انتقاد قطر از اقدامات کشورهای تحریم کننده
۵۹۱۸۴۶
۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
۱۰۰۰۱
وزیر خارجه قطر با انتقاد از اقدامات کشورهای تحریم کننده دوحه، آن‌ها را به خودرأیی متهم کرد که باعث شده است شورای همکاری خلیج فارس در وضعیت خطرناکی قرار بگیرد.
خبرگزاری فارس: وزیر خارجه قطر روز پنج‌شنبه (امروز) گفت کشورهای تحریم‌کننده دوحه هیچ‌گونه سندی در خصوص ادعاهای خود ندارند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، «محمد عبدالرحمان آل ثانی» اتهام قطر به دخالت در امور داخلی کشورها را رد کرد.

وی با بیان اینکه غرب با اتهام‌های کشورهای تحریم کننده قطر همراهی نکرده‌اند، تأکید کرد که این کشورها هیچ سندی که دخالت دوحه در امور داخلی آن‌ها را تأیید کند، ارائه نکرده‌اند.

بن عبدالرحمان با انتقاد از اقدامات کشورهای تحریم کننده قطر تأکید کرد که این کشورها حاضر به پذیرش دیدگاه دیگری نبوده و با کارهای خود شورای همکاری خلیج فارس را در وضعیت خطرناکی قرار داده‌اند.

پیشتر مقامات کویت و عمان با هشدار درباره بحران قطر، تأکید کرده بودند که تداوم این بحران می‌توان آینده این شورا را به خطر بیاندازد.

وزیر خاجه قطر با رد اتهام عربستان سعودی در خصوص ممانعت دوحه از سفر حجاج قطری به این کشور اظهار داشت که مقامات عربستان گام‌هایی برای تسهیل حج شهروندان قطری برنداشتند.

هفته گذشته خطوط هوایی عربستان مدعی شد که دوحه اجازه‌ فرود به هواپیماهای عربستانی جهت انتقال حجاج قطر را نداده است.

چهار کشور عربستان، مصر، امارات و بحرین بیش از دو ماه است که با متهم کردن دوحه حمایت مالی از تروریست‌ها، روابط خود با قطر را به طور کامل قطع کرده‌اند.

این کشورها برای اعمال فشارهای بیشتر، راه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود به سوی قطر را بسته و آن را محاصره و تحریم کرده‌اند.

قطر با رد ادعاهای این کشورها بارها اعلام کرده است که هرگز حاضر به قبول شروط کشورهای تحریم‌کننده برای از سرگیری روابط نخواهد شد چرا که هدف آن‌ها ضربه زدن به حاکمیت و استقلال قطر است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج