ابزاری رایگان برای از بین بردن باج‌افزار WannaCry
۵۳۶۵۴۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
۶۹۹۲ 
امروز یک ابزار رایگان به نام Wanakiwi معرفی شد که به کاربران اجازه می‌دهد این باج‌افزار را از بین ببرند و به اطلاعات کامپیوتر خودشان دسترسی پیدا کنند. این برنامه رایگان برای این ساخته شده تا بتواند هارد دیسک‌های رمزگذاری شده را به حالت اول برگرداند.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: در چند وقت اخیر باج‌افزار WannaCry بسیاری از سیستم‌های ویندوزی در کشورهای مختلف را آلوده کرده است. بسیاری از این کامپیوترها هم در سازمان‌های مختلف بوده‌اند و اکثرا هم از ویندوز ۷ استفاده می‌کردند. این باج‌افزار در ابتدا توسط سازمان NSA ساخته شده بود؛ اما توسط گروهی هکر به اسم The Shadow Brokers دزدیده شد.
 
 ابزاری رایگان برای از بین بردن باج‌افزار WannaCry معرفی شد
 
این باج‌افزار با هدف قرار دادن یکی از نقاط ضعف سیستم عامل ویندوز به سیستم کاربران حمله می‌کرد و هارد را رمز گزاری می‌کرد. پس از این کار پیامی روی صفحه نشان داده می‌شد که از کاربران می‌خواست برای از بین بردن این باج افزار ۳۰۰ دلار پرداخت کنند. اگر این پول را پرداخت نکنید، نمی‌توانید به اطلاعات‌تان دسترسی پیدا کنید.

مایکروسافت با عرضه به‌روزرسان‌های مختلف سعی کرد از گسترش پیدا کردن این باج‌افزار جلوگیری کند؛ اما عدم کاربران در به‌روزرسانی کامپیوترهایشان باعث شد که تعداد سیستم‌های آلوده افزایش پیدا کند. باج‌افزار WannaCry در حال حاضر در ۱۵۰ کشور دنیا دیده شده است.

امروز یک ابزار رایگان به نام Wanakiwi معرفی شد که به کاربران اجازه می‌دهد این باج‌افزار را از بین ببرند و به اطلاعات کامپیوتر خودشان دسترسی پیدا کنند. این برنامه رایگان برای این ساخته شده تا بتواند هارد دیسک‌های رمزگذاری شده را به حالت اول برگرداند. براساس اطلاعات منتشر شده این برنامه روی سیستم‌های عامل ویندوز XP، ویندوز ۷ و ویندوز ۲۰۰۳ کار می‌کند.

البته هیچ تضمینی برای اینکه برنامه Wanakiwi روی همه سیستم‌های آلوده کار کند وجود ندارد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج