سن امید به زندگی در زنان بیشتر است یا مردان؟
۵۷۸۹۹۱
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۲
۳۳۷۲
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه امید به زندگی در ایران قبل انقلاب ۵۴ سال بوده است، گفت: اکنون امید به زندگی در کشور برای زنان ۷۴ سال و برای آقایان ۷۲.۸ سال است.
خبرگزاری تسنیم: محمد اساعیل مطلق امروز در همایش جمعیت و پیامدهای تک فرزندی بر سلامت خانواده اظهار داشت: از 14 بند سیاست‌های کلی جمعیت مقام معظم رهبری،  پنج بند آن به وزارت بهداشت ابلاغ شده که در این رابطه وزارت بهداشت به دولت، مجلس و قوه قضائیه پاسخگو است.

وی از سیاست‌های کلی جمعیت به رفع موانع ازدواج و بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری اشاره کرد و گفت: زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی رایگان است و برنامه‌ریزی‌هایی در بحث پیشگیری از ناباروری در مناطق کم‌برخوردار انجام شده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه امید به زندگی در ایران قبل انقلاب 54 سال بوده است، عنوان کرد: اکنون امید به زندگی در کشور برای زنان 74 سال و برای آقایان 72.8 سال است.

وی با اشاره به اینکه میزان باروری کشور در حال حاضر دو است، ابراز کرد: کشورهای آمریکا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که توانسته‌اند میزان باروری خود را به 2.1 برسانند.

مطلق افزایش میزان باروری در پنج سال گذشته را نشان‌دهنده اجرایی شدن سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری توسط خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: سال 62 میزان باروری کلی در کشور 6.8 بود و در سال 89 به 1.8 کاهش یافت و در حال حاضر میزان آن در کشور دو است.

وی افزایش میانگین سن ازدواج در پنج سال گذشته و کاهش تعداد ازدواج‌ها در کشور را از عوامل موثر بر کاهش نرخ کشور برشمرد و گفت: روند افزایشی طلاق و آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد نرخ باروری در کشور را کاهش داده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده از سال 86 تا 95 نشان از سیر نزولی ازدواج و افزایش طلاق دارند، عنوان کرد: تعداد ازدواج‌های استان زنجان در سال 91 از یک هزار و 969 طلاق به 2 هزار و 256 مورد در سال 95 افزایش یافته که با توجه به اینکه زنجان شهر شور و شعور حسینی است آمار طلاق آن باید کاهش یابد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1396/05/18
خوب اگه هر روز یک قانون در ارتباط با مردان و به نفع مردان هم وضع و تصمیم گیری می شد سن امید به زنده بودن نه زندگانی بیشتر می شد
Iran, Islamic Republic of
04:30 - 1396/05/18
ااقایان یادر ایران زندگی نمیکنند یا دربطن مردم نیستند اولا درجوانان امیدی برای نیست چه برسه به مسنها بیشتر وقتهاوقتی باجوانی دردودل میکنی مرگ رابهترین نعمت میدانند چون هر انسانی بغیرازمسایل مادی به بعضی موارد غیرهم نیازمنده که جماعت ایرانی ازهمه این مسایل محروم هستندوفقط عدی نظرات خودشان رابدون هیچ ملاحظه ایی باربط دادن به مردم ایده خودشان رامطرح میکنند.....برای نمونه چندی پیش اقایی دراصفهان فرمودند که.۵۷٪جوانان انشهرباموسیقی مخالف هستند درحالیکه یک حیوان زبان بسته به موسیقی نیاز دارد چطوریک جوان رامحروم میکنند برای مثال زمانیکه در..دامداریها وعشایر میخواهند حیوانات رابدوشن برای شیردهی. بیشتر درکنارانها موسیقی پخش میکنند ولی برای ملت ایرا ن .... .وهراران حرفهای دیگه انشاال.......به بالا ..ی ....۰۹ ....نودمیرسیم بامیدخداوندو
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1396/05/18
والله من از هرکارگری پرسیدم میگن خدا کنه زودتر بمیریم راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1396/05/18
خانمای ایرانی مگر به جز زندگی حیوانی بخور و بخواب زندگیشون کیفیتی هم داره که امید به زندگی داشته باشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج