هاشمی‌ طبا در حمایت از روحانی بیانیه داد
۵۳۲۱۹۰
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
۱۷۹۴۳ 
سیدمصطفی هاشمی طبا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اینجانب با توجه به آمارهای موجود و نظر خواهی های بعمل آمده از آن جا که شاید به دلیل عدم سابقه برای گستردگی اطلاعات این دیدگاه و شاید به دلایل دیگر استقبال از آن را در حد قاطبه ملت شریف ایران نمی بینم و در جهت عدم بازگشت به شرایط دولت نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به جناب آقای دکتر روحانی اختصاص دهم.
خبرگزاری ایسنا: سیدمصطفی هاشمی طبا در بیانیه‌ای به تحلیل دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.
 
هاشمی‌ طبا در حمایت از روحانی بیانیه داد 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

چو ایران نباشد ، تن من مباد

با سلام بر شهیدان و با درود به روان پاک بنیان‌گذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) اینک در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات  ریاست جمهوری اسلامی ایران و با توجه به ضرورت «حفظ امنیت ملی و آرامش کشور» و با دیدگاه داشتن «استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران» لازم می داند موارد و تاملات زیر را باطلاع هموطنان عزیز برسانم.

همانطور که در برنامه های رادیو تلویزیونی و از جمله مناظره های انجام شده بین نامزدهای محترم ریاست جمهوری ملاحظه شد به طور کلی سه دیدگاه در خصوص چگونگی موجودیت ایران و جمهوری اسلامی و نیز خدماتی که باید از سوی رییس جمهوری و دولت صورت پذیرد وجود دارد.

الف- دیدگاه نخست
 
دیدگاه نخست که خود را به اصول گرایی منتسب می نمایند آن است که با نشان دادن فقر و فاقه و ذلت و بیچارگی مردم و عدم وجود آسایش و رفاه در جامعه و به گونه ای سیاه نمایی جامعه در اظهارات و فیلم های انتخاباتی خود سعی در خنثی کردن تلاش های دولت یازدهم و مخدوش نمودن خدمات این دولت می کنند. این سیاه نمایی در حدی است که مشابه آن در رسانه های بیگانه و ضد انقلاب و نیز برخی فیلم های تهیه شده در ایران که متهم به سیاه نمایی شده اند، تاکنون دیده نشده است. اینان توجه ننموده اند که به هرحال آنچه ارائه می کنند حاصل 38 سال حاکمیت نظام جمهوری اسلامی است و در عین حال با سرپوش گذاشتن و نادیده گرفتن اقدامات نابخردانه دولت های نهم و دهم مشکلات را صرفا به عملکرد دولت یازدهم معطوف می کنند.

این دیدگاه برای ایجاد جاذبه بیشتر در مردم با اعلان سه برابر کردن یارانه ها و پرداخت کارانه به متقاضیان کار

و بیان توانایی های شخصی و بدون توجه به واقعیت های اقتصادی جامعه، صرفا با بیان «می توانم» و «قول هایم را عملی می کنم» سعی در بزرگ تر و تواناتر نشان دادن خود دارند. اینان چون هرگز در متن دولت نبوده و محدودیت های قانونی دولت را نمی شناسند بدون توجه به آمار و اطلاعات، داد سخن از رفع هر گونه محرومیت داده و مدینه فاضله ای را به مردم وعده می دهند و سرانجام در برابر روبروشدن با واقعیات و لزوم ارائه منابع برایمخارج تصوری، موضوع را محدود به کمک به فقرا کرده اند.البته همچنان در باب ذلت و بیچارگی مردم و وعده برای رفع همه مسائل مردم بدون آنکه راه حلی ارائه کنند داد سخن می دهند.

این که ایشان هرگز از شهیدان، دفاع مقدس، سیاست های دفاع مقدس، لزوم فداکاری و ایثار مردم صحبت نمی کنند، جای سئوال دارد و این که اینان دولت احتمالی خود راهگشا می دانند و سعادت مردم را منوط به روی کار آمدن خود و دولت شان می کنند، نشان می دهد سیاست «هدف وسیله را توجیه می کند» را دنبال می نمایند؛ حتی به قیمت اتهام ضمنی به جمهوری اسلامی برای در تنگنا بودن مردم.

ب- دیدگاه دوم
 
دیدگاه دوم دیدگاه رییس جمهوری و معاون اول ایشان برمبنای دولت تدبیر و امید است و با برشماری خدمات دولت در آواربرداری از نتیجه اشتباهات هشت ساله دولت نهم و دهم، کاهش تورم ، رفع بسیاری از تحریم ها با امضاء سند برجام، کاهش معوقات بانکی، افزایش استخراج نفت حسب سهمیه اوپک، رشد اقتصاد ایران و تبدیل رشد منفی به رشد مثبت، افزایش صادرات و اجرای طرح سلامت خود را آماده تداوم این روند اعلام کردند.

شاید بیش از نیمی از وقت موافقین دیدگاه تدبیر و امید به خصوص در مناظره ها، صرف دفاع شخصی از اتهامات وارده که از سوی اصول گرایان بود گردید. در حقیقت تاکتیک اصول گرایان مبنی بر حمله به شخص رییس جمهور و معاون وی کارگر افتاد و نیمی از وقت شان که باید صرف بیان عملکرد و ایده های آینده می شد به هدر رفت. رییس جمهور و معاون اول ایشان با این همه نشان دادند که راهی که رفته اند -اگرچه بدون اشتباه نبوده- اما موفقیت های مهمی را هم به همراه داشته است.

این دیدگاه ضمن اذعان به مسائل زیست‌گاهی ایران و سایر مسائل با توجه به نگاه اصلاحی و تدریجی می تواند موثر باشد. البته وقتی «موثر» را در برابر «مخرب» قرار دهیم به اهمیت آن پی می بریم.

ج- دیدگاه سوم
 
دیدگاه سوم دیدگاه اینجانب است. موضوع تخریب زیستگاه ایران که چون «بیماری خاموش سرطان» کالبد ایران را تهدید می کند، همراه با کشاورزی سنتی که همچنان پایدار است و تهدیدی جدی برای خود کشاورزی است در صدر موضوع قرار دارد و در کنار آن می توان با حذف یارانه های نقدی عمومی بودجه آن را به درماندگان، معلولان، بی سرپرستان و البته از طریق سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام تخصیص داد تا به مستحقان حسب نیازشان کمک شود.

همراه این اقدامات آن نهضت سرمایه گذاری، کارآفرینی حسب بیانیه اقتصاد مقاومتی باید به صورت جامع شکل گرفته و امکانات دولت از لحاظ آماده سازی و تسهیل بستر کسب و کار، جذب سرمایه خارجی در عین ممانعت از افزایش هزینه جاری دولت به کار گرفته شود و از همه مهمتر موضوع گردشگری به عنوان اولین و مهمترین عامل اشتغال مطرح و دنبال شود.

طبعا در این راه ملت ایران همراه با صرفه جویی هرچه بیشتر باید کوشش مضاعفی در کار و تلاش بیشتری برای صادرات به کار ببندد تا هر سه موضوع به ثمر بنشیند و این مستلزم فداکاری برای عبور از تنگناهاست و اگرچه این حرکت با حرکت شهدا و رزمندگان ، قابل قیاس نیست اما آن فداکاری ها، شهامت ها، گذشت ها باید در وجود جامعه ما همچنان شکل گیرد و ایران به یک مجموعه بزرگ تلاش و کار جهادی تبدیل شود.

همه باید در این راستا باشند که بگویند ایران برای ما همه چیز فراهم کرده و خود تکیده شده است اینک هنگامه  آنست که ما برای ایران کار کنیم و وضع سرزمین مان را بهبود بخشیم.

هر چند اجرای این دیدگاه سختی به همراه دارد، همان طور که سختی دفاع از مرزها بسیار بود، اما نهایتا شیرینی و گشایش حاصل شد. این سختی که البته در مقام قیاس فقط سایه ای از آن سختی دفاع مقدس است، نتیجه ای واقعی برای ایران و ملت ما دارد و مصداقی برای آیه شریفه « ان مع العسر یسرا، فان مع العسر یسرا، فاذا فرغت فانصب» می باشد.

هرگاه قاطبه ملت بزرگوار ایران آمادگی چنین رویارویی داشته باشند آن گاه امکان حصول به اهداف میسر می شود و از آنجا که «میزان رای ملت است»، لذا تصمیم ملت ایران همواره محترم خواهد بود.

اینجانب با توجه به آمارهای موجود و نظر خواهی های بعمل آمده از آن جا که شاید به دلیل عدم سابقه برای گستردگی اطلاعات این دیدگاه و شاید به دلایل دیگر استقبال از آن را در حد قاطبه ملت شریف ایران نمی بینم و در جهت عدم بازگشت به شرایط دولت نهم و دهم و همچنین تداوم حرکت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم که رای خود را به جناب آقای دکتر روحانی اختصاص دهم.

صد البته به مصداق «یعلمون ظاهرا من الحیاة الدنیا و هم عن‌ الاخرة هم غافلون» چون به آراء ظاهری تکیه کرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود و به هرحال امید آن دارم که با استعانت از خداوند متعال گفتمان «حفظ و ارجمندی ایران» در دستور کار دولت آینده قرار گرفته و موجب سربلندی ملت ایران در حفظ و ارتقاء سرزمین مادری مان شود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب بیش از پیش «استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران» در تداوم انقلاب باشکوه اسلامی فراهم گردد.

خداوند یار و یاور ملت شریف ایران باشد

سید مصطفی هاشمی طبا

25/ 2/ 96
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1396/02/25
چه قدر این مرد بزرگو با شخصیتن
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1396/02/25
شما اگه یکی دیگه رو شایسته تر از خودتون میدونید چرا به نفعشون کنار نمی روید؟
پاسخ ها
بدون نام
Luxembourg
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
اتفاقا نباید کنار بره چون اینجوری باید مشخص بشه درصد ارای هاشمی طبا چقدره چون اگر به دور دوم بخواد کشیده بشه خیلی مهمه که همه کاندید ها در دور اول حضور داشته باشند و مشخص باشه هر کس چقدر در دور اول رای داشته حتی جهانگیری هم نباید کنار بکشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
اتفاقا نباید کنار بره چون اینجوری باید مشخص بشه درصد ارای هاشمی طبا چقدره چون اگر به دور دوم بخواد کشیده بشه خیلی مهمه که همه کاندید ها در دور اول حضور داشته باشند و مشخص باشه هر کس چقدر در دور اول رای داشته حتی جهانگیری هم نباید کنار بکشه
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1396/02/25
انسان نجیبی به نظر میاد. باید کمپینی تشکیل بدیم و از روحانی بخوایم توی دولت بعد یه پست مهم و کلیدی به هاشمی طبا بده.ازش خوشم اومده واقعا دغدغه ایرانو داره و آدم وطن پرستیه.حالا یه سری عقایدی هم داره که قبول ندارم و برام محترمه.مهمترین حسنش ایران پرستی هست
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1396/02/25
خیلی مردی و از نظر سواد و توانایی چیزی از دکتر روحانی کم نداری. و توی مناظره برای نشون دادن سره از ناسره خیلی تلاش کردی. مردم قدر دان شما هستند.
امیدوارم دکتر روحانی از وجود شما در سازمان محیط زیست بهره بگیرند که قطعا اوضاع میهنمون بهتر خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1396/02/25
هاشمی طبا زنده باد روحانی پاینده باد،احسنت
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1396/02/25
خودش هم خودش راقبول نداره !!!! یا اینکه از اول بازیچه دست دیگران بوده !!! هرچه که هست ناتوانی روحانی را بیشتر به اثبات میرسونه .
پاسخ ها
اصلاحات
-
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
اتفاقا اگه از سیاست سر در بیاری می دونی که خودشو قبول داره که پا به عرصه گذاشته اما اینقدر فهیم هست که قبول کنه از خودش بهتر هم هست
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1396/02/25
بسیار عالی و منطقی . ممنون آقای هاشمی طبا . دلسوزی شما برای ایران قابل تحسین است . متشکریم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1396/02/25
احسنت بر شما زنده باد روحانی
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1396/02/25
هاشمی طبا اولا تو رای نداشتی
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1396/02/25
درود بر اصلاح طلبان...درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1396/02/25
این مدلی شو دیگه ندیده بودیم! یعنی میدونه یکی دیگه ازش شایسته تره بازم کنار نمیره؟!
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/02/25
چقد شخصیت ایشونو دوست دارم.به نظرم واقعا لیاقت ایشون از همه بیشتره.اما اینجا هرکی بیشتر حرفای تاثیر گذار بزنه و بغض کنه میبره
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/02/25
درود بر اصلاح طلبان...درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/02/25
کاش خودشو کوچیک نمی کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
اتفاقا بزرگ شد
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1396/02/25
روحانی حمایتت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/02/25
آقای هاشمی طبا شما خودتان چه راه کرد درستی ارائه کردید شما که اصلا از اقتصاد چیزی نمی دانید و می گویید جامعه باید تورم داشته باشد بهتر است بروید به سرکار قبلی خودتان و دیگران را هم زیر سوال نبرید. ما گل های خندانیم، فرزندان ایرانیم
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1396/02/25
از همهدمحترم تر و مودب تر بود... ب
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1396/02/25
بابا دمت گرم عجب صحبت های زیبایی، خدا پدرتو بیامرزه،
من نمی خواستم رای بدم ولی با خوندن این مطالب به روحانی رای ميدم. به امید ایرانی آباد.
United States
00:31 - 1396/02/26
از اولین جلسه مناظره ها از مرام و معرفتش خوشم اومد و حدس میزدم همچین کاری رو انجام بده. برعکس سردار پوششی که اومده بود همه رو به خاطر رفیقش لوله کنه که متاسفانه خودش لوله شد.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1396/02/26
شما بهتر برین شعر بعدی تون رو حفظ کنید بعد روحانی ازت می پرسه
درود بر ریسی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج