جایزه 12میلیون تومانی به برنده‌اش داده نشد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۳۶۴۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۵
۳۶۱۱
در آخرین لحظات اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی، نام برنده اول آن به دلیل رعایت نکردن مقررات حذف شد.
خبر آنلاین: در آخرین لحظات اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی، نام برنده اول آن به دلیل رعایت نکردن مقررات حذف شد.

عصر چهارشنبه هشتم خرداد، سالن اصلی تئاتر شهر با حضور مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان، شاهد برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی بود.

در حالی که بر اساس رای داوران قرار بود از 10 نمایشنامه برتر تقدیر شود و سه نمایشنامه نیز رتبه های اول تا سوم را کسب کنند، اما در آخرین لحظات این مراسم، نام نفر برتر خوانده نشد.

ایوب آقاخانی که در این مراسم از سوی داوران وظیفه معرفی آثار برتر را برعهده داشت، بعد از خواندن اسم رتبه دوم جشنواره اعلام کرد که در همین لحظه از طرف علی ایزدی، دبیر جشنواره به او اعلام شده است که چون نمایشنامه اول برخلاف قوانین و مقررات به اجرای عمومی رفته است، نامش از فهرست داوران حذف می‌شود.

این نمایشنامه نویس عضو هیات داوران بعد از آن اعلام کرد بنابراین این جایزه 12 میلیون تومانی نفر اول قرار است به 12 نمایشنامه نویس دیگر که در رتبه های پایین‌تری قرار دارند تعلق بگیرد.

در حاشیه این مراسم، یکی از داوران جشنواره ملی نمایشنامه نویسی به برخی از خبرنگاران گفت که برنده جایزه اول، «مگافونیا» نوشته میلاد حسینی بوده که در آخرین لحظات چون مدیران جشنواره مطلع شده‌اند که به تازگی در تالار محراب روی صحنه اجرا شده است، تصمیم گرفته‌اند این متن را از فهرست برندگان خارج کنند.

با حذف نمایشنامه برتر، مراسم اختتامیه این جشنواره شاهد اعلام نام 12 متن برتر بود.هیات داوران اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی ایران متشکل از عطاءالله کوپال، مصطفی مختاباد، فرهاد مهندس‌پور، حسین فرخی، احمد جولایی، جمشید خانیان، عبدالحی شماسی، ایوب آقاخانی، کوروش نریمانی، نادر برهانی مرند، حسین فدایی حسین، شهرام کرمی، منوچهر اکبرلو و قدرت الله فتحی، 10 نمایشنامه نویس را شایسته تقدیر دانستند و دو جایزه به نفرات دوم و سوم دادند.

نمایشنامه های «صحنه‌هایی از زندگی پدرم» نوشته مهدی میرباقری، «چه گوارا» از حمیدرضا نعیمی، «من عاشق خوش گذرونی ام» نوشته ناتاشا محرم زاده، «تو مشغول مردنت بودی» اثر کامران شهلایی، «دیوار زنگ نزده» از لیلا روغن گیر قزوینی، «سفر طولانی ایاز کوچیکه» نوشته کیومرث قنبری آذر، «یافت آباد» از سید محمد مساوات ، «کوک ترین سازم برای لمس انگشتانت» نوشته مهدی صفا و «هبوط» از حسن بیانلو، آثار تقدیر شده این جشنواره بودند.

همچنین جایزه 6 میلیون تومانی اثر سوم به منصور میخ بر برای نمایشنامه «غلیان قجری» و جایزه 8 میلیون تومانی رتبه دوم به علی میرزا عمادی برای نمایشنامه «دفاع» اهدا شد.

در ابتدای اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی که با حضور هنرمندانی چون علی نصیریان، اسماعیل خلج، محمود عزیزی، داریوش ارجمند، داریوش اسدزاده، عطاالله کوپال، مسعود دلخواه، اتابک نادری و ... برگزار شد، وزیر ارشاد و معاون هنری او سخنرانی کردند.

در ابتدا، حمید شاه آبادی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کمبود های مالی و پشتیبانی از تئاتر گفت: « واقعیت این است با این که تئاتر نقش به سزایی در فرهنگ کشور دارد، اما سهم این هنر از منابع دولتی و حمایتی بسیار محدود بوده و در طول این سال‌ها به جایگاه ارزشمندش کمتر توجه شده است.»

او با اشاره به جایگاه مهم نمایشنامه نویسان و لزوم نگارش آثار با کیفیت، ادامه داد: « نمایشنامه مغز هنر تئاتر کشور است و هرچه بیشتر به این امر توجه و دقیق‌تر و صحیح‌تر عمل کنیم تأثیر بسیاری در رشد این هنر می‌گذارد.»

در ادامه، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی گفت: «نمایشنامه قوی‌ترین قالب ادبی، خلاقانه‌ترین گونه ادبیات و اصلی‌ترین رکن هنر تئاتر است. این جشنواره را هم با هدف ارتقاء نمایشنامه نویسی و شناسایی نیروهای جوان راه انداخته‌ایم که امیدواریم به مرور فرهنگ ایرانی را بر صحنه تئاتر کشور حاکم کند.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر