سوال اول مناظره: قالیباف، پای دخترِ آقای وزیر را به مناظره کشاند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۲۵۸۴۹
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
۹۷۲۱
محمد باقر قالیباف پاسخ خود به اولین پرسش مناظره دوم مبنی بر اینکه چطور می‌توان به رشد علمی کشور شتاب بخشید، را به اتهام وارد شده به وزیر آموزش و پرورش در مورد قاچاق که صحت آن از سوی مراجع ذی صلاح رد شد اختصاص داد.
خبرگزاری ایسنا: محمد باقر قالیباف پاسخ خود به اولین پرسش مناظره دوم مبنی بر اینکه چطور می‌توان به رشد علمی کشور شتاب بخشید، را به اتهام وارد شده به وزیر آموزش و پرورش در مورد قاچاق که صحت آن از سوی مراجع ذی صلاح رد شد اختصاص داد.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توان بر شتاب رشد علمی و افزایش کیفیت آموزش،‌پژوهش و نوآوری در نظام آموزشی کشور اعم از آموزش و پرورش و آموزش عالی افزود و جایگاه علمی ایران را در جهان ارتقاء داد با تسلیت به مناسبت حادثه معدن استان گلستان، اظهار کرد: موضوع فرهنگ یکی از مهمترین موضوعات همه جوامع است. در این حوزه همواره دو نگاه بدبینانه و خوشبینانه وجود دارد.
 
سوال اول مناظره: قالیباف، پای دخترِ آقای وزیر را مناظره کشاند

وی خاطرنشان کرد: نگاه اول نگاه قیم‌مآبانه و کنترل نظارت بر همه موضوعات فرهنگی است، اما در نگاه دوم اصل بر آگاهی بخشی بر مردم است تا آنها بتوانند با توانمندسازی و همچنین کمک نهادهای مردمی ایفای نقش کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه ریشه اساسی مشکلات اقتصادی به فرهنگ و تربیت برمی‌گردد، گفت: معتقدم آموزش و پرورش می‌تواند مهمترین وزارتخانه‌ای باشد که در این زمینه فعالیت می‌کند. اگر این وزارتخانه درست عمل کند شاهد آثاری مثبت و در صورت عملکرد بد این وزارتخانه شاهد آثاری منفی در این زمینه خواهیم بود.

قالیباف با بیان اینکه در هفته گذشته محموله مشکوکی در یک ویلایی پیدا شد اظهار کرد: رسیدگی به این پرونده ظرف دو روز به صورت فشرده انجام شد، اما سوال این است که در یک وزارت خانه که آموزش و پرورش است و در این زمینه مسئولیت دارد می بینیم واردات به این صورت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: حالا این واردات می‌تواند قانونی یا غیرقانونی باشد، ولی غیر ضروری است . این بحث پیش می آید که این وزارت خانه صنعتی و اقتصادی نیست و آموزش و پرورش است و آن هم چنین وارداتی در آن صورت می گیرد این مسئله باعث نگرانی مردم می‌شود که در راس این وزارت خانه چنین حرکتی صورت می گیرد.

این کاندیدای انتخابات همچنین بیان کرد: چگونه مردم قشر فرهیخته ، بازنشستگان آموزشی و آن‌ها که در حق التدریس باقی مانده اند اعتماد کنند. اگر بخواهیم مشکل اقتصاد را حل کنیم ، پنج  میلیون شغل ایجاد کنیم و یارانه طبقه محروم را تقویت کنیم باید نظام اصلاحی در نظام پولی، مالی و گمرکی انجام دهیم. این نمونه ای بود که در این هفته اتفاق افتادو حتما در روزها، ماه ها و سالهای متمادی از این اتفاقات خواهیم داشت.

مصطفی میرسلیم در واکنش به سخنان قالیباف اظهار کرد: شما پاسخ درستی به سوال مطرح شده ندادید. کیفیت آموزش در کشور به جایگاه معلمان برمی‌گردد، اما متأسفانه در کشور ما جایگاه درستی به معلمان نداده‌ایم و آنان در وضعیت معیشتی خوبی به سر نمی‌برند و مجبورند برای امرار معاش در چند جا کار کنند که این شرایط غیرقابل قبول است.

وی افزود: کار علمی که مناسب ما باشد و برای کشورمان کارآمد محسوب شود کمتر انجام می شود و اغلب شاهدیم که برخی پژوهش‌ها در ژورنال‌های علمی خارجی چاپ می‌شوند که به ما کمکی نمی‌کند و به درد ما نمی‌خورد. ما باید مسایل کشور را به همت اساتید و فرهیختگانمان بشناسیم تا آنها را حل کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در کشور ما متأسفانه شرایط بحرانی رکود تورمی وجود دارد در این شرایط جز با تقویت کار پژوهشی نمی‌توانیم مسایلمان را حل کنیم ،گفت:در این دولت متأسفانه طرح‌هایی که برای حل مسایل اقتصادی انجام شده بود تعطیل شد و در عین حال ما از ورود چند هواپیما به کشور خوشحال می‌شویم و جشن می‌گیریم. این کار به معنای ایجاد شغل برای جوانان دیگر کشورها است در حالی که ما می‌توانستیم بسیاری از قطعات این هواپیماها را در کشور خودمان تولید کنیم.

حسن روحانی خطاب به قالیباف گفت: اگر می خواهیم مسئله فرهنگ جامعه و آموزش را بالا ببریم باید به زیربناها توجه کنیم. اخلاق ا ولین زیربنا است ما باید حق الناس را رعایت کنیم و حقوق مردم را نباید در عین حال زیر پا بگذاریم. فرض بگیریم فردی تخلف کرده است چه کسی باید بگوید او متخلف است؟ آیا محکمه است یا نه ؟ اگر محکمه است چطور قالیباف قبل از آنکه موضوع مطرح شود اتهام ناروایی به وزیر می زند؟

وی در ادامه با بیان اینکه اگر می خواهیم علم و تحقیق جلو برود باید در جامعه آزادی باشد اظهار کرد: اگر آزادی نباشد جوانان چگونه به پیشرفت اساسی برسند؟وقتی دانشگاه شیراز فرزند علامه مطهری را دعوت می‌کند، اما دوستان شما مانع می‌شوند و با آجر به ماشین او حمله می‌کنند، می توانیم  دانشگاه متعالی  داشته باشیم باید شرایطی فراهم کنیم که شکوفایی ایجاد شود . آیا اجازه می دهیم اصحاب فرهنگ استعداد خود را نشان دهند؟ از پخش دعای ماه  رمضان ابا می‌کنیم و دعای ربنا یک هنرمند را پخش نمی کنیم پس چطور دنبال تعالی آموزش در کشور هستیم؟

مصطفی هاشمی طبا در پاسخ به پرسشی که از قالیباف درباره راهکارهای رشد علمی کشور پرسیده شد، اظهار کرد: من به خود تذکر می‌دهم که اگر سوالی از من شد همان را پاسخ دهم و از حاشیه پردازی بپرهیزم.

وی تأکید کرد: فکر می‌کنم که اگر به سندی که به نام سند پیشرفت آموزش و پرورش و اهداف 1404 و سند یونسکو 2030 مطرح است عمل شود،‌ آموزش و پرورش ما توسعه می‌یابد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه متأسفانه در امر تربیت که باید ملکه بحث آموزش و پرورش شود کمتر توجه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: یک نقصی که در قانون اساسی وجود دارد این است که اعضای علمی دانشگاه می‌توانند شغل دوم انتخاب کنند در حالی که کار آنها باید فقط دانش، پژوهش و راهنمایی دانشجو باشد.

هاشمی طبا گفت: اگر دانشگاه‌ها دقت بیشتری کنند و دانش آموختگان مدارج تحصیلی با مراتب عالی بگذرانند نتیجه بهتری حاصل می‌شود. دانشگاه‌ها مرکز تربیت کادرهای آینده کشور هستند و به همین دلیل باید در آنها دقت لازم لحاظ شود.

اسحاق جهانگیری در واکنش به صحبت های قالیباف اظهار کرد: من تا چهارشنبه فکر می کردم وزیر دیگری بوده است اما چهارشنبه معلوم شد که وزیر آموزش و پرورش بوده است. ملت مظلومیت دولت را ببینید.

وی  در ادامه مناظره دوم گفت:‌ گفته می‌شود در خانه وزیری کالای قاچاق است. این وزیر دختری داشته که فوق لیسانس و بیکار بوده و رفته لباس وارد کرده که ۲۰۰ میلیون تومان کل ارزش این لباس بوده و از گمرک هم وارد کرده و تمام تعرفه ها را پرداخت کرده است آن وقت این موضوع موضوع مصاحبه معاون اول قوه قضاییه و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.

وی همچنین درباره آموزش و پرورش یادآور شد: این سوال از جنبه های مختلف مهم است . توسعه علم کشور در آموزش و پرورش باید جدی توجه شود. تحول آموزشی و معیشت فرهنگیان باید مورد توجه قرار گیرد. در دولت یازدهم با وجود همه محدودیت ها دریافتی از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید ولی اقرار می‌کنم وضع معیشت فرهنگیان خوب نیست .

جهانگیری ادامه داد: از طرفی در دانشگاه ها به دانشجویان باید توجه شود و برایشان محیطی امن و با نشاط و امید ایجاد شود و اساتید با فراغ بال کار کنند. ما دانشگاه ها را به مراکز صنعتی وصل کردیم.

ابراهیم رییسی نیز در پاسخ به سخنان قالیباف اظهار کرد: ما 6 کاندیدا در اینجا حضور پیدا کرده‌ایم تا برنامه‌هایمان را برای مردم مطرح کنیم و آنها از این برنامه‌ها به نتیجه برسند و این حق مردم است. اما بحث‌های دیگری که حق مردم را ضایع کند به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.

وی افزود: رشد علمی در کشور در چهار سال گذشته کم شده است و شورای عطف تشکیل نمی‌شود و برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای رفع مشکلات کشور متناسب با اقلیم‌های مختلف انجام نمی‌شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز یک میلیون دانشجوی دارای مدارک تحصیلی بیکار هستند، اظهار کرد: ما با تحریم علمی مواجه هستیم و وضعیت دانشجویان و قشر فرهنگی ما مناسب نیست و در همین حال می‌شنویم که صندوق ذخیره فرهنگیان توسط عده‌ای سودجو و متخلف به یغما برده می‌شود و این موضوع فرهنگیان را عذاب می‌دهد که چرا آنان باید در مشکلات اقتصادی باشند اما عده‌ای پول آنان را به یغما ببرند.

رییسی ادامه داد: امروز وضعیت دانشجویان و فرهیختگان ما مناسب نیست و آقای روحانی باید پاسخگوی سوالاتی از این دست باشد که چرا شاهد بیکاری یک میلیون جوان فارغ‌التحصیل هستیم.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به انتقاد مطرح شده از سوی نامزدها گفت:‌وسایل کمک آموزشی ما مدارس و دانشگاه ها و معیشت معلمان ، بازنشستگان و حق التدریسی ها دچار مشکل است. بچه ها در مدارس ما می سوزند من این حوادث را دیده ام . از آقای روحانی متعجب ام من که دارم درد مردم را می گویم اخلاق را رعایت نمی کنم؟ مردم عزیز من وقتی به مشکلات اشاره می‌کنم می گویم دولت 4 درصدی ویژه خواری مال همین هاست. دلال چی ها مشکل گرانی درست می‌کنند. قاچاق کالا و ارز بیشترین مشکل را ایجاد کرده است. واردات چی که مواد اولیه یا تکنولوژی بیاورد و دست تجار را می بوسیم ولی وزیر آموزش و پرورش لباس بچه از ایتالیا می آورد در این شرایط اقتصاد درست می‌شود؟ هرگز.

وی ادامه داد: از قول آقای جهانگیری می گویم که دختر وزیر بیکار و مظلوم است، پس برود این کار را انجام بدهد. پس بقیه مردم چکار کنند؟ البته قوه قضاییه باید به این موضوع رسیدگی کند اما اصل واردات این محموله خطا است.وضعیت معلمان و دانش آموزان و مدارس ما شرم آور است.  والدین می خواهند شیفت مدارس فرزندانشان جدا باشد تا چادر و کفش فرزندانشان را جابجا کند آن وقت وزیر آموزش و پرورش این محموله را وارد کشور می‌کند.

وی اظهار کرد: علت اینکه 5 میلیون شغل ایجاد نمی‌شود و به محرومین رسیدگی نمی‌شود و در صندوق ذخیره ارزی آن اتفاقات می‌افتد همین موضوع است؛ چگونه این مسئولین می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند؟

قالیباف گفت: ما حقوق بگیر 50 میلیونی، 100 میلیونی و 200 میلیونی را ذخایر انقلاب و واردات‌چی‌ها را مظلوم می‌نامیم و چنانچه که درد آنها را بگوییم می‌گویند که قالیباف بداخلاق است. من امیدوار هستم که به گونه‌ای عمل کنیم که همه رویه‌ها را به آرمان‌های بلند امام مهربانی‌ها برگردانیم که مردم در مسند کار تصمیم بگیرند نه 4 درصد در دولت.

این کاندیدای ریاست جمهوری 4 دقیقه وقت داشت، تا به این سوال پاسخ دهد  و پس از آن دیگر کاندیداها ظرف دو دقیقه نقطه نظرات خود را در قبال سخنان قالیباف بیان و بعد او 5 دقیقه زمان داشت تا به تشریح برنامه‌های خود در راستای رشد علمی کشور بپردازد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1396/02/15
قالیباف باز باحت هم اخلاق رو هم انتخابات رو
او بازنده اصلی انتخاباته
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/02/15
آقای قالیباف موردی میخواهید مشکلات را حل کنی,کلی باید صحبت کنی و حل کنید
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/02/15
چیزی که به دردمردم فقیروبیکاربخوره نبود
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1396/02/15
پس ممه رالولوبرد اینه که دختروزیرچتربازی کانتینری می کنه یک مردم عادی اگه دومیلیون پوشاک ازش بگیرن سر کارش با کرمول کاتبینه
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1396/02/15
خوب حرف زدی آقای قا لیباف من به تو رای میدهم
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1396/02/15
افای قالیباف. اینقدر دستو پای بیخودی نزن. که رای نمیاری داری خیلی تند میری یواش
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1396/02/15
جهانگیری همش از نوشته میخونه این دیگه چجور معاون رئیس جمهوریه
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1396/02/15
قالیباف حرف حقیقت گفت واقعا حقیقت است این اتفاق افتاده
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1396/02/15
قالیباف بی اخلاق ترین کاندید تاریخ ریاست جمهوریه
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1396/02/15
قالیباف چون به جوانان اتکا کرده برنده است
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1396/02/15
ای جوانان عزیز سرزمینم.....ای بیکاران بدون پول و پارتی....سخن جهانگیری رو که شنیدین.....((یک وزیر مظلوم دخترش از بیکاری 200 میلیون پوشاک از ایتالیا وارد کرده))....لعنت بر این زندگی....آخه کدوم جوون بیکاری تو کشور ما 200 میلیون سرمایه داره....آخه بی وجدانها اگه همه ی جوونها 200 میلیون سرمایه داشتن اصلاً بیکاری وجود داشت....تف به این روزگار.... هر روز که از خواب بلند میشم آرزوی مرگم رو میکنم..... هرگز رأی نخواهم داد
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1396/02/15
چرا یکی از کاندیدا در مورد کارگران بدبخت حرف نمیزنند
United States
22:37 - 1396/02/15
پوشاک دختروزیر قاچاق نبوده است
این را گمرک وتعزیرات و... تایید کردند
ایا شمایی که اسمتان را مسلمان گذاشته اید این ایه قران را دیده اید

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد اگر فاسقى برايتان خبرى آورد نيك وارسى كنيد مبادا به نادانى گروهى را آسيب برسانيد و [بعد] از آنچه كرده‏ ايد پشيمان شويد
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1396/02/15
دختر وزیرازدردبیکاری رفته دویست میلیون پوشاک واردکرده.اونوقت دوروزه من گازخونمون راقطع کردندبخاطردویست هزارتومن وامشب که باران اومده بچه ام سرماخورده.چون ازسال۹۳تاحالابیکارم.خدالعنت کنه دولت نیرنگ وریا راکه بنزین چهارصدی راهزارکردوقبض گازهاراده برابرکرد
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1396/02/16
هر کس از رانت استفاده بکند محکوم و باید به مردم معرفی شود. از مردم عذرخواهی کند و از همه سمتهای دولتی خلع گردد.
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1396/02/16
اصلا قاچاق نبوده مابااصل کارش مخالفیم چرا باید کالای که مامیتوانیم خودمون تولید کنیم باید از ایتالیا وارد شود اونهم توسط دختر وزیر نکنه واقعا به گفته جهانگیری مظلوم وبیکار بوده وبه نون شب محتاج مجبور بوده بنده خدا دربرابر ظلم سکوت کردن هم باید اون دنیا جوابگو باشیم پس اینقدر شعار الکی ندید وکورکورانه از روحانی حمایت نکنید توچشم مردم نگاه میکنن ودروغ میگن
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1396/02/16
بازنده اصلی جهانگیری وروحانی هستند که متوسل به دروغ میشن
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1396/02/17
فقط اومدن دولت رو بکوبند انگار در 8 سال دولت احمدی نژاد کشور در رفاه نعمت ارزونی بوده حالا روحانی خرابش کرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر