آسیب شناسی پاتوق‌های معتادان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۸۳۴۸۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
۳۳۱۱
معتادان بی‌خانمان در بعضی از نقاط شهر برای خود مناطقی را انتخاب کرده‌اند که به پاتوق مشهور است و هر کدام از این مکان‌ها صاحب و گردانندگانی دارد و معمولا پاتوق به نام صاحبش شناخته می‌شود.
مجید ابهری در خبرآنلاین نوشت: معتادان بی‌خانمان در بعضی از نقاط شهر برای خود مناطقی را انتخاب کرده‌اند که به پاتوق مشهور است و هر کدام از این مکان‌ها صاحب و گردانندگانی دارد و معمولا پاتوق به نام صاحبش شناخته می‌شود.

با شناسايي اينگونه مراکز توسط پليس مبارزه با مواد مخدر و هجوم به آنها، معتادان نقاط ديگري را انتخاب کرده و بعد از احساس امنيت دوباره به پاتوق خود برمي‌گردند. پاتوق‌هاي معروف تهران عبارتند از پاتوق هاي پاشا و عبدي در بزرگراه چمران، محمدشاه در ولنجک، اسلام‌آباد در نيايش، حسين لره در پل مديريت، عبدالله ژيگول در يادگار امام (ره) و...

با توجه به پاکسازي محله هرندي و فرحزاد و جمع‌آوري معتادان از اين دو ناحيه توسط نيروي انتظامي و نگهداري آنها توسط شهرداري، بايد ساير نهادها نيز در اين جهاد ملي شرکت کنند.
به طور متوسط روزانه فروش مواد مخدر در اين مکان ها با مبالغ ميليونی انجام مي‌شود و البته بعضي از پاتوق‌ها اختصاص به فروش مواد مخدر مشخصي دارند، به عنوان مثال در پاتوقي مشخص هروئين و شيشه و در پاتوقي ديگر ترياک و حشيش فروخته مي‌شود.

معمولا گردانندگان پاتوق از افرادي که به چوبدار معروف هستند براي نگهداري در اطراف پاتوق استفاده مي کنند، اين افراد معتاد بوده و براي دريافت مواد مخدر روزانه ساعت ها کشيک مي‌دهند و به محض مشاهده ماموران توسط تلفن همراه يا سوت کشيدن آنها را خبردار مي‌کنند.

ترازو دارها، فروشندگاني هستند که مواد پاتوق‌دار را مي‌فروشند و آنها هم به جاي مزد، مواد دريافت مي‌کنند. بستگي به حجم پاتوق معمولا تعداد زیادی در اين مکان‌ها مقيم هستند که با دزدي، تکدي‌گري و خرده‌فروشي مواد مخدر امورات خود را مي‌گذرانند. اخيرا نيز تعدادي از زنان بي‌خانمان به اين پاتوق‌ها اضافه شده‌اند. مشتريان عبوري و خريداران رهگذر فقط براي خريد و مصرف مواد به اين مکان‌ها مراجعه مي‌کنند.

اغلب اين افراد نيز بي‌خانمان‌ و کارتن‌خواب هستند و امراضي مانند اچ آي وي مثبت، هپاتيت، گال و بيماري‌هاي گوارشي و پوستي دارند که هر کدام از اين افراد به عنوان منبع متحرک ويروس بيماري هستند که براي سلامت شهروندان خطر جدي محسوب مي‌شوند.
براي ريشه‌کن کردن اين پاتوق‌ها که به منزله غده‌هاي سرطاني شهر هستند بايد مردم به کمک نيروي انتظامي شتافته و آدرس اين مکان را در اختيار پليس قرار دهند.

شهرداري تهران در امر مقابله با اين غده‌هاي سرطاني به تنهايي عمل مي‌کنند که بايد بهزيستي و تشکل‌هاي مردمي به کمک اين کار بشتابند.
جمع‌آوري افراد پاتوق بايد به شکلي باشد که آنها فرصت بازگشت يا عزيمت به پاتوق ديگري را نداشته باشند؛ چرا که ممکن است نقاط ديگري را آلوده کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر