خرافات و باورهای عجیب مردم نیجریه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۸۲۷۸۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۴
۷۸۷۵
این خرافات درباره ی دخترک خجالتی است که در یک مدرسه ی شبانه روزی زندگی می کند. او موهای بافته شده ی زیبایی دارد تا جایی که هر بار اطرافیانش از او درباره ی راز زیبایی موهایش می پرسند، اما دخترک آنقدر خجالتی است که نمی تواند جواب سؤال آنها را بدهد..
وبسایت تابناک با تو: نیجریه هم مثل خیلی دیگر از کشورهای قاره ی آفریقا سرزمین افسانه، اسطوره و خرافات است. در این گزارش با چند نمونه از معروفترین خرافات ها و اساطیر مردم نیجریه آشنا خواهید شد.
 
موهای بافته شده ی دخترک

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

این خرافات درباره ی دخترک خجالتی است که در یک مدرسه ی شبانه روزی زندگی می کند. او موهای بافته شده ی زیبایی دارد تا جایی که هر بار اطرافیانش از او درباره ی راز زیبایی موهایش می پرسند، اما دخترک آنقدر خجالتی است که نمی تواند جواب سؤال آنها را بدهد. با گذشت زمان مردم دیگر از او سؤال نمی پرسند. شبی از شبها هم اتاقی دخترک از خواب بیدار می شود و صحنه ای باورنکردنی را می بیند. دخترک خجالتی در حال بافتن موهایش است، در حالی که سرش در یک سوی اتاق و بدنش در آن سوی دیگر اتاق است.
 


کفشت را پرتاب نکن!

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

بر اساس این خرافات وقتی شب از بیرون به خانه می روید کفش هایتان را از پاهایتان پرتاب نکنید و بعد از آن هم به رختخواب بروید. چون فردا کفش هایتان را خواهید دید که جفت شده در کنار رختخوابتان قرار گرفته اند، اگر آنها را بپوشید ناخودآگاه شروع به رقصیدن خواهید کرد و با همان حالت رقص و  طرب تا وسط جهنم خواهید رفت.
 


بچه های جنگل

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

وقتی شب می شود و باد زوزه می کشد، حواستان باشد که به دنبال صدای گریه ی بچه ها که از جنگل به گوش می رسد، نروید. اگر جواب فریادهای بچه ای را که دارد جیغ می زند داده و به دنبال منبع صدا بروید، کودکی را  خواهید دید که چشمان قرمز و خون آلودی دارد. دندانهایش مثل تیغ تیز است، و  پایان این رفتن پشیمانی خواهد بود.
 


سوت شب

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

در بعضی مناطق نیجریه سوت زدن در شب ممنوع است. مردم این منطقه می گویند سوت زدن در شب مُرده ها را از خواب بیدار می کند. آنها به طرف سوت زننده می روند و با زور و عصبانیت درون قبر می اندازند. مردم برخی دیگر از مناطق نیجریه هم می گویند که سوت زدن در شب باعث جذب افعی ها به طرف خانه ی آنها می شود و در هر دو حالت عاقبت خوشی ندارد.
 


معلمی که لباس های قرمز می پوشید

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

براساس این خرافات در نیجریه معلمی بوده که همیشه با دانش آموزانش بی رحمانه رفتار می کرده است. دانش آموزان تصمیم می گیرند تا تنها پسر معلمشان را بکشند. زن هم تصمیم می گیرد تا از پسرش دفاع کند اما نمی تواند او را نجات دهد. او در طول این جنگ و خونریزی هم پسرش را از دست می دهد و هم یک لنگه کفشش را. مردم می گویند او از آن زمان به دنبال انتقام گرفتن است و سراسر نیجریه را برای پیدا کردن لنگه کفش قرمز گشته است. بنابراین خرافات، اگر صدایش را در اتاق شنیدی چشمهایت را ببند و اصلا باز نکن و گرنه مرگ پایان کار خواهد بود.
 


پری رودخانه ها

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

براساس این خرافات در کنار بعضی رودخانه ها پری هایی زندگی می کنند که نیمی انسان و نیمی ماهی هستند و دُم بزرگ و کشیده ای دارند. اگر کسی به آنها نزدیک شود، او را با خودشان به اعماق رودخانه می برند تا برای او و خواهرانش بردگی کند.
 


سحر و جادو

خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه
 
 اغلب مردم نیجریه بر این باورند که زنان جادوگر شب ها در کنار هم جمع می شوند تا سحر و جادوگری کنند، آنها می توانند مسافت های کوتاهی را هم پرواز کنند و به دیگران صدمه بزنند. این جادوگرها دست توانایی در دزدی و حتی آدمکشی دارند، کافی است اندک پولی کف دستشان بگذاری تا دشمن دشمنان شما بشوند.
 


رود نفرین شده  
 
خرافات‌ها و باورهای عجیب مردم نیجریه

ساکنان ایالت کوجی در وسط نیجریه می گویند رود نفرین شده ای وجود دارد که ماهی های آن پخته نمی شوند. هر قدر آن را روی آتش،بگذاری خام باقی می ماند و اگر کسی از طریق موجودات درون این نهر زخمی شود هرگز خوب نخواهد شد. 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/05/25
اخه چرا از خرافات کشور خودمان نمیگید که از خرافات هندوستان بیشتره
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1396/05/25
بیچاره ها همش باید استرس داشته باشن
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1396/05/25
در اکثر کشور ها روستا ها ده های اطراف اون ها هستند که مردمشون بیشترین نوع از خرافات رو دارن و معمولا در پایتخت و استان های بزرگ همچین چیزی وجود نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر