باورهای اشتباه در ارتباط با سلامت بدن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
لایکو_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۳۷۸۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
۳۰۸۶۹
هیچ نیازی نیست که تعداد لیوان‌های آبی را که در روز نوشیده‌اید، بشمرید. تحقیقات نشان می‌دهند، میزان آبی که فرد به هنگام تشنگی با لذت می‌نوشد، برای سلامت او کافی هستند و آب مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند.
وب‌سایت فرادید: حتما شما هم بارها این جملات را شنیده‌اید: در روز ۸ لیوان آب بنوشید، خوردن تخم مرغ برای سلامتی مضر است‌، خوردن صبحانه باعث کاهش وزن می‌شود، شما باید هر روز مولتی‌ویتامین بخورید و دیگر جملاتی از این قبیل...

 در ادامه به اختصار به نادرستی هر یک از اینها می‌پردازیم.
 
باورهای اشتباه در ارتباط با سلامت بدن 

در روز ۸ لیوان آب بنوشید

هیچ نیازی نیست که تعداد لیوان‌های آبی را که در روز نوشیده‌اید، بشمرید. تحقیقات نشان می‌دهند، میزان آبی که فرد به هنگام تشنگی با لذت می‌نوشد، برای سلامت او کافی هستند و آب مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند. یک سری از مواد خوراکی سرشار از آب هستند. برای نمونه می‌توان به سوپ‌ها، میوه‌جات و سبزیجات اشاره کرد. همین طور نوشیدنی‌هایی مانند آبمیوه، چای و قهوه نیز به تامین آب بدن شما کمک شایانی می‌کنند. البته مواری نیز هستند که نوشیدن آب بیشتری را نسبت به معمول می‌طلبند:

- زمانی که ادرار شما تیره رنگ باشد.

- زمانی که تعداد دفعات ادرار کردن شما در روز کم و نامنظم باشد.

- زمانی که فعالیت ورزشی زیادی دارید.

- زمانی که محیط زندگی شما بسیار گرم باشد.

خوردن تخم مرغ برای سلامتی مضر است‌

ای عاشقان املت شادی کنید! خوردن یک یا دو عدد تخم مرغ به هیچ عنوان به سلامت قلب یک فرد سالم آسیب نمی‌زند. حق با شماست. زرده تخم مرغ حاوی کلسترول است اما ضرر مقدار کلسترولی که در یک زرده تخم مرغ یافت می‌شود به مراتب کمتر از ضرر چربی‌هایی است که شما در غذاهای مختلف مصرف می‌کنید. از همه مهم‌تر تخم مرغ حاوی مواد مغذی مانند امگا ۳ است که به سلامت قلب شما کمک می‌کند.

ضد عرق‌ها باعث سرطان سینه می‌شوند

نگران نباشید! برخی از محققان بر این عقیده هستند که مواد شیمیایی که در ضد عرق‌ها و دئودورانت‌ها وجود دارند، به مرور از راه زیر بغل وارد بدن شده و با نفوذ به بافت‌های سینه، منجر به ایجاد تومور می‌شوند اما موسسه ملی سرطان می‌گوید که هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط میان این محصولات و سرطان سینه پیدا نکرده است.

احساس سرما باعث سرماخوردگی می‌شود

خیلی از مادربزرگ‌ها همیشه به ما می‌گفتند که اگر مدت زمان زیادی را در هوای سرد سپری کنیم، مریض می‌شویم ولی در حقیقت این طور نیست. یک مطالعه نشان می‌دهد که آن دسته از مردانی که ساعات زیادی را در هوای بسیار سرد - بالاتر از دمای انجماد - سپری کرده‌اند، از لحاظ جسمانی انسان‌های بسیار سالمی هستند. حضور درازمدت آنها در فضای باز و هوای سرد باعث شده است که سیستم ایمنی بدن آنها در مقابله با ویروس‌ها قوی شود. در واقع احتمال مریض شدن شما در فضای بسته بسیار بیشتر است؛ چرا که میکروب‌ها به آسانی در فضای بسته تردد می‌کنند.

شما باید هر روز مولتی ویتامین بخورید

احتمالا شما هم شنیده‌اید که با خوردن مولتی ویتامین‌ها می‌توانید مواد مغذی لازم را که در رژیم غذایی‌تان یافت نمی‌شوند، برای بدن خود تامین کنید. بسیاری از محققان با این باور مخالف هستند؛ هر چند اگر بر اساس نظر دکتر خود مولتی‌ویتامین مصرف می‌کنید، مشکلی نیست. ضمنا اگر باردار هستید، بایستی که فولیک اسید نیز مصرف کنید. چنانچه خارج از این دو گروه قرار دارید، بهترین راه برای تامین مواد مغذی بدن، داشتن یک رژیم غذایی سالم شامل میوه‌جات، سبزیجات، غلات، دانه‌های روغنی و روغن‌های سالم است.

خوردن صبحانه باعث کاهش وزن می‌شود

برای برخی از مردم خوردن صبحانه می‌تواند در روند کاهش وزن آنها تاثیر داشته باشد؛ چرا که باعث می‌شود، شخص تا قبل از زمان ناهار کمتر گرسنه شود و میلی به خوردن خوراکی‌های مختلف نداشته باشد اما این بدان معنا نیست که اگر صبحانه نخورید، چاق می‌شوید! بر اساس یک مطالعه که دانشگاه کرنل انجام داده است، افرادی که از صبحانه صرف نظر می‌کنند، در وعده‌های ناهار و شام خود نیز پرخوری نمی‌کنند و به طور متوسط در روز ۴۰۰ کالری کمتر می‌خوردند. خلاصه کلام این که: برای افراد سالم، نخوردن صبحانه می‌تواند در کاهش وزن آنها موثر باشد.

مخاط سبز رنگ بینی به معنای عفونت است

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهند که مخاط سبز یا زرد رنگ بینی می‌توانند نشانه برخی از عفونت‌های باکتریایی باشند اما این یک نشانه قطعی نیست که شما را وادار به خوردن آنتی‌بیوتیک کند. به هنگام عفونت سینوس‌ها رنگ مخاط بینی شما تغییری نمی‌کند و این در حالی است که یک سرماخوردگی ساده، مخاط بینی شما را سبز رنگ می‌کند. پس قبل از مصرف هرگونه آنتی‌بیوتیکی با دکتر مشورت کنید.

کودکان با خوردن شکر پر جنب و جوش‌تر می‌شوند

به طور کلی شکر برای کودکان خوب نیست اما تحقیقات نشان می‌دهند که خوردن شیرینی‌جات باعث بیش‌فعالی، کتک‌کاری یا عدم تمرکز در کودکان نمی‌شوند. حال از آنجایی که بسیاری از پدر‌ها و مادر‌ها به این باور غلط عقیده دارند، هر گونه عمل زشتی را که از کودک خود سر می‌زند، ناشی از خوردن شکر و شیرینی‌جات می‌دانند.

توالت فرنگی باعث انتقال بیماری می‌شود

اگر نمی‌توانید که توالت فرنگی (عمومی) را با دستمال یا هر چیز دیگری بپوشانید، نگران نباشید. در مقایسه با درها و دستگیره‌های درهای دستشویی و همین طور کف زمین دستشویی، صندلی‌های توالت فرنگی بسیار تمیز نیز هستند.
 
باکتری‌ها و ویروس‌هایی نظیر اشریشیا کلی، نوروویروس و آنفلونزا به وفور روی درها، دستگیره‌ها و کف زمین دستشویی‌های عمومی یافت می‌شوند. به هنگام مراجعه به دستشویی‌های عمومی بهترین کار این است که به وسیله دستمال دستگیره‌ها را بگیرید و حتما پس از آن دست‌های خود را با صابون یا یک مایع ضد عفونی کننده بشویید.

شکستن قولنج انگشتان باعث التهاب مفاصل یا همان آرتریت می‌شود

شاید تصور کنید که صدای حاصل از شکستن قولنج انگشتان به خاطر ساییدگی استخوان‌ها و مفاصل است ولی در حقیقت این طور نیست. این صدا به خاطر وجود حباب‌های گازی است که در بین استخوان‌ها شکل گرفته‌اند.
 
اگر شما از این کار لذت می‌برید، پس ادامه دهید. مطالعات نشان می‌دهند که شکستن قولنج انگشتان هیچ تاثیری بر بروز التهاب مفاصل یا آرتریت ندارد. البته در صورتی که به هنگام این کار احساس درد می‌کنید، بهتر است که به دکتر مراجعه کنید.»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1396/05/12
خیلی خوشحال کننده بود افرین برترین ها .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر