بازي در زمين دشمن با پاره کردن برجام
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۷۴۱۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
۳۱۱۰
بنا به سوابق تاريخي، بي‌ترديد، حکومت آمريکا دشمن شماره‌ يک ماست. نه فقط در دوران انقلاب اسلامي که پيش از آن هم‌؛ واقعه تلخ 28 مرداد 32 که ايران را وارد مرحله‌ استبدادي سخت کرد، گوياي اين حقايق و صحت مدعاي ماست.
منصور فرزامي در مردم سالاری نوشت: بنا به سوابق تاريخي، بي‌ترديد، حکومت آمريکا دشمن شماره‌ يک ماست. نه فقط در دوران انقلاب اسلامي که پيش از آن هم‌؛ واقعه تلخ 28 مرداد 32 که ايران را وارد مرحله‌ استبدادي سخت کرد، گوياي اين حقايق و صحت مدعاي ماست.
 
آمريکا، نظام سلطه در جهان امروز است. سلطه براي اين که منافع خود را تامين کند. سفر ترامپ به عربستان سعودي و عقد قرارداد چندصد ميلياردي فروش سلاح‌هاي مخرب، حتي سلاحهاي غيرمتعارف کشتارجمعي‌ و عبارت وزيرامور خارجه‌اش، تيلرسون، که گفت: «‌برجام وقتي خوب است که منافع آمريکا را تامين کند‌؛ يعني قرارداد برد – باخت‌!
 
اينها و صدها مورد از اظهارات دولتمردان آمريکا و کنگره وسنا، همه و همه گوياي تلقي و عدالت حکومت آمريکاست. در چنين صورتي، هر ملتي که بر حق خود اصرار ورزد و سلطه‌ آمريکا را به چالش بکشد،  حامي تروريسم و مخالف حقوق بشر است!».
 
حقيقت آن است که ايران انقلاب اسلامي، هژموني آمريکا را در منطقه‌ خاورميانه، سخت به مخاطره افکنده، آن هم کشوري که زماني طولاني ژاندارم حافظ منافع و اقتدارش بود و با چماق چنين مسئوليتي بر سر همه می‌کوفت. امروز بر همه مبرهن و مسلم است که همه اين رونق سلفي‌گري و تکفيري‌ها و داعش و طالبان و چه و چه، خود زمينه‌اي است براي بازگشت آن اقتدار و تامين و تضمين منافع تعريف شده آمريکا در منطقه و در جهان.
 
پس هر کس که سلاح بخرد و ايران هراسي ملکه‌ ذهنش شده باشد، در حمايت بي‌چون و چراي اين نظام سلطه است و هر عملش نيز عين نظام حقوقي جهان و در چارچوب منشور حقوق بشر تعريف می‌شود. در اين باره، رژيم سعودي و کشور فقير و مسلمان و تحت ستم و درمانده و قحطي زده يمن آينده واقعيت‌هاي غيرقابل انکار و زمان ماست. وقتي وضع و حکم استکبار آمريکا چنين است، ديگر بي‌خان و ماني مردم دردمند سوريه و عراق و ليبي و يمن و افغانستان و... چه فرقي مي‌کند‌؟ ديگر چه اهميتي دارد که هزاران نفر به سبب بيماري وبا بميرند و صدها هزار انسانش مبتلا باشند...
 
حال وقتي که قمارخانه‌داري سودجو و بي‌بصيرت در امور سياسي، در راس اين نظام سلطه قرار می‌گيرد، بايد در برابرش، تدبير کرد، نبايد با بي‌تدبيري هزينه‌هاي سنگين به خانه‌ ملت آورد. اگر ترامپ می‌خواهد برجام را پاره کند و نمی‌کند از آن جهت است که از طرفهاي اروپايي باک دارد اين از اقبال و عاقبت انديشي زعماي قوم و تيم ديپلماسي ماست که اروپا از ما حمايت می‌کند‌؛ اين از اقبال ماست که آمريکا با روسيه و چين و کره شمالي سرشاخ شده است‌؛ ترامپ می‌خواهد کاري کند که اروپا از حمايت ما به سبب برجام، دست بردارد می‌خواهد با هزينه و نسنجيدگي رفتار و گفتار ما، خط بطلان بر برجام بکشد .
 
می‌خواهد دوباره به انزوا و تحريمی‌ ببرد که در دولت نهم و دهم، به دام افتاديم و از معادلات سياسي جهان حذف شديم. عجبا که گروهي در داخل کشور خودمان درباره سياست اقتصادي دولت و نيز برجام به همان راهي می‌روند که موافق خواسته‌هاي آمريکا و رژيم صهيونيسم و سعوديها و اقمار اوست‌؛ يعني موافق عملي با «تيلرسون» که می‌خواهد حکومت ايران را عوض کند.
 
موشک‌هاي ايران، بهانه‌ نظام سلطه است، همان گونه که تحقيقات هسته‌اي صلح‌آميز ما بهانه بود. همان گونه که «ايران هراسي» ادعاي غير قابل اثباتي است. در اين زمينه، مردم هوشيار آمريکا و نيز رسانه‌هاي منصفش نظري مغاير با ترامپ دارند. چنان که نشريه‌ آمريکايي «نشنال اينترست» حق به جانب ما می‌دهد و می‌نويسد: «نبايد انتظار داشت ايراني که خود در گذشته قرباني تجاوز عراق بوده است، برنامه‌ موشکي‌اش را متوقف کند.
 
موشک‌هاي بالستيک ايران موضوع بسياري از گفت و گوها درباره اعمال تحريم هستند اما انتظاري غيرواقع‌بينانه است که توقع داشت ايراني که خود از قربانيان حملات موشکي دولت وقت عراق در دهه‌ 80 ميلادي بوده يا هنگامي که برخي رقباي منطقه‌اي را مجهز به موشک‌هاي بالستيک می‌بيند و در زمينه‌ قدرت هوايي نيز از آنها عقب مانده است، توسعه‌ موشکي‌اش را متوقف کند».
 
اين شهره است که آمريکايي‌ها مثل نادانان سخن می‌گويند اما مثل دانايان، برنامه‌ريزي می‌کنند.
به همين استناد بايد در برابر برنامه‌ريزي توطئه‌گرانه‌ آنها هوشيار بود. تحريم‌هاي آنها نقض آشکار مفاد برجام است و به اين بيفزاييد، ادعا و يارگيري آنها که بايد از مراکز نظامي ايران هم بازرسي کرد در مقابل، ما هرگز نبايد در مقابل خواسته‌هايشان تسليم شويم يا از تعهد برجام، پاپس بکشيم.
 
چون در آن صورت در زمين آنها بازي کرده‌ايم ما بايد در محاکم حقوقي بين‌المللي با زبان استدلال و منطق و حقوقمند سخن بگوييم و طرح دعوي کنيم‌؛ هرگز نبايد حمايت طرف‌هاي اروپايي قرارداد برجام را از دست بدهيم و هرگز نبايد دست به کاري بزنيم که اروپا دوباره دست در دست آمريکا بگذارد بايد از راهي که آمريکا می‌خواهد ما را ببرد، پرهيز کنيم.
 
حذر کن زان چه دشمن گويد آن کن                
که بر زانو زني دست تغابن
گرت راهي نمايد راست چون تير
 از او برگرد و راه دست چپ گير

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/05/15
روسیه بزرگترین خیانتکار و دشمن ما هست
پاسخ ها
امیر
Netherlands
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
اخه رو چه استدلالی این حرف و میزنی بعضی وقتا ب خاطر منافع ملی هم شده باید راه فراری داشته درسته ما در سختی هستیم زیاد خنجر خوردیم ولی ب حمایت هم نیاز داریم نمیشه باهمه جا قطع ارتباط کنیم درحال حاضر ایران نیاز ب حمایت ما مردم ایران حراس از جنگ نداریم ولی جنگ خانمان سوز است نابودی داره ویرانگر اس باید محتاط رفتار کنن مسولین ما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر