 درصد اعضای انجمن نویسندگان امریکا که واجد شرایط شرکت در رای‌گیری بودند، به صندوق‌ها انداخته شد. در سال 2007 نیز، با 5507 رای مثبت (90 درصد اعضای انجمن) برگزاری اعتصاب علیه اتحادیه تهیه‌کنندگان به تصویب رسید. رای‌گیری اخیر که از 19 آوریل آغاز شده بود، ظهر دوشنبه (24 آوریل) به پایان رسید.

تنها آن دسته از اعضای انجمن که در شش سال گذشته تحت قرارداد اتحادیه تهیه‌کنندگان مشغول به کار بوده یا بیش از 15 سال از طرح بازنشستگی استفاده کرده‌اند، واجد شرایط شرکت در این رای‌گیری اعلام شدند.

این نخستین اعتصاب انجمن در یک دهه گذشته خواهد بود. اعتصاب قبلی از پنجم نوامبر 2007 آغاز شد و بعد از 100 روز در تاریخ 12 فوریه 2008 به پایان رسید.   
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج