سه روش خانه دار شدن به کمک وام های بانکی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۲۱۷۱۳
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
۲۸۴۸۸
اگرچه فعالان مسکن هنوز درباره حاکم بودن رکود بر این بازار غر می زنند اما کیست که نداند در همین موقع می توان خرید خوبی انجام داد. این شانس بیش از همه نصیب کسانی می شود که خواستار خرید یک خانه نه چندان بزرگ هستند.
روزنامه هفت صبح - سیما فرزیان: اگرچه فعالان مسکن هنوز درباره حاکم بودن رکود بر این بازار غر می زنند اما کیست که نداند در همین موقع می توان خرید خوبی انجام داد. این شانس بیش از همه نصیب کسانی می شود که خواستار خرید یک خانه نه چندان بزرگ هستند. آیا واقعا بخت با زوج های جوان یار است؟ اگر از وام های بانکی به عنوان نیروی کمکی استفاده کنید چطور؟ شاید این گزارش بتواند انگیزه ای در شما ایجاد کند.

روش اول: استفاده از تسهیلات مسکن یکم به اضافه وام 10 میلیونی جعاله

صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن، خرداد ماه سال 94 آغاز به کار کرد و در حال حاضر به تعدادی از سپرده گذاران تسهیلات داده است. در حال حاضر متقاضی تهرانی خرید مسکن (سرپرست خانوار)، می تواند با سپرده گذاری مبلغ 40 میلیون تومان به مدت یک سال در بانک مسکن، 80 میلیون تومان وام دریافت کند.
 
 سه روش خانه دار شدن به کمک وام های بانکی
 
ضمن این که مبلغ سپرده اولیه نیز علاوه بر این وام به او برگردانده می شود. پس در مجموع متقاضی می تواند 120 میلیون تومان دریافت کند. اگر به این مبلغ 10 میلیون وام جعاله تعمیرات مسکن را اضافه کنیم، روی هم 120 میلیون تومان دست شما را می گیرد. نرخ سود این وام 9 و نیم درصد و مبلغ اقساط آن در دوره بازپرداخت 12 ساله، ماهیانه یک میلیون و 100 هزار تومان است.

این تسهیلات در شرایطی است که تنها یکی از زوجین حساب پس انداز مسکن یکم داشته باشد؛ در صورتی که هر دوی آنها با هم حساب افتتاح کنند، به این معنا که هر کدام 40 میلیون تومان و در مجموع 80 میلیون تومان به طور جداگانه در بانک مسکن بگذارند و بعد یک سال نفری 80 میلیون تومان و در مجموع 160 میلیون تومان تسهیلات بگیرند، از آنجا که 80 میلیون تومان اولیه آنها نیز به این زوج مسترد می شود، در نهایت 240 میلیون تومان در اختیار دارند اما به آنها تنها یک وام جعاله تعلق می گیرد؛ چون وام جعاله قائم به واحد مسکونی است نه قائم به فرد متقاضی.
 
بنابراین این زوج در نهایت می توانند 250 میلیون تومان برای خرید واحد مسکونی تهیه کنند. سود تعلق گرفته به وام های این زوج از آنجایی که دو فقره تسهیلات مجزا محسوب می شوند، 9 و نیم درصد به ازای هر وام 80 میلیون تومانی است.

این تسهیلات برای شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و همچنین مراکز استان ها، 60 میلیون تومان برای فرد متقاضی و 120 میلیون تومان برای زوجینی است که هر دو حساب صندوق مسکن یکم افتتاح کرده باشند. مبلغ وام جعاله در این شهرها نیز مانند تهران 10 میلیون تومان است. نرخ سود متقاضیان خرید در این شهرها همانند متقاضیان ایرانی 9 و نیم درصد است.

همچنین تسهیلات صندوق یکم برای متقاضیان ساکن شهرهای کمتر از 200 هزار نفر جمعیت، 40 میلیون تومان است که متقاضی باید یک سال 20 میلیون تومان در حساب خود پس انداز داشته باشد. همچنین به زوجینی که هر دو نفری 20 میلیون تومان در بانک مسکن اندوخته داشته باشند، بعد از یک سال نفری 40 میلیون تومان و مجموعا 80 میلیون تومان تعلق می گیرد. مبلغ وام جعاله هم در این شهرها، 10 میلیون تومان و نرخ سود تسهیلات، 9 و نیم درصد است. اگر متقاضی استفاده از صندوق مسکن یکم واحد مسکونی را در بافت فرسوده خریداری کند، نرخ سود آن هشت درصد محاسبه می شود. استفاده کنندگان از تسهیلات صندوق مسکن یکم در صورت تمایل به دریافت وام جعاله، باید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کنند.

روش دوم: استفاده از اوراق تسهیلات به اضافه وام جعاله

یکی دیگر از روش های خرید مسکن برای افرادی که نمی خواهند از سیستم پس انداز استفاده کنند، خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن است که هم از طریق شعب بانک مسکن و هم از طریق فرابورس قابل خریداری هستند. قیمت هر برگه حق تقدم تسهیلات مسکن، بستگی به نرخ روز آن در بازار سرمایه دارد و با هر برگه می توان 500 هزار تومان تسهیلات گرفت. متقاضی نیز بسته به نیاز مالی خود، هر تعداد برگه که بخواهد می تواند خریداری کند. سقف این تسهیلات در تهران 60 میلیون تومان است که با احتساب 10 میلیون تومان وام جعاله به 70 میلیون تومان می رسد.
 
سه روش خانه دار شدن به کمک وام های بانکی

همچنین زوج هایی که بخواهند با یکدیگر یک واحد مسکونی بخرند، می توانند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات مسکن به انضمام 10 میلیون تومان وام جعاله مسکن (مجموعا 110 میلیون تومان)، تسهیلات دریافت کنند. این وام برای متقاضیان خرید مسکن در شهرهای بالای 200 هزار نفره 40 میلیون تومان وام مسکن به اضافه 10 میلیون تومان وام جعاله (مجموعا 50 میلیون تومان) است.

سود این نوع تسهیلات در دوره بازپرداخت 12 ساله با نرخ 16 درصد در همه شهرها و تهران محاسبه خواهد شد. مبلغ اقساط آن نیز – بدون در نظر گرفتن اقساط وام جعاله – برای وام گیرندگان تهرانی، 999 هزار تومان، ساکنان شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 832 هزار تومان و ساکنان سایر شهرها 666 هزار تومان است.
 
با توجه به اینکه قیمت اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن طی روزهای اخیر در کانال 67 تا 77 هزار تومانی در نوسان است، اگر میانگین قیمت آن را به ازای هر برگه 72 هزار تومان در نظر بگیریم – به هر برگه حق تقدم تسهیلات مسکن، 500 هزار تومان وام مسکن تعلق می گیرد – متقاضی تهرانی دریافت وام 70 میلیون تومانی باید 120 برگه خریداری کند که ارزش آن 8 میلیون و 640 هزار تومان خواهد بود. بنابراین پول واقعی موجود در حساب این خریدار مسکن 61 میلیون و 260 هزار تومان است. این در حالی است که او بعد از 12 سال، 95 میلیون تومان به بانک مسکن بازپرداخت کرده است.

روش سوم: استفاده از روش ترکیبی

بسیاری از متقاضیان خرید واحد مسکونی اعم از مصرفی و سرمایه ای، با این روش برای خرید ملک مسکونی آشنا بوده و عده زیادی نیز از آن بهره برده اند. به این صورت که متقاضیانی که تمایلی به پس انداز کردن پول خود در صندوق یکم ندارند، می توانند از روش ترکیب «وام خرید مسکن با اوراق تسهیلات» به اضافه «آورده شخصی» خود و مبلغ ودیعه مسکن مستاجر آن ملک که همان پول رهن است، هزینه خرید واحد مسکونی مورد نظر را تامین کنند.

اگرچه دارندگان تسهیلات صندوق مسکن یکم نیز می توانند از این روش استفاده کنند اما به دلیل بالا بودن اقساط وام صندوق یکم استفاده از این روش از آنجایی که قرار نیست در آن واحد سکونت داشته باشند و احتمالا علاوه بر اقساط وام، اجاره ماهانه هم باید بپردازند، برای وام گیرندگان از محل صندوق پس انداز یکم چندان مقرون به صرفه نیست.

این روش به دلیل بالا بودن مبلغ ودیعه مسکن (رهن کامل) در تهران و کلان شهرها، بیشتر استفاده می شود اما آسیب هایی نیز با خود به همراه دارد که مهم ترین آن ناتوانی مالک در تامین مبلغ ودیعه مسکن برای بازگرداندن به مستأجر است. به خصوص که پرونده های زیادی در دادگاه ها در این زمینه جریان دارد.
 
مستأجرانی که خواهان استرداد وجه ودیعه مسکن خود از موجر (مالک) بی پول هستند، به دادگاه شکایت می کنند که مشکلات فراوانی در انتظار مالک خواهد بود. بنابراین استفاده از این روش برای خریداران مصرفی ملک پیشنهاد نمی شود و بیشتر برای کسانی که بخواهند از مزایای سرمایه ای مسکن استفاده کنند کاربرد دارد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1396/02/09
با سلام بنده قبلا به بانك مسكن مراجعه كرده ام مبلغي كه به عنوان سود دريافت ميشه خيلي بيشتر از چيزي هست كه توي اين مقاله امده و 100ميليوني در كار نيست 14 ميليون جعاله را بانك همون اول كم ميكنه در واقع 76 ميليون به عنوان وام دريافت ميكنيم و سودي كه در 12سال دريفات ميشه 200ميليون هست متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1396/02/10
گیریم اینکه شما میگی یعنی 9ونیم درصد سود بازپرداخت هم درست باشه ، بازهم این مبلغ زیاده .
چه خبره آخه؟ فرق این سود با نزول چیه ؟
چه طوره که اگه منه شهروند به یکی هزارتومن قرض بدم اما دوهزار تومن پس بگیرم نزول گرفتم ولی برا بانک این اشکال نداره ؟!!
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1396/02/11
واقعن ممنون بابت مقاله ی مفیدتون.
قکر کنم منم بتونم با این 3 روش خونه دار شم.کلی انگیزه گرفتم.
حالااا .. از شوخی گذشته، جوک خوبی بود.خیلی وقت بود نخندیده بودم.
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/09/11
به قرآن خسته شدیم از این اوضاع....
پاسخ ها
سما
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
تو رو خدا کمک کنید خانه دار بشیم
Iran, Islamic Republic of
03:19 - 1398/03/31
سلام من ۱۴ سال در دولت جمهوری اسلامی ایران صادقانه کار کردم آیا داشتن ۵۰متر خانه ویک پراید انتظار زیاده من خونه ۸۰۰متری ولنجک و شاسی بلند نخواستم که،،، چرا ایران با این همه ثروت ما باید دنبال نیاز های اولیه زندگی باشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر