طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
لایکو_1
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۶۰۷۴۰
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
۲۸۶۹
رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
وب سایت کلیک: رفتارهای زنبور های عسل در تشخیص هدف موضوع مطالعات زیادی بوده است. اخیرا در مطالعه ای، دانشمندان دریافته اند که  مدل سازی عملکرد مغز زنبورها در تصویر سازی می تواند به دانشمندان در خلق تکنولوژی جدیدی برای ثبت تصاویر رنگی با کیفیت کمک کند.
 
 طراحی دوربین های عکاسی از روی مغز زنبور عسل

گروهی از محقان در مقاله ای به توصیف چگونگی درک زنبور های عسل از رنگ ها پرداخته اند. این مقاله که پاسخ گوی بسیاری از سوالاتی است که پیش از این در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی و درک رنگ ها در زنبور های عسل مطرح شده است، می تواند به عنوان مرجعی مهم برای طراحی و ساخت دوربین های عکاسی نسل آینده برای ثبت رنگ های واقعی محسوب شود.

در گذشته، دانشمندان همواره به دنبال یافتن پاسخی برای چگونگی تشخیص رنگ گل ها قبلا مشاهده شده در شرایط نوری متفاوت در زنبور های عسل بوده اند. اولین پاسخ قابل قبول در جواب این پرسش وجود قابلیت سازگاری کروماتیک در سیستم بینایی زنبور های عسل مطرح شده است. در این نوع سازگاری به عنوان مثال حتی اگر نور سبزی به شی‌ء قرمز رنگی تابیده شود، باز هم رنگ قرمز شی‌ء قابل تشخیص خواهد بود. اما در طراحی دوربین ها به منظور ثبت رنگ واقعی در شرایط نوری مختلف، از یک تئوری ریاضی به نام تبدیل فون کریس استفاده می شود. نکته مهم ای است که در دوربین هایی که از حسگر های با کیفیتی برای ثبت رنگ استفاده نمی کنند، رنگ واقعی شی‌ء ثبت نمی شود و بر عکس اگر در دوربین حسگر های با کیفیت به همراه قابلیت های تنظیم نور سفید تعبیه شود، رنگ ها همان طور که با چشم غیر مسلح دیده می شوند، در تصویر ثبت می شوند.

اما نتایج مطالعه اخیر نشان داده است که سیستم بینایی زنبور ها عملکردی کاملاً متفاوت در پردازش رنگ ها با آنچه که گفته شد دارد. در چشم زنبور ها دو بخش اساسی وجود دارد که کار هر کدام مشاهده مستقیم گل های مورد هدف زنبور ها است. در بالای سر زنبور ها، ۳ زائده کوچک وجود دارد که هر کدام دارای دو گیرنده نور محیطی است. بر اساس گفته های جیر گارسیا، دریافت رنگ توسط این گیرنده ها به مغز زنبور امکان حذف نورهایی که باعث به اشتباه افتادن زنبور در تشخیص رنگ واقعی می شود، را می دهد. از طرفی برای اینکه در تشخیص رنگ واقعی اشتباهی رخ ندهد، نور دریافت شده توسط این گیرنده ها با آنچه که زنبور توسط چشم ها خود می بیند ترکیب می شود و به این صورت رنگ واقعی گل یا گیاه و هر آنچه که در محیط پیرامون زنبور است تشخیص داده می شود.

در بررسی های صورت گرفته بر روی سیستم عصبی مغز زنبورها مشخص شده است که بر خلاف آنچه دانشمندان تاکنون تصور می کرده اند، در مغز زنبورها ناحیه ای برای پردازش رنگ وجود دارد. به عقیده یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی، یافته ها در زمینه نحوه عملکرد سیستم بینایی زنبور ها در تشخیص رنگ می تواند به عنوان راهنمایی برای طراحی روش جدید در ثبت تصاویر توسط دوربین های عکاسی آینده در نظر گرفته شود. به نظر می رسد از این یافته ها می توان در سیستم های پردازش تصویر در هواپیماهای بدون سرنشین، ربات ها و از این دست برای ثبت رنگ های واقعی استفاده شود. در حال حاضر سیستم بینایی در هواپیماهای بدون سرنشین برای پیدا کردن هدف، نمونه مدل سازی شده سیستم بینایی زنبور ها است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان