زیردریایی ساخت شهید چمران
۵۵۳۷۴۹
۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
۵۲۱۳
شهید چمران اگرچه بیشتر به عنوان یک مبارز چریک و فرمانده جنگی شناخته می شود اما او پیش از آن یک دانشمند و تحصیل کرده بهترین دانشگاه های فنی ایران و آمریکا بوده است.
وبسایت جام جم آنلاین: شهید چمران اگرچه بیشتر به عنوان یک مبارز چریک و فرمانده جنگی شناخته می شود اما او پیش از آن یک دانشمند و تحصیل کرده بهترین دانشگاه های فنی ایران و آمریکا بوده است.
 
زیردریایی ساخت شهید چمران

خدمات فنی و مهندسی شهید چمران کمتر مورد توجه قرار گرفته است تا آنجا که بسیاری از مردم شاید ندانند که نخستین زیردریایی کشورمان را او طراحی و ساخته است، یک زیردریایی چریکی به طول 6 متر که اکنون در باغ موزه دفاع مقدس تهران نگهداری می شود و شما تصاویر آن را در این خبر مشاهده می کنید.

آن طور که مهندس مهدی چمران برادر شهید دکتر چمران به جام جم آنلاین می گوید : بعد از شهادت دکتر چمران و از روی نقشه و طراحی ایشان زیردریایی های پیشرفته دیگری در حد 15 متر ساخته و در خلیج فارس هم تست شد.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر تهران، از دیگر خدمات مهندسی و علمی شهید چمران می توان به تولید موشک زیرآبی در زمان جنگ اشاره کرد که در شکافتن خاکریزهای دشمن کمک بسیاری می کرد.
 
زیردریایی ساخت شهید چمران 
 
زیردریایی ساخت شهید چمران 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج