شکست سیاست تهدید و تحریم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۷۷۹۳۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
۲۳۰۰
حضور بیش از ۱۲۰ هیأت عالی‌رتبه از کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین در مراسم تنفیذ و تحلیف، تهران را در مرکزیت توجه رسانه‌ای و سیاسی بین‌المللی قرار داد.
ابوالقاسم قاسم زاده در اطاعات نوشت: حضور بیش از ۱۲۰ هیأت عالی‌رتبه از کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین در مراسم تنفیذ و تحلیف، تهران را در مرکزیت توجه رسانه‌ای و سیاسی بین‌المللی قرار داد.
 
در دو روز گذشته رسانه‌ها در اروپا و آمریکا مهمترین گزارش‌های خبری و تفسیری خود را به آغاز دور جدید ریاست جمهوری دکتر روحانی و قدرت جمهوری اسلامی‌ایران در تشکیل دولتی مردمی‌از طریق انتخابات دمکراتیک معطوف کردند و ایران را مرکز دموکراسی (مردم‌سالاری) در منطقه خاورمیانه نامیدند.
 
این موج رسانه‌ای در حالی که پیام محوری سخنرانی‌های رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه صلح، امنیت، مبارزه با تروریسم و تعامل سازنده با کشورها بود بسیار فراگیر و مورد توجه مخاطبان رسانه‌ها قرار گرفت.
 
همزمانی این حضور بین‌المللی در تهران در مراسم تنفیذ و تحلیف با فضای طرح تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی‌ایران و شعارمحوری ترامپ برای انزوای ایران موجب شد تا بسیاری از تحلیلگران سیاسی، به‌خصوص در اروپا و آمریکا به تکرار بیان انزوای ترامپ در جامعه بین‌المللی بپردازند. به‌طوری که در چند روز گذشته سیاست تحریم و تهدید کنگره آمریکا و کاخ سفید مورد نقد محافل سیاسی غرب قرار گرفت و آن را سیاستی شکست‌خورده ارزیابی کردند.
 
نکاتی که از انجام مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی‌با حضور نمایندگان و هیأت عالی‌رتبه بیش از ۱۲۰ کشور می‌توان به اختصار آورد، چنین است:
 
۱ـ‌ترامپ بارها قبل از ریاست جمهوری در دوره مبارزات انتخاباتی و بعد از پیروزی و قرار گرفتن در کاخ سفید، سیاست‌محوری خود را «انزوای ایران» در منطقه و در سطح بین‌الملل معرفی کرد. رئیس جمهور آمریکا اجرای طرح تحریم‌های سیاسی، مالی و اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی‌ایران را برای منزوی کردن تهران در روابط بین‌الملل و تشکیل جبهه گسترده ائتلاف علیه ایران خواند.
 
ترامپ خیلی زود دریافت که قادر نیست شعار انتخاباتی خود برای پاره کردن پیمان بین‌المللی برجام را عملی کند، اما به‌جای آن به زنده‌سازی تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی‌ایران با دو هدف سازمان‌دهی جبهه ائتلاف جدید علیه ایران و انزوای جمهوری اسلامی‌در روابط بین‌الملل، روی ‌آورد.
 
آنچه که در دو روز گذشته در آغاز به‌کار دولت جدید (دوازدهم) در تهران در مراسم رسمی‌به جهانیان نشان داده شد، شکست برنامه‌ریزی مشاوران ترامپ و دو هدف آنها (تشکیل جبهه ائتلاف جدید علیه ایران و دیگری انزوا و محبوس‌سازی جمهوری اسلامی‌ایران) بوده است.
 
ترامپ و کنگره آمریکا با نمایندگان و سناتورهای نژادپرست آن که در سیطره لابی صهیونیست‌ها در نیویورک و واشنگتن قرار دارند، از شناخت مختصات سیاسی ـ‌ اقتصادی امروز جهانی و روابط کشورها غافلند. دوران تشکیل ائتلاف آن هم با محوریت «تحریم» به‌سر رسیده است و دیگر بامحوریت تحریم نمی‌توان جنگ جدیدی را کلید زد!
 
تهران در دو روز گذشته صحنه یک رویداد سیاسی بین‌المللی شد که در آن رئیس جمهور ایران به همراه نمایندگان ۱۲۰ هیأت عالی‌رتبه از کشورهای اروپایی، آسیایی،‌ آفریقایی و آمریکای لاتین به ائتلاف استراتژیکی، صلح و امنیت از طریق تعامل و روابط سازنده آری گفتند. این نماد شکست سیاست تحریم و تهدید، انزوا و جنگ ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.
 
۲ـ انتخابات و تشکیل دولت براساس آرای مردم از اساسی‌ترین بنیاد «دموکراسی» خوانده می‌شود. بسیاری از مواضع سیاسی دولت‌های اروپایی و دیگر کشورها و دولت‌هایی که از طریق انتخابات و آرای مردم شکل گرفته‌اند در تفاوت، ‌تضاد و یا رد سیاسی دولت‌های دیگر، از پایه نداشتن انتخابات آزاد، پارلمان و دولت مردم‌سالار در این کشورها است.
 
ما در خاورمیانه قرار گرفته‌ایم که انتخابات آزاد و انتخابات دولت مردمی‌و نهاد مجلس در این منطقه و کشورهای آن بسیار نادر و معدود است. در این منطقه که هنوز کشورهای با هویت قبیله‌ای و حاکمیت موروثی هویت سیاسی دارند، ایران کشوری است که همه نهادهای ملی آن از طریق آرای عمومی‌مردم شکل می‌گیرد و در تعریف تشکیل جمهوری بالاترین شعار انقلاب اسلامی،‌ «میزان رأی ملت» است.
 
براین اساس مراسم سوگند (تحلیف) رئیس جمهوری که در قانون اساسی بعد از رهبری عالی‌ترین مقام اجرای کشور نامیده شده است، در مجلس شورای اسلامی‌و در برابر نمایندگان ملت انجام می‌پذیرد. مجلس شورای اسلامی‌دیروز آغاز به‌کار دولت جدید (دوازدهم) را در حالی رسمیت بخشید که حضور ۱۲۰ هیأت عالی‌رتبه از کشورهای جهان آن را در سیمای نهادینه شدن دموکراسی در ایران نشان داد.
 
۳ـ روحانی و دولت جدید (دوازدهم) مشکلاتی در پیش‌رو دارند که حداقل صورت مسأله آن برای رئیس جمهور و دولتمردان همراه او، همچنین برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌شناخته شده است و هر دو نهاد دولت و مجلس در تشخیص صورت مسأله مشکلات امروز مردم و کشور هم‌صدا و هم‌نظر هستند.
 
اکنون فضای عمومی‌داخلی و تا حدودی شرایط بین‌المللی برای پیشرفت کار دولت و سامان‌دهی امور، به‌‌ویژه در دایره اقتصادی و علی‌الخصوص معیشت عمومی‌مردم مساعد و فراهم است مردم انتظار دارند تا مسیر گشایش از طریق شعار اعتدال که روحانی رئیس جمهور انتخاب کرده است، فراهم آید. باور کنید مردم از سیاست‌زدگی و «جنگ بر سر منفعت‌جویی» خسته‌اند و از آن فاصله گرفته‌اند.
 
شعارهای تکراری در دایره سیاست‌زدگی و برای حفاظت از منافع خاص، دیگر رونق ندارد و مردم‌پسند نیست. اگر نیمی‌از آنچه که رئیس جمهور در مراسم تنفیذ و تحلیف گفت از طریق همکاری دولت و مجلس اجرا شود، جمهوری اسلامی‌بدون تردید به مرحله جدیدی صعود پیدا خواهد کرد و مردم به آینده بهتر امیدوارتر خواهند شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1396/05/16
چی میگین واسه خودتون،یا خیلی خوش خیالین شماها یا مثل کبک سرتون رو کردین زیر برف خبر از دور و برتون ندارید.عزیز دل مثل اینکه در تازه ترین اقدام چین بمنظور همراهی تحریمهای امریکا حساب تاجران و ایرانیها رو توی بانکهاشون مسدود کردن،اونوقت شما می فرمایید طرح تحریم شکست خورده،واقعا خنده داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر