ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا
۵۷۱۶۳۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
۴۲۱۹
مهندسان در حال ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند با استفاده از توربین‌های عظیم هستند. فناوری‌های جدید این سازه‌ها را قادر می‌سازند در آب‌هایی شناور شوند که برای مزارع بادی معمولی بیش از حد عمیق اند.
ایسنا: مهندسان در حال ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند با استفاده از توربین‌های عظیم هستند.
 
 ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند

به نقل از دیلی‌میل، فناوری‌های جدید این سازه‌ها را قادر می‌سازند در آب‌هایی شناور شوند که برای مزارع بادی معمولی بیش از حد عمیق اند.

نخستین توربین از پنج توربین‌ 11 هزار و 500 تنی پروژه Hywind، در 25 کیلومتری سواحل شمال شرق اسکاتلند و در شهر "پیترهد" Peterhead)) نصب شده است.
 
 ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند

این توربین توسط یک شرکت نفتی نروژی به نام Statoil ساخته شده و از این کشور به سمت اسکاتلند حمل شده است؛ قرار است چهار توربین عظیم دیگر نیز به این محل انتقال یابند و این سیستمها برق مورد نیاز 29 هزار منزل را تامین خواهند کرد.

این پروژه با هزینه 260 میلیون دلار اجرایی می‌شود و گام مهمی در صنعت مزارع بادی دریایی به شمار می‌آید چون بازارهای جدیدی پیش روی تولید انرژی تجدیدپذیر باز خواهد کرد.
 
 ساخت نخستین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند

این طرح در ادامه ساخت نخستین توربین بادی شناور تمام عیار دنیا در آن سوی سواحل نروژ در سال 2009 اجرا می‌شود.

در پروژه Hywind، به جای استفاده از پی‌ ثابت در بستر دریا برای نگهداری توربین‌های بادی، یک لوله فولادی شناور به کار خواهد رفت که به بستر دریا متصل می‌شود. این توربین‌ها بادهای قوی دریایی را با هزینه ای کمتر از توربین‌های تثبیت شده در بستر دریا مهار می‌کنند.

گفته می‌شود بیش از 90 درصد ظرفیت بادهای دریایی در شمال اروپا و تا حد زیادی در بریتانیا وجود دارد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج