دونالد ترامپ، تنها امید مخالفان روحانی است
۵۴۲۲۶۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
۶۱۸۳
پایگاه خبری انتخاب به نقل از اکونومیست نوشت: در حالی که رییس جمهور امریکا با شاهزاده های عربِ دشمن ایران رقص عربی میکرد و ایران را محکوم میکرد رای دهندگان ایرانی به تنش زدایی با جهان رای دادند. مردان و زنان خیابناها را بسته بودند و شبانه این پیروزی را جشن میگرفتند.
پایگاه خبری انتخاب به نقل از اکونومیست نوشت: در حالی که رییس جمهور امریکا با شاهزاده های عربِ دشمن ایران  رقص عربی میکرد و ایران را محکوم میکرد رای دهندگان ایرانی به تنش زدایی با جهان رای دادند. مردان و زنان خیابناها را بسته بودند و شبانه این پیروزی را جشن میگرفتند.

مردم برای ایده تعامل با جهان دست میزدند و این را پیروزی بر انزوا طلبان میدانند. مشابه این نتیجه در شورای شهر پایتخت ایران نیز افتاد و تمامی اعضای این شورا از لیست اصلاح طلبان اتتخاب شدند و اینها جایگزین اصولگرایان شورای شهر کنونی خواهند شد.

شکست برای اصولگرایان به یک امر آشنا تبدیل شده است. این بار کمپین انتخاباتی اصولگرایان کار سختی در پیش داشت، ولی بازهم ناکام ماندند.

غلبه بر اختلافات گذشته در جریان اصولگرایی کار سختی بود امادر نهایت اصولگرایان به یک کاندیدای واحد در انتخابات رسیدند. روحانی برای جلب آرای مردم اظهارات اصلاح طلبانه خود را تقویت کرد. او به رای اکثریت مردم نیاز داشت.

مشاوران روحانی پیش بینی کرده اند که او یک زن رابه عنوان وزیر انتخاب خواهد کرد و احتمالا یکی از وزرای او برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی یک اهل تسنن خواهد بود. تغییرات زیاد دیگری نیز در راه است.

شاید مهمترین امید مخالفان روحانی، دونالد ترامپ باشد. هیچ چیزی مانند یک دشمن واقعی به آنها کمک نمیکند. آنها به خاطر دارند که چطور شش ماه بعد از انتخاب مجدد رئیس دولت اصلاحات، جرج بوش ایران را محور شرارت خواند. این مساله به پیروی آنها در سال 2005 در انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن احمدی نژاد انجامید.

سفر ترامپ به عربستان واسرائیل و وعده رویارویی با ایران و فروش سلاح ها و ادوات زیبای نظامی به رقیب منطقه ای ایران پیام روشنی برای تهران بود. تحریم های مالی آمریکا متجر به مانع تراشی بر سر سرمایه گذاری درایران شده و سبب میشود اصولگرایان بیشتر بر رقابت با غرب تاکید کننند. آنها میگویند اگر تنش ها بیشتر شود، چهار سال بعد آنها به قدرت خواهند رسید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
-
10:51 - 1396/03/11
خوش به حال پریشونشون که چنین دیوانه ای امیدشونه ...اونم آخرین امید ..خخخخخ
-
11:53 - 1396/03/11
اشتباه نکنید و از دید مغرضانه قضاوت ننماید ، آنهایی که به آقای روحانی رای دادند امید به برقراری ارتباط برای دوستی و هم زیستی با ملت ها دست زدند، سردمداران یک حکومت تمام عقاید و تفکر یک ملت نیستند
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/03/12
هدف اقتداروپیشرفت ملت است. نه صرفابه قدرت رسیدن عده ایی بانام حزب اصول گرا. اغلب بچه هایی که به نام اصول گراخوانده میشوند.. نه اصول گرایند. نه اصلاح طلب بلکه واقع بین واینده بین وارمان گراهستند. وهدفشان پیشرفت علمی است. نه به خطرافتادن ان به هربهانه ایی. جمهوری اسلامی ایران بایدالگوی وسرامدکشورهای دنیاباشد این رافراموش نکنیم.
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/03/12
نظرمن این است که این اصلاح طلبان هستند که بابازی حزب گرایی مردم رابه بازیچه گرفته اند.وگرنه حزب بازی کاردرستی نیست. اصلاح طلبان اصولی کارنمیکنن؟
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1396/03/12
پیشرفت علمی واقتصادی وفرهنگی کشور. الگوبودن وسرامد وسرافرازبودن ایران نه اینکه چندسال دیگه مستمره دیگرکشورهاباشیم.هیچ کس نبایدارزوی کشش وتنش درمردم باشد
واین جمعیت 16میلیونی خدمت گزارایران عزیزباهردولتی هستند وامیدشان به خداست. نه ترامپ ترامپیده
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1396/04/10
حضرت علی (ع) می فرماید :اختلاف تصمیم گیری را نابود می کند!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج