نمایش اثر آغداشلو در «صد اثر صد هنرمند»
۵۶۹۴۵۴
۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
۲۷۷۶
بیست و پنجمین دوره «صد اثر صد هنرمند» گالری گلستان با فروش ۳۵ اثر در مجموع به قیمت ۱۲۵ میلیون تومان کار خود را آغاز کرد.
خبرآنلاین:  بیست و پنجمین دوره «صد اثر صد هنرمند» گالری گلستان با فروش ۳۵ اثر در مجموع به قیمت ۱۲۵ میلیون تومان کار خود را آغاز کرد.

 رویداد تابستانی «صد اثر صد هنرمند» گالری گلستان برای بیست و پنجمین سال متوالی 30 تیر ماه 1396 افتتاح شد.

در روز افتتاحیه 35 كار در مجموع به قیمت 125 میلیون تومان به فروش رسید که به گفته لیلی گلستان هفتاد درصد این آثار متعلق به جوانان بود.

در این نمایشگاه که 257 اثر به خریداران آثار هنری پیشنهاد شده کارهایی با قطع‌های متنوع در ابعاد بسیار کوچک تا آثار 100 در 70 در سبک‌های مختلف هنری به چشم می‌خورد.

در مقابل ورودی گالری آثاری کمتر دیده شده از هنرمندان مدرنیست و به نام ایرانی چون علی ترقی‌جاه، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، رضا مافی، فرح اصولی، پرویز کلانتری، ایران درودی، منوچهر معتبر، سیاوش کسرایی و دو اثر بسیار منحصر به‌فرد در قطعی کوچک از محمد احصایی دیده می‌شود.

کارها از تابلوی 9 میلیون تومانی فرح اصولی شروع می‌شود و تا اثر 80 میلیون تومانی کلانتری پیش می‌رود. دیگر آثار ارزشمند این دیوار با قیمت‌های متنوع 25، 30،35 ،40 و 45 میلیون تومان در معرض دید قرار گرفته است.

 
نمایش اثر آغداشلو در «صد اثر صد هنرمند»

مجسمه‌ها بخش دیگر این دوره را تشکیل می‌دهند که شامل کارهایی از هنرمندانی چون ژازه تباتبایی، محمد حسین عماد، رضا قره باغی و ... می‌شود، این آثار با قیمت‌های دو و نیم تا هشت میلیون تومان ارائه شده‌اند.

بر روی دیوار سمت چپ گالری گلستان، آثار گران قیمت نمایشگاه به تماشا گذاشته شده است، ابتدا دو کار که گرانترین آثار این دوره هستند جلوه‌گری می‌کنند تابلوهای آیدین آغداشلو و فرامرز پیلارام که هر یک 90 میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند و همسایه اثری کمتر دیده شده از مسعود عربشاهی هستند.

روی همین دیوار عکسی متفاوت از عباس کیارستمی که تصویری از یک دشت و زمین کشاورزی را به ثبت رسانده با قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان به تماشا گذاشته شده است.

آثار هنرمندان جوان که بر روی دیوار سمت راست گالری برای فروش گذاشته شده است با آثاری از قطع کوچک با قیمت 300 هزار تومان آغاز می‌شود. بیشتر آثار قرار گرفته بر روی این دیوار از لحاظ تصویری ساختاری آبستره دارند. در میان این تابلو‌ها آثاری سوررئالیستی که نشان دهنده فضاهایی غیر واقع است نیز به چشم می‌خورد. این آثار از 800 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و نام بسیاری از هنرمندان جوان در آن به چشم می‌خورد که برخی امضای‌شان تثبیت شده و بسیاری برای اولین بار در این نمایشگاه به مردم و خریداران آثار هنری ارائه شده‌اند.

در دیوار انتهایی گالری گلستان نیز آثار دیگری از هنرمندان جوان در قطع‌های بزرگ‌تر به تماشا گذاشته شده است که بیشتر با تکنیک‌های آب رنگ و رنگ روغن روی بوم یا کاغذ شکل گرفته و موضوع بیشتر این آثار طبیعت و مناطق روستایی است که دو تا سه میلیون تومان هم قیمت گذاری شده‌اند.

یکی از نکات این نمایشگاه اختصاص دیواری از گالری گلستان به هنرمندان شهرستانی به خصوص هنرمندانی از شهر اصفهان است. در این بخش از نمایشگاه آثار مینیمالیستی، فیگوراتیو و انتزاعی که هر کدام پوشش دهنده یک نوع ذائقه هنری است با قیمت‌های بین یک و نیم تا چهار میلیون تومان به نمایش گذاشته شده است.

بیست و پنجمین «صد اثر صد هنرمند»، عصر جمعه 30 تیرماه در گالری گلستان آغاز به کار کرد و تا ٢٥ مرداد دایر است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج