ترامپ؛ آلیس در سرزمین عجایب
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۸۲۲۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
۵۷۳۱
یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته‌ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت:‌این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود،‌چراکه نه تنها ایران از پای در نمی‌آید بلکه در نهایت به بروز درگیری میان آمریکا و دیگر طرف‌های توافق منجرخواهد شد.
خبرگزاری ایسنا: یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته‌ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت:‌این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود،‌چراکه نه تنها ایران از پای در نمی‌آید بلکه در نهایت به بروز درگیری میان آمریکا و دیگر طرف‌های توافق منجرخواهد شد.

روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارش خود نوشت:‌

«دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ظاهرا قصد دارد در ماه اکتبر عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را که در سال ۲۰۱۵ حاصل شد، اعلام کند. شما می‌توانید این تاریخ را بعنوان یک بحران بین‌المللی در تقویم خود ثبت کنید. این تصمیم به آمریکا اجازه خواهد داد تا تحریم‌های اقتصادی سخت را علیه هر کسی که با تهران تجارت می‌کند، وضع کند.

اما این یک ایده بد است. توافق هسته‌ای کامل نیست؛ زیرا به تحقیقات هسته‌ای ایران پایان نمی‌دهد و آن را تنها برای یک دوره زمانی محدود می‌کند اما بهتر از نبودنش است. با این حال ترامپ کماکان این توافق را بدترین توافق تاریخ می‌داند و از مشاورانش می‌خواهد تا شواهدی به وی ارائه دهند که اجازه نامعتبر اعلام کردن توافق هسته‌ای را به او بدهد. محتمل‌ترین لحظه برای این تصمیم ترامپ اکتبراست، زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا باید یک بار دیگر به کنگره اعلام کند که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است.

ترامپ به تازگی در گفت‌وگو با روزنامه وال استریت ژورنال گفت:‌ اگر دست من بود، همان ۱۸۰ روز قبل عدم پایبندی (ایران) را اعلام می‌کردم . من انتظار ندارم که آن‌ها (باز هم ) به تعهدات خود عمل کنند.

رئیس‌جمهور هیچ دلیلی حقیقی مبنی بر این که ایران به تعهداتش پایبند نیست، ارائه نداده است؛ چراکه چنین دلیلی وجود ندارد. مشاوران خود او ماه گذشته تاکید کرده اند که هیچ یک از اقدامات ایران نقض استاندارد قانونی که اجازه بازگشت تحریم‌ها را می‌دهد، نبوده است هرچند که این کشور در لبه مرز توافق حرکت کرده است.

لس آنجلس تایمز در ادامه نوشت: زمانی که به ترامپ هشدار داده شد،‌ نمی‌تواند به سادگی توافق را کنار بگذارد ، وی تا حدودی دچار بحران شد و به رکس تیلرسون وزیر امورخارجه اش تشر رفت که گفته می‌شود این خبر بد را برای وی آورده بود. وی سپس به کارکنان خود دستور داد تا یک مطالعه جدید را آغاز  کنند تا سرانجام به بهانه مورد نیاز خود دست یابد.

این رویکرد« آلیس در سرزمین عجایب» در عرصه سیاست خارجی است: اول حکم ، سپس شواهد اما این رویکرد کارساز نخواهد بود.

مهم نیست رئیس‌جمهور چه فکری می‌کند، حقیقت راه خود را پیدا می‌کند. مقامات آمریکایی تائید می‌کنند که ایران به دقت تعهداتش در توافق هسته‌ای را اجرایی می‌کند؛ ذخیره اورانیومش را کاهش داده و برنامه غنی‌سازیش را محدود کرده است.

همچنین هیچ یک از شش کشور دیگر که بر سر این توافق مذاکره کردند،‌با نظر ترامپ برای بر هم زدن توافق ، هم رای نیستند.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد که توافق هسته‌ای کارساز است و لندن معتقد است که این بهترین گزینه برای جامعه بین‌الملل است؛ بنابراین اگر ترامپ در ماه اکتبر اعلام کند که ایران توافق را نقض می‌کند،‌تقریبا تمام جهان شامل انگلیس، فرانسه و آلمان وی را برای پیامدهای آن سرزنش می‌کنند، نه تهران را. اگر آمریکا برای زیرپا گذاشتن  توافق مسئول دانسته شود، احتمالا دیگر کشورها تحریم های یک جانبه ترامپ را همراهی نخواهند کرد که سبب می‌شود این تحریم‌ها قدرت اجرایی نداشته باشند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، پاره کردن توافق هسته‌ای نظام ایران را از پای درنخواهد آورد اما یک درگیری میان دولت ترامپ و اغلب کشورهای دیگر جهان، از جمله روسیه و چین و حتی متحدان اروپایی آمریکا ایجاد خواهد کرد.

از این رو ، بازنده‌ترین  ائتلاف غربی است که در حال حاضر نیز به دلیل تحقیر شمردن های ترامپ تحقیر شده است.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1396/05/16
ترامپ غیرسیاسی ترین رییس جمهورامریکاازابتداتاحال است او. معامله گرخوبی است،دریک سفرخاورهمیانه ای توانست سیصدوده میلیارددلاربه عربستان بیندازد.اودرموردایزوله کردن خودیدطولایی داردوبزودی بخاطربرجام نطراتش بااروپاییان زاویه پیداخواهدکرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر