طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۶۰۷۴۰
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
۲۸۰۳
رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
وب سایت کلیک: رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که  مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
 
 طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور عسل

گروهی از محقان در مقاله ای به توصیف چگونگی درک زنبور های عسل از رنگ ها پرداخته اند. این مقاله که پاسخ گوی بسیاری از سوالاتی است که پیش از این در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی و درک رنگ ها در زنبور های عسل مطرح شده است، می تواند به عنوان مرجعی مهم برای طراحی و ساخت دوربین های عکاسی نسل آینده برای ثبت رنگ های واقعی محسوب شود.

در گذشته، دانشمندان همواره به دنبال یافتن پاسخی برای چگونگی تشخیص رنگ گل ها قبلا مشاهده شده در شرایط نوری متفاوت در زنبور های عسل بوده اند. اولین پاسخ قابل قبول در جواب این پرسش وجود قابلیت سازگاری کروماتیک در سیستم بینایی زنبور های عسل مطرح شده است. در این نوع سازگاری به عنوان مثال حتی اگر نور سبزی به شی‌ء قرمز رنگی تابیده شود، باز هم رنگ قرمز شی‌ء قابل تشخیص خواهد بود. اما در طراحی دوربین ها به منظور ثبت رنگ واقعی در شرایط نوری مختلف، از یک تئوری ریاضی به نام تبدیل فون کریس استفاده می شود. نکته مهم ای است که در دوربین هایی که از حسگر های با کیفیتی برای ثبت رنگ استفاده نمی کنند، رنگ واقعی شی‌ء ثبت نمی شود و بر عکس اگر در دوربین حسگر های با کیفیت به همراه قابلیت های تنظیم نور سفید تعبیه شود، رنگ ها همان طور که با چشم غیر مسلح دیده می شوند، در تصویر ثبت می شوند.

اما نتایج مطالعه اخیر نشان داده است که سیستم بینایی زنبور ها عملکردی کاملاً متفاوت در پردازش رنگ ها با آنچه که گفته شد دارد. در چشم زنبور ها دو بخش اساسی وجود دارد که کار هر کدام مشاهده مستقیم گل های مورد هدف زنبور ها است. در بالای سر زنبور ها، ۳ زائده کوچک وجود دارد که هر کدام دارای دو گیرنده نور محیطی است. بر اساس گفته های جیر گارسیا، دریافت رنگ توسط این گیرنده ها به مغز زنبور امکان حذف نورهایی که باعث به اشتباه افتادن زنبور در تشخیص رنگ واقعی می شود، را می دهد. از طرفی برای اینکه در تشخیص رنگ واقعی اشتباهی رخ ندهد، نور دریافت شده توسط این گیرنده ها با آنچه که زنبور توسط چشم ها خود می بیند ترکیب می شود و به این صورت رنگ واقعی گل یا گیاه و هر آنچه که در محیط پیرامون زنبور است تشخیص داده می شود.

در بررسی های صورت گرفته بر روی سیستم عصبی مغز زنبورها مشخص شده است که بر خلاف آنچه دانشمندان تاکنون تصور می کرده اند، در مغز زنبورها ناحیه ای برای پردازش رنگ وجود دارد. به عقیده یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی، یافته ها در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی زنبور ها در تشخیص رنگ می تواند به عنوان راهنمایی برای طراحی روش جدید در ثبت تصاویر توسط دوربین های عکاسی آینده در نظر گرفته شود. به نظر می رسد از این یافته ها می توان در سیستم های پردازش تصویر در هواپیماهای بدون سرنشین، ربات ها و از این دست برای ثبت رنگ های واقعی استفاده شود. در حال حاضر سیستم بینایی در هواپیماهای بدون سرنشین برای پیدا کردن هدف، نمونه مدل سازی شده سیستم بینایی زنبور ها است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر