محسنی اژه ای: دهه 60، مظلوم ماند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۸۷۳۳۰
۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
۶۶۱۱
اژه ای گفت: امروز حقیقتا دهه 60 و بسیاری از شخصیت های انقلابی مظلوم ماندند. من از شهید لاجوردی معذرت می خواهم که نتوانستم در افشای چهره منافقین، حفظ بیت المال آنطور که باید به وی تاسی کنم.
خبرگزاری مهر: غلامحسین اژه ای معاون اول قوه قضائیه عصر امروز در نوزدهمین سالگرد شهادت اسدالله لاجوردی گفت: خدا را سپاسگذارم که توفیق دست داد در محضر خانواده شهدا و بزرگان و بسیاری از همکاران قبل و فعلی حضور پیدا کنم. جا داشت برخی اساتید که از زوایای مختلف شخصیت شهید لاجوردی اطلاعاتی داشتند سخنرانی کنند.

وی ضمن گرامی داشت ایام ذی الحجه افزود: ماه ذی الحجه پر برکت است و بعد از ماه رمضان افضل ماههاست. خداوند به این ماه شرافت داده است.

وی با گرامی داشت سالروز شهادت انقلاب و اسلام گفت: از شهید عزیز محسن حججی یاد می کنم که کشور را متحول کرد و به برکت خون این شهید بزرگوار کشور متحول شد.

معاون قوه قضائیه گفت: باید بدانیم نظام و انقلابی که امروز به دست ما رسیده چه خونهایی برایش ریخته شده است، این نظام البته فقط مرهون شهدای ترور و شهدای جنگ نیست بلکه اثرخونی است که از پهلوی زهرای مرضیه و جگر پاره پاره شده امام حسن مجتبی ریخته شد تا اسلام زنده بماند و آرمان های الهی محقق شود.

وی ادامه داد: از سال  59 تا زمان شهادت شهید لاجوردی در خدمت وی بودم. شهید لاجوردی از همان اوایل جوانی که تحصیلات حوزوی و کلاسیک را دنبال می کرد با غیرت و تربیت دینی نسبت به ظلم و ظالم و بی عدالتی و زیرپای گذاشتن ارزشهای الهی حساس بود و مبارزات خود را از همان ابتدا آغاز کرد. از اول تا آخر انقلاب در صراط مستقیم بود در تمام مدت جوانی تا شهادت همیشه دین مدار، متدین، دلسوز، خیرخواه و مجاهد و نسبت به ظالم بسیار سخت بود.

معاون قوه قضائیه گفت: لاجوردی ولایت مدار و به لحاظ دینداری مطیع حکم و امر بود. ممکن بود نقدی داشته باشد اما در عمل ملتزم بود که امروز بسیاری اینگونه عمل نمی کنیم.

وی گفت: اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیمی می گیرد که تصمیم آن مطابق قانون است برخی قبول نمی کنیم. اگر مجلس قانونی را تصویب و شورای نگهبان تایید کند اما به ضاعقه سیاسی ما خوش نیاید آن را ابلاغ نمی کنیم. در آغاز انقلاب ممکن بود به دلیل کم تجربی قضات انتقادی به حکمی باشد و شهدی لاجوردی اگر حکمی صادر می شد حتی اگر به آن ایرادی داشت اجرا می کرد.

لاجوردی متعبد به احکام اسلام بود. اینگونه نبود که هر چه از نظر خودش اسلامی بود را اجرا کند و هرچه نبود اجرا نکند، هستند کسانی که آیه صریح قرآن را برایشان می خوانی می گویند قرائت من با شما فرق دارد. برخی کسانی که روزی در این کشور بودند اما امروز در خدمت انگلیس هستند می گفتند قرائت ما از قرآن با شما فرق دارد.

وی گفت: شهید لاجوردی بصیر، تیزبین و جریان شناس بود. این احکام بدریه و خیبریه که علیه لاجوردی مطرح می کردند به این خاطر بود که وی احتمالا در مقام دادستانی حکم دستگیری یا توقیف کسی را داده بود، کینه ای که علیه وی وجود داشت به خاطر بصیرت و به هدف زدن های او بود که در برابر جرائم کنار نمی آمد.

محسنی اژه ای عنوان کرد: برخلاف آنچه نسبت به شهید لاجوردی می گویند شهید لاجوردی رقیق القلب تر از بسیاری از کسانی بود که دیدم. آنقدر رقیق القلب بود که نمی توانست از کنار اشکی که ریخته شده بود بگذرد.

وی افزود: در شهریور سال 60 بیش از 120 نفر را ترور کردند که یکی از آنها شهید رجایی و باهنر و قدوسی بود. شهید لاجوردی نسبت به همان افراد اگر احساس می کرد فریب خودرن و پشیمان هستند بی تفاوت نبود.

محسنی اژه ای ادامه داد: بارها به بنده و دیگران نصیحت می کرد با کسانی که کم سن و سال هستند و احتمال می دهید فریب خوردن صحبت کنید تا برگردند. شهید لاجوردی نسبت به بیت المال بسیار حساس بود.

وی گفت: شهید لاجوردی برای ارشاد زندانیان با وجود مشغله زیاد بیش از همه افراد وقت می گذاشت. حتی به جای نماز شب تا صبح با زندانی حرف می زد.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: شهید لاجوردی اعتقاد و وابستگی به مال و جاه دنیا نداشت.اگر کسی شهید لاجوردی را نمی شناخت زمانی که وی در زندان حاضر می شد نمی توانست فرقی بین او و زندانیان قائل شود. شهید لاجوردی اجازه نمی داد جوری برای او برنامه ریزی کنند که گرفتار دنیا و مال دنیا شود.

وی گفت: درباره شهید لاجوردی خیلی بی انصافی کردند نسبت هایی را به وی می دادند و حرف هایی را نزد امام و شورای قضایی درباره وی می زدند. شهید لاجوردی کسی بود که برای خدا زیست، کار کرد، صبر کرد و نامهربانی ها را برای خود خرید تا برای خدا با دشمنان اسلام مبارزه کند.

اژه ای گفت:امروز حقیقتا دهه 60 و بسیاری از شخصیت های انقلابی مظلوم ماندند. من از شهید لاجوردی معذرت می خواهم که نتوانستم در افشای چهره منافقین، حفظ بیت المال آنطور که باید به وی تاسی کنم.

وی گفت: در این دنیای مواج طوفانی اگر بر کشتی نجات نشستیم نجات یافته و اگر ننشستیم نابود خواهیم شد.بسیاری از آغاز انقلاب تا به امروز از قطار انقلاب پیاده شدند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1396/06/02
خوب این دهه شصتیها مظلوم ماندند الان فکری بحالشون بردارید بیکار نباشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر