طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۶۰۷۴۰
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
۲۸۵۹
رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
وب سایت کلیک: رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که  مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
 
 طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور عسل

گروهی از محقان در مقاله ای به توصیف چگونگی درک زنبور های عسل از رنگ ها پرداخته اند. این مقاله که پاسخ گوی بسیاری از سوالاتی است که پیش از این در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی و درک رنگ ها در زنبور های عسل مطرح شده است، می تواند به عنوان مرجعی مهم برای طراحی و ساخت دوربین های عکاسی نسل آینده برای ثبت رنگ های واقعی محسوب شود.

در گذشته، دانشمندان همواره به دنبال یافتن پاسخی برای چگونگی تشخیص رنگ گل ها قبلا مشاهده شده در شرایط نوری متفاوت در زنبور های عسل بوده اند. اولین پاسخ قابل قبول در جواب این پرسش وجود قابلیت سازگاری کروماتیک در سیستم بینایی زنبور های عسل مطرح شده است. در این نوع سازگاری به عنوان مثال حتی اگر نور سبزی به شی‌ء قرمز رنگی تابیده شود، باز هم رنگ قرمز شی‌ء قابل تشخیص خواهد بود. اما در طراحی دوربین ها به منظور ثبت رنگ واقعی در شرایط نوری مختلف، از یک تئوری ریاضی به نام تبدیل فون کریس استفاده می شود. نکته مهم ای است که در دوربین هایی که از حسگر های با کیفیتی برای ثبت رنگ استفاده نمی کنند، رنگ واقعی شی‌ء ثبت نمی شود و بر عکس اگر در دوربین حسگر های با کیفیت به همراه قابلیت های تنظیم نور سفید تعبیه شود، رنگ ها همان طور که با چشم غیر مسلح دیده می شوند، در تصویر ثبت می شوند.

اما نتایج مطالعه اخیر نشان داده است که سیستم بینایی زنبور ها عملکردی کاملاً متفاوت در پردازش رنگ ها با آنچه که گفته شد دارد. در چشم زنبور ها دو بخش اساسی وجود دارد که کار هر کدام مشاهده مستقیم گل های مورد هدف زنبور ها است. در بالای سر زنبور ها، ۳ زائده کوچک وجود دارد که هر کدام دارای دو گیرنده نور محیطی است. بر اساس گفته های جیر گارسیا، دریافت رنگ توسط این گیرنده ها به مغز زنبور امکان حذف نورهایی که باعث به اشتباه افتادن زنبور در تشخیص رنگ واقعی می شود، را می دهد. از طرفی برای اینکه در تشخیص رنگ واقعی اشتباهی رخ ندهد، نور دریافت شده توسط این گیرنده ها با آنچه که زنبور توسط چشم ها خود می بیند ترکیب می شود و به این صورت رنگ واقعی گل یا گیاه و هر آنچه که در محیط پیرامون زنبور است تشخیص داده می شود.

در بررسی های صورت گرفته بر روی سیستم عصبی مغز زنبورها مشخص شده است که بر خلاف آنچه دانشمندان تاکنون تصور می کرده اند، در مغز زنبورها ناحیه ای برای پردازش رنگ وجود دارد. به عقیده یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی، یافته ها در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی زنبور ها در تشخیص رنگ می تواند به عنوان راهنمایی برای طراحی روش جدید در ثبت تصاویر توسط دوربین های عکاسی آینده در نظر گرفته شود. به نظر می رسد از این یافته ها می توان در سیستم های پردازش تصویر در هواپیماهای بدون سرنشین، ربات ها و از این دست برای ثبت رنگ های واقعی استفاده شود. در حال حاضر سیستم بینایی در هواپیماهای بدون سرنشین برای پیدا کردن هدف، نمونه مدل سازی شده سیستم بینایی زنبور ها است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر