فروش PS4 به 63.3 میلیون دستگاه رسید
۵۷۵۹۳۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
۱۱۷۶۴
بخش پلی‌استیشن نسبت به سال گذشته، شاهد رشد ۵٫۴ درصدی درآمد بوده است.
مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: در جدیدترین آمار و ارقام مالی ارایه شده از سونی، این شرکت از فروش خوب کنسول پلی‌استیشن۴ گفته است. طبق گفته‌ی سونی، پلی‌استیشن۴ توانسته است ۶۳٫۳ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. این رقم، از گزارش قبلی سونی که در پایان ماه مارس ارایه شده، بود ۳٫۳ میلیون بیشتر است. یعنی در فاصله‌ی سه ماهه‌ی بین آوریل تا پایان ژوئن، سونی سه میلیون بیشتر کنسول فروخته است.

فروش پلی‌استیشن۴ به ۶۳٫۳ میلیون دستگاه رسید

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که رقم ۶۳٫۳ میلیون دستگاهی که سونی ارایه کرده، به تعداد کنسول‌هایی اشاره دارد که به فروشگاه‌ها فروخته شده است، نه مصرف کننده‌ها.

از طرف دیگر، فروش پلی‌استیشن۴ در مقایسه با همین سال مالی در سال گذشته، مقداری کمتر شده است. سونی سال گذشته در همین دوره‌ی سه ماهه، توانسته بود ۳٫۵ میلیون دستگاه پلی‌استیشن۴ بفروشد که ۲۰۰ هزار عدد از رقم جدید، بیشتر است. پیش‌بینی‌های سونی برای فروش کنسول در سال مالی جاری، ۱۸ میلیون دستگاه است. در سال گذشته، سونی ۲۰ میلیون کنسول پلی‌استیشن۴ فروخت.

بخش بازی و شبکه‌های آنلاین سونی، که پلی‌استیشن هم در آن قرار می‌گیرد، نسبت به سال گذشته، شاهد رشد ۵٫۴ درصدی درآمد خود بوده است. سونی می‌گوید که درآمد بیشتر این بخش، به بازی‌های پلی‌استیشن۴ باز می‌گردد. البته از نظر سونی، هدست واقعیت مجازی PlayStation VR هم روی درآمد بیشتر بخش بازی این شرکت تاثیر گذاشته است.

سود عملیاتی بخش بازی سونی، در این سه ماهه مالی اخیر برابر با ۱۷٫۷ میلیارد ین بوده که در مقایسه با همین دوره‌ی سال گذشته، کمتر است. سونی سال گذشته در سه ماهه‌ی مالی دوم، ۲۶٫۳ میلیارد ین سود عملیاتی به دست آورده بود. سونی می‌گوید که سال گذشته در همین دوره، یک بازی بسیار درآمدزا داشتند. مشخصا سونی به آنچارتد ۴ اشاره می‌کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج