بازگشت ایرانی بازداشت شده در آمریکا به خانه
۵۶۵۰۰۰
۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
۱۰۲۹۰
اداره گمرک و گشت مرزی آمریکا اعلام کرد، محقق ایرانی که به همراه خانواده‌اش در فرودگاه بوستون بازداشت شده بود،‌ به خانه خود بازگردانده شدند. این محقق بیماری‌های سرطانی برای کار در یک بیمارستان برجسته به بوستون سفر کرده بود.
خبرگزاری ایسنا: اداره گمرک و گشت مرزی آمریکا اعلام کرد، محقق ایرانی که به همراه خانواده‌اش در فرودگاه بوستون بازداشت شده بود،‌ به خانه خود بازگردانده شدند. این محقق بیماری‌های سرطانی برای کار در یک بیمارستان برجسته به بوستون سفر کرده بود.
 
محسن دهنوی محقق بیماری‌های سرطانی ایرانی به همراه همسر و سه فرزند کوچک خود بعد از ظهر روز دوشنبه پس از ورود به فرودگاه بین‌المللی لوگان در شهر بوستون بازداشت شد.

بنا بر اعلام بیمارستان کودکان بوستون محسن دهنوی ۳۲ ساله برای ورود به آمریکا ویزای کار گرفته بود، اما با این وجود در فرودگاه بازداشت شده و علت آن نیز هنوز مشخص نیست.

استفانی مالین،‌ سخنگوی اداره گمرک و گشت مرزی آمریکا اعلام کرد: دهنوی به همراه همسر و سه فرزندش عصر روز سه‌شنبه (بامداد چهارشنبه) با یک پرواز به خانه بازگردانده شد و علت بازداشت وی نیز هیچ ارتباطی با فرمان مهاجرتی ترامپ مبنی بر منع ورود شهروندان چند کشور مسلمان، از جمله ایران ندارد، بلکه به دلیل اطلاعاتی بود که این آژانس در طول بررسی‌هایش همچون مسائل امنیتی و سلامت به دست آورده است.

سخنگوی بیمارستان کودکان بوستون نیز گفت که بیمارستان امیدوار است مشکل ورود آقای دهنوی و خانواده‌اش حل شود و وی هرچه زودتر بتواند به بوستون بیاید. بیمارستان متعهد به حمایت از آقای دهنوی و خانواده‌اش است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در روزهای ابتدایی آغاز به کار رسمی خود فرمان منع ورود اتباع چند کشور شامل ایران،‌ سوریه، یمن، لیبی،‌ سودان و سومالی را صادر کرد.

این اقدام با واکنش‌های زیادی در سراسر آمریکا و خارج از این کشور مواجه شد. برخی دادگاه‌های آمریکا با صدور احکامی با این فرمان مخالفت و به ایالات خود اعلام کردند که می‌توانند فرمان ترامپ را اجرا نکنند، اما دیوان عالی آمریکا به تازگی حکم داد که دولت ترامپ می‌تواند ممنوعیت موقت ورود اتباع این کشورها را اجرایی کند، اما این ممنوعیت نمی‌تواند شامل افرادی باشد که ارتباطی با یک نهاد یا شخص معتبر در آمریکا دارند.

از این رو برخی سازمان‌های حقوقی همچون اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا تاکید کرده‌اند که بازداشت دهنوی نقض حکم دیوان عالی آمریکا به شمار می‌آید.

شهردار بوستون نیز در واکنش به بازداشت محسن دهنوی و خانواده‌اش گفت که منتظر اطلاعات بیش‌تر درباره وضیت این محقق ایرانی است، اما این اتفاق نشان‌دهنده درستی نگرانی‌ها درباره دستور مهاجرتی ترامپ است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج