تقدیر از دولت در ساماندهی موسسات غیرمجاز
۵۷۹۰۴۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
۳۷۸۵ 
شورای پول و اعتبار از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات غیرمجاز تقدیر کرد.
عصر ایران: شورای پول و اعتبار از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات غیرمجاز تقدیر کرد.

شورای پول و اعتبار پس از ارایه گزارش بانک مرکزی در مورد فعالیت های مربوط به واگذاری مديريت دارايی ها و بدهي‌های تعاونی های اعتبار غيرمجاز سه گانه به شبکه بانکی کشور از فعالیت های انجام شده تقدیر به عمل آورد.

شورای پول و اعتبار در  يک هزار و دويست و سی و چهارمين جلسه خود در عصر روز سه شنبه ۱۷ مردادماه از اقدامات و برنامه‌های انجام شده توسط بانک مرکزی درخصوص تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس، البرز ايرانيان و وحدت (آرمان ) توسط بانک های آینده، تجارت و موسسه اعتباری ملل پس از هماهنگی مرجع قضایی، ضمن تایید اقدامات به عمل آمده، از تلاش های انجام شده توسط حوزه های مختلف بانک مرکزی در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.

 همچنین شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابير مورد نظر بانک مرکزی تا تصفيه کامل موسسات و تعاونی های غیرمجاز و ارائه گزارش‌هاي نوبه‌ای و  سه ماهه از اقدامات انجام شده به این شورا تأکيد کرد.

گفتنی است در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام شده درخصوص تعيين تکليف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غيرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت ۹۰ درصد مانده حساب سپرده های تا دو میلیارد ریال به صورت علی الحساب مورد اشاره قرار گرفت.

اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال ۱۳۵۱ و با هدف تعيينِ سازوکار مناسب جهت تعيين تکليف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در مؤسسات اعتباری، کاهش احتمال سوءاستفاده از وجوه حساب‌های يادشده، ارتقای شفافيت‌های مالی و ايجاد رويه‌ای واحد و يکسان در دفترداری مؤسسات اعتباری و همچنين صيانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرايی شناسايی و تعيين‌ تکليف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد (ريالي)» را تصويب کردند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1396/05/18
اين حركت خوبي بود ولي وقتي به اصل قضيه نگاه ميكنيم يك جور شر خري اتفاق افتاد شما از سپرده گذاران هريك از موسسات منحله بپرسيد تقريبا به 50% حق و حقوقشون رسيده يا خواهند رسيد الباقي منافع تو جيب عده اي ميره كه اين موسسات غير مجاز رو با چراغ سبز خودي ها تاسيس كردن . بيچاره كارمنداشون و مردم هميشه بدبخت ....
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1396/05/18
مردم و به خاک سیاه نشوندن اون وقت میان تعرف و تمجید می کنند . خیلی بیخودید
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1396/05/18
بیچاره سپرده گذاران ، بیچاره ملت.چقدر بازیچه شدیم!!!
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1396/05/18
تکلیف موسسه ثامن الایمه را مشخص کنید، مردم گرفتارند، این وقت کشی ها را پایان دهید، چرا در شورای پول و اعتبار تصویب نکردید این ادغام را، آقای سیف، بخدا شما لایق پست رییس بانک مرکزی ایران نیستید، شجاعت داشته باشید و استعفا دهید تا آدمهای مسلط به سیستم بانکی در اسرع وقت مشکلات را مرتفع نمایند، وجود شما موجبات ناراحتی مردم زحمتکش ایران را فراهم میآورد وبا دادن پست های کلیدی معاونت ارزی بانک به اآدمهای سیاسیون نمتوانید در این پست

کلیدی باقی بمانید، لطفاً بروید دوران بازنشستگی خود را سپری کنید و کار را به آدم های کاردان ومتخصص بسپارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج