فاضلاب تصفیه‌ شده در راه دریاچه ارومیه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۷۷۵۲۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
۵۶۸۵
سخنگوی ستاد احیای دریاچه از انتقال فاضلاب تصفیه شده شهری به دریاچه ارومیه خبر داد. قرار است حدود 250 تا 300 میلیون متر مکعب فاضلاب شهری پس از‌‌ تصفیه روانه دریاچه ارومیه شود
جام جم نوشت: سخنگوی ستاد احیای دریاچه از انتقال فاضلاب تصفیه شده شهری به دریاچه ارومیه خبر داد. قرار است حدود 250 تا 300 میلیون متر مکعب فاضلاب شهری پس از‌‌ تصفیه روانه دریاچه ارومیه شود، سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه دراین‌باره می‌گوید: انتقال فاضلاب تصفیه شده شهری به دریاچه ارومیه هیچ مانع زیست محیطی، فنی و بهداشتی ندارد.

ستاد احیای دریاچه ارومیه برای اجرای طرح انتقال فاضلاب تصفیه شده به دریاچه ارومیه از دانشگاه ملبورن نیز به‌عنوان مشاور کمک گرفته است،‌آنها ادعا می‌کنند قصد دارند تا استانداردهای مربوط به انتقال فاضلاب به دریاچه را نهایی کرده و به شکل ‌آزمایشی آن را اجرایی کنند.

مسعود تجریشی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق و سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه در این‌باره می‌گوید: ستاد احیا همه مسائل فنی و تخصصی را رعایت می‌کند و در این میان وظیفه سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز آن است که براساس استانداردهای مصوب مطمئن شود فاضلاب تصفیه شده مطابق استانداردها است.

‌او درباره خطرات احتمالی انتقال فاضلاب به دریاچه ارومیه نیز می‌افزاید: 9/99 درصد فاضلاب آب است و فقط یک‌صدم درصد آن را مواد آلی تشکیل می‌دهد که اگر بتوانیم این یک صدم درصد را از آب جدا کنیم این فاضلاب، همان آب است.

آن‌طور که مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق و سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکید‌ می‌کند‌: در این بین رعایت استانداردهای زیست‌محیطی و بهداشتی مهم است، برای همین حتما باید فاضلاب تصفیه‌ و براساس استانداردها از طریق لوله و بعد از طریق رودخانه وارد دریاچه شود. به گزارش ایسنا، او درباره احتمال انتقال فاضلاب صنعتی به دریاچه ارومیه نیز خاطرنشان می‌کند:‌ ادعای انتقال فاضلاب صنعتی به دریاچه ارومیه اصلا درست نیست و اساسا قرار نبوده که چنین اتفاقی بیفتد.‌

مرگ دریاچه، طغیان مشکلات ‌

برخی کارشناسان تاکید می‌کنند که برای حفظ دریاچه و تثبیت شرایط آن باید راهکارهایی را که به محیط‌زیست کشور آسیب نمی‌زند، اجرایی کرد. اما در این بین باید مساله را از تمامی ابعاد آن بررسی کرد، زیرا با توجه به منابع آبی محدود کشور تصمیم اشتباه در کنترل منابع آب می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری همراه داشته باشد.

محمدرضا فاطمی، کارشناس اکوبیولوژی آب و دریا نیز درگفت‌وگو با جام‌جم درباره انتقال فاضلاب تصفیه شده به دریاچه ارومیه می‌افزاید: انتقال فاضلاب راهکاری بود که مدتی پیش نیز مطرح شده بود، بنابراین اجرای آن اقدام مناسبی است. آن‌طور که او تاکید می‌کند نبود آب در دریاچه سبب ایجاد مشکلات اقتصادی و اجتماعی می‌شود، به همین دلیل نجات دریاچه ضرورتی است که باید جدی گرفته شود.

فاطمی با اشاره به این که فاضلاب تصفیه شده فاقد مواد آلی است، یاد‌آور می‌شود:‌ مساله دیگر وجود مواد شوینده و عناصر سنگین در فاضلاب است.

کارشناسان تاکید می‌کنند پس از این‌که سطح تراز آب دریاچه به حد مناسبی رسید می‌توان به دنبال منابع آبی دیگر رفت و تصمیم گرفت که برای کاهش شوری آب دریاچه چه راهکارهایی را در نظر گرفت.

آنها معتقدند برای حفظ زندگی در حاشیه دریاچه ارومیه و شهرهای اطراف آن باید از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و درشرایطی که کشور دچار بحران آب شده است مصرف آب شیرین مانند رودخانه‌ها را باید به آب شرب شهروندان اختصاص داد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1396/05/15
راحت حال توش شنا کنیم
پاسخ ها
اورمیه
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
اولا درحال حاضر ازطریق رودخانه اجی چای فاضلاب یک شهرک صنعتی بدون کوچکترین اقدامی وارد دریاچه میشود وابهایی که پشت سدها جمع شدن کوچکترین مقدار به دریاچه ریخته نمیشود وخیلی بیشتر از نیاز اب شرب پشت سدها اب وجود دارد خلاصه نظر اصلی خشکاندن دریاچه مدنظر است نه احیای دریاچه..خدا. به داد مردم ودریاچه برسد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر