فردا؛ آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت
۵۸۱۹۱۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
۲۶۲۵ 
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از حضور رئیس‌جمهور در جلسه علنی فردا پارلمان برای دفاع از کلیات کابینه پیشنهادی دوازدهم خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان دقیق آغاز روند رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در صحن پارلمان، گفت: روند رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از فردا (سه‌شنبه، 24 مرداد) در جلسات علنی مجلس پایان می‌یابد.

وی در تشریح جزئیات روند رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسات علنی مجلس، اظهار داشت: روند رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت به این صورت است که ابتدا رئیس‌جمهور و یا نماینده دولت، درباره کلیات کابینه پیشنهادی صحبت می‌کند و سپس 5 نماینده موافق و 5 نماینده مخالف درباره کلیات کابینه اظهار نظر می‌کنند و بعد از آن کلیات کابینه به رأی نمایندگان گذاشته می‌شود.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در صورتی که نمایندگان مجلس موافقت خود را با کلیات کابینه پیشنهادی اعلام کنند، رسیدگی به جزئیات کابینه آغاز می‌شود.

نعمتی تصریح کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت حدود دو ساعت و نیم طول می‌کشد و برای هر وزیر نیز 5 موافق و 5 مخالف درباره وزیر مربوطه اظهار نظر می‌کنند.

وی در پایان گفت: قرار است آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز فردا (سه‌شنبه 24 مرداد) برای دفاع از کلیات کابینه دوازدهم در مجلس حضور یابد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج