مصوبه تحریمی سنا علیه ایران به مانع برخورد
۵۵۳۳۷۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۵
۴۳۲۶
طرح تحریم‌ها علیه ایران و روسیه که هفته گذشته به تصویب سنای آمریکا رسید، در مجلس نمایندگان آمریکا با یک مشکل آیین‌نامه‌ای رو به رو شد.
خبرگزاری فارس: طرح تحریم‌ها علیه ایران و روسیه که هفته گذشته به تصویب سنای آمریکا رسید، در مجلس نمایندگان آمریکا با یک مشکل آیین‌نامه‌ای رو به رو شد.

روزنامه واشنگتن‌پست‌ نوشته مانع پیش آمده از تبدیل شدن سریع طرح تحریم‌ها علیه ایران و روسیه به قانون جلوگیری می‌کند.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دو هفته پیش طرحی را با 98 رأی موافق و 2 رأی مخالف به تصویب رساندند که خواستار اعمال تحریم‌های جامع علیه ایران است. این طرح، تحریم‌هایی را هم علیه روسیه در نظر گرفته است.

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده اعضای مجلس نمایندگان در هفته جاری گفته‌اند این مصوبه ناقض بندی از قانون اساسی آمریکا است که به موجب آن تنها مجلس نمایندگان می‌تواند آغازگر طرح‌هایی باشد که به افزایش درآمد دولت منجر می‌شود.

حل و فصل این موضوع مسئله ساده‌ای نیست، چرا که تسریع روند بررسی طرح‌های قانونی سنا نیازمند رضایت متفق‌القول است و جمهوری‌خواهان در حال آماده شدن برای ارائه قانون خدمات بهداشتی در صحن علنی سنا هستند.

یک منبع در مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه به واشنگتن‌پست گفت که این طرح تحریمی برای بررسی موارد تناقض با قانون اساسی روی میز مجلس نمایندگان آمریکا متوقف مانده است.

بخشی از مصوبه سنا که به تحریم‌های روسیه مربوط می‌شود اختیارات دونالد ترامپ برای کاهش تحریم‌ها علیه روسیه را محدود می‌کند.

اعضای دموکرات کنگره آمریکا به همین دلیل معتقدند که مانع‌تراشی آیین‌نامه‌ای مجلس نمایندگان آمریکا در واقع تلاشی از جانب جمهوری‌خواهان برای تأخیر در فرایند قانونگذاری مصوبه سنا است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1396/03/31
لایحه مصوبه سنا تا به تصویب مجلس نمایندگان امریکا و امضای رئیس جمهور نرسد قانون نخواهد شد. تازه ترامپ به خاطر روابط زیر میزی با روسیه ممکن است که بعضی از این مصوبه ها را وتو خطی کند.
ولی عجیب است که این اولین بار است که نوکران صهیونیسم به جای بخشیدن مالیات مردم امریکا به صورت بلاعوض به رژیم مفت خور ، اشغال گر و کودک کش صهیونیستی به فکر منافع و درامد مردم امریکا افتاده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج