ایده‌ی جدید برای بهبود بیماران پارکینسون
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
۵۶۸۲۹۲
۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
۶۶۱۱
محققان جوان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد یک ایده تجاری سازی شده برای بهبود بیماران مبتلا به پارکینسون را بهبود بخشیدند. دستگاه جدید یک دستبند هوشمند است که تراشه داخل مغز را فعال می کند.
خبرگزاری مهر - میترا سعیدی کیا: محققان جوان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد یک ایده تجاری سازی شده برای بهبود بیماران مبتلا به پارکینسون را بهبود بخشیدند. دستگاه جدید یک دستبند هوشمند است که تراشه داخل مغز را فعال می کند.
 
 توسط محققان واحد علوم و تحقیقات؛ایده جدید برای بهبود بیماران مبتلا به پارکینسون

به نقل از واحد علوم و تحقیقات، تیم دوپارسون (DOPARSON) واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به عنوان تیم برتر این رقابت ها معرفی شد.

تیم دوپارسون متشکل از رکسانا سهمانی (صاحب ایده و دانشجوی ارشد مهندسی بافت واحد علوم و تحقیقات)، کیمیا اعتمادیه (دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد مقطع دانشگاه خواجه نصیر)، هنگامه اسمعیل زاده (دانشجو ارشد مهندسی بافت واحد علوم و تحقیقات)، امیرحسین اعظمی (دانشجوی ارشد مهندسی پزشکی بیومکانیک واحد علوم و تحقیقات)، فاطمه ذوالقدر اصلی (دانش آموز رشته تجربی)، زهرا کریمی زاده (دانش آموز رشته تجربی)، مهدی امانی (دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه)، محسن حیدری (دانشجوی ارشد مهندسی بافت واحد علوم و تحقیقات)، هادی صیفی (دیپلم علوم تجربی) و علیرضا دانش اصل (کارشناسی IT) بوده است.

ایده تیم دوپارسون (DOPARSON) واحد علوم و تحقیقات در واقع بهبود یافته یک ایده تجاری سازی شده برای بهبود بیماران مبتلا به پارکینسون است. مدل قدیمی محصول شامل یک تراشه کاشته شده در مغز برای تحریک سلول های مغزی به ترشح دوپامین و یک پالس میکر که در خارج از بدن فرد تعبیه می شد، بوده است.

بیمار مبتلا به پارکینسون در هنگام وقوع لرزش، باید به صورت خود آگاه دستگاه را فعال می کرد تا روند تحریک برای تولید دوپامین فعال شده و از لرزش بدن کاسته شود، با این حال این روش فعالسازی مشکلات عدیده ای از جمله اینکه: فرد بیمار ممکن است قابلیت تشخیص نیاز به دوپامین را نداشته باشد، فرد نمی تواند در هنگام خواب از دستگاه استفاده کند، اغلب افراد مبتلا به پارکینسون مسن بوده و قابلیت کنترل پالس میکر را ندارند و...داشته است.

بنابر تمامی مشکلات گفته شده، طراحان این ایده در این نمونه جدید بر آن شدند تا دستگاهی را طراحی کنند که بتواند به صورت خودکار تراشه داخل مغز را فعال کند.

در واقع این دستگاه دارای یک دستبند هوشمند خواهد بود که به هنگام لرزش دست از طریق فیلتر های زمانی و لرزش سنجی مناسب متوجه بروز لرزش در فرد شده و به صورت خودکار تراشه داخل مغز را از طریق تولید امواج الکترومغناطیسی فعال می کند.

به بیان دیگر، دستبند با تولید امواج الکترومغناطیسی منجر به تحریک تراشه می شود سپس در مرحله بعدی تراشه نیز با ساطع کردن امواج الکترومغناطیسی منجر به تحریک سلول های مغزی می شود.

در بیان این ایده جدید برای بیمارانی که در مراحل پیشرفته تر بیماری هستند نیز راه حل مناسب و نوینی در نظر گرفته شده است. در واقع در فاز پیشرفته بیماری امکان تحریک برای تولید دوپامین بدلیل خلا وجود سلول های تولید کننده دوپامین وجود ندارد،

بنابراین گروه در یک تعامل فعال با اساتید و فرهیختگانی که در زمینه سلول های بنیادی تخصص داشتند، یک ایده مناسب را برای مرتفع کردن این مشکل بیان کردند.

در این قسمت از بسته درمانی برای جلوگیری از لرزش و بهبود شرایط بیمار در این افراد نوعی از سلول های بنیادی از فرد استخراج شده و سپس در محیط آزمایشگاهی به سلول های عصبی تمایز داده می شوند، در مرحله بعد این سلول ها به همراه تراشه در مغز کاشته می شوند، بدین ترتیب با اعمال پالس های الکترومغناطیسی این سلول ها می توانند هم مراحل پایانی تمایزشان را طی کنند و هم سبب تولید دوپامین شوند و بدین ترتیب خلا موجود برای ترشح دوپامین را پر کنند.

در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ۹۱ نفر از شاخه های دانشگاهی و مشاغل مختلف در یک رقابت سه روزه برای تجاری سازی ایده های مرتبط با حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به رقابت پرداختند که در بین شرکت کنندگان ۳۰ نفر از دانشجویان دکتری یا فارغ التحصیلان دکتری در رشته های مختلف شرکت داشتند.

در ابتدا ۱۰ ایده برتر به مرحله انتخابی رقابت راه پیدا کردند که افراد شرکت کننده بین ۱۰ تیم براساس توانایی و مهارت هایشان تقسیم شدند و شروع به توسعه و تبادل نظر در جهت اجرایی کردن ایده ها کردند. طرح ها و ایده های برتر با نظر داوران که از اساتید دانشگاه ها و اشخاص سرشناس پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی بودند انتخاب شدند.

در این میان تیم دوپارسون (DOPARSON) واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، با اختلاف بالا نسبت به مقام های دوم و سوم رتبه نخست را کسب کرده و برنده جایزه ۵۰ میلیون ریالی شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1396/04/28
برنده جایزه ۵۰ میلیون ریالی .....چه باااااااا سخاوت ،،،!!!!!!!!نکنه یه وقت چشم بخورین ....چه جایزه نفیسی ......
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1396/04/29
احسنت ایده ی عالی عالی عالی
Iran, Islamic Republic of
02:44 - 1396/08/27
سلام من یک پارکینسونی آماده ام آزمایش های اولیه تراشه و دست بند و غیره را برای درمان این بیماری را بر بیماری من امتحان کنند شاید هزاران نفر از این بیماری سخت راحت باشند. لطفا آدرس آنجا را محبت بفرمایید.
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1396/11/05
سلام من چند سالیست پارکینسون دارم وآماده برای آزمایشات و گداشتن تراشه میباشم شاید با این روش دهها نفر از این بیماری رهایی یابم ِلطفا آدرس را محبت میفرمایید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر