کنایه آرنولد به ترامپ
۵۴۳۴۱۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
۶۰۹۷
شبکه خبری سی ان ان گزارش داد 'آرنولد شوایتزینگر' بازیگر سرشناس آمریکایی و از فعالان محیط زیست در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش مبنی بر خروج از توافق آب و هوایی پاریس، خطاب به وی گفت: یک فرد نمی تواند پیشرفت ما را نابود کند.
خبرگزاری ایرنا: شبکه خبری سی ان ان گزارش داد 'آرنولد شوایتزینگر' بازیگر سرشناس آمریکایی و از فعالان محیط زیست در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش مبنی بر خروج از توافق آب و هوایی پاریس، خطاب به وی گفت: یک فرد نمی تواند پیشرفت ما را نابود کند.
 
 سی ان ان افزود: آرنولد شوایتزینگر در انتقاد از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق پاریس گفت که جنبش مردمی متعهد به 'آینده پاک' علیه واشنگتن به پا خواهد خواست .
 
این شبکه خبری ادامه داد:«شوایتزینگر با استفاده از حق خود در نقش فیلم ترمیناتور خطاب به ترامپ گفت یک فرد نمی تواند پیشرفت ما را نابود کند، یک فرد قادر نیست تحول انرژی پاک را متوقف کند، یک فرد نمی تواند زمان را به گذشته بازگردد؛ تنها من قادر به انجام آن هستم.»
 
بنا بر این گزارش، فرماندار سابق کالیفرنیا بین سال های 2003 تا 2011 میلادی در انتقاد از تصمیم ترامپ به مخاطبان خود گفت که در این زمینه نباید کارها را به واشنگتن واگذار کرد.
آرنولد شوایتزینگر گفت: مانند تمام جنبش های بزرگ در تاریخ بشری، آینده پاک با حرکت مردمی از جامعه، شهرها و ایالت های ما آغاز خواهد شد، ما نمی توانیم رهبری این امر را به واشنگتن واگذار کنیم، لازم است خود این کار را انجام دهیم.
 
وی دراین پیام ویدئویی افزود: هر ساله 200 هزار نفر در آمریکا از آلودگی هوا می میرند و نیمی از رودخانه ها و نهرها نیز برای سلامتی انسانها آلوده هستند. نمی توان تنها نشست و کاری انجام نداد درحالیکه مردم بیمار شده و می میرند و ما می دانیم که راه دیگری (برای مقابله با آلودگی) وجود دارد.
 
سی ان ان گزارش داد: ترامپ پس ازاعلام تصمیم خود مبنی بر خروج از توافق آب و هوایی پاریس با انتقادهای چشمگیر جهانی مواجه شد .
 
به گزارش ایرنا، جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا درانتقاد از تصمیم رئیس جمهوری کشورش در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: 'دنیا به رئیس جمهوری ایالات متحده که آشکارا نمی داند درباره تغییر آب وهوا چه می گوید، می گرید و می خندد.'
 
شارل میشل نخست وزیر بلژیک در حساب شخصی توییتر خود در واکنش به این اقدام جنجال برانگیز رئیس جمهوری آمریکا نوشت: من این اقدام وحشیانه علیه توافق پاریس را محکوم می کنم .
 
ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز که پیشتر نسبت به خروج یکجانبه آمریکا از توافق پاریس هشدار داده بود درانتقاد از اقدام رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه) در توییت خود نوشت: برغم تلاش هایمان در نشست گروه 7، عمیقا از تصمیم آمریکا نا امید شدیم، برخلاف آنچه ما برای آن ایستاده ایم و آنچه جهان انتظار آن را داشت.
 
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز در واکنش به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا با صدوری بیانیه ای نسبت به این تصمیم ابراز ناامیدی کرد و گفت: ما از این که دولت فدرال ایالات متحده تصمیم به خروج از توافق پاریس گرفت عمیقا ناامید شدیم.
 
هیلاری کلینتون نامزد شکست خورده انتخابات 2016 امریکا نیز تصمیم دونالد ترامپ را یک اشتباه تاریخی خواند.
 
باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز در واکنش به این اقدام دونالد ترامپ در بیانیه ای درخصوص خروج آمریکا از توافق پاریس گفت: ایالات متحده باید پیشگام این توافق باشد، اما اگر دولت ترامپ آینده را پس بزند، ایالت ها، شهرها و بنگاههای ما این راه را ادامه خواهند داد.
 
توافق پاریس12 دسامبر سال 2015 در چارچوب کنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل متحد با هدف جلوگیری از افزایش دمای زمین بیش از 2 درجه سانتیگراد در قرن جاری و تلاش برای محدودیت افزایش دما به زیر 1.5 درجه سانتیگراد نسبت به سطح پیش از صنعتی شدن آن، تهیه و تدوین شد که 195 کشور جهان آن را امضا کردند.
 
ترامپ بامداد روز جمعه با این توجیه که عضویت در توافق آب و هوایی به ضرر اقتصاد کشورش خواهد بود و قادر به دستیابی به اهداف این توافق نیز نخواهد بود، خروج آمریکا را از این توافق پاریس اعلام کرد و گفت: از همین امروز کشورش اجرای مفاد این توافق را متوقف خواهد کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج