پورعرب: شهامت تعریف از یکدیگر را داشته باشیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۹۶۳۳۷
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
۳۸۸۹
ابوالفضل پورعرب در ویژه برنامه خندوانه به مناسبت عید غدیر خم گفت: در حال حاضر فضای بازیگری بهتر شده است و ما بازیگران باید شهامت تعریف از همکاران خود را داشته باشیم.
خبرگزاری ایسنا: ابوالفضل پورعرب در ویژه برنامه خندوانه به مناسبت عید غدیر خم گفت: در حال حاضر فضای بازیگری بهتر شده است و ما بازیگران باید شهامت تعریف از همکاران خود را داشته باشیم.
 
ابوالفضل پورعرب در ویژه برنامه خندوانه که به مناسبت عید غدیر خم پخش شد، حضور یافت و درباره بیماری خود گفت: من مدتی بیمار بودم اما بیماری من خوش‌خیم بود و خوب شدم. روحیه من خوب نیست به دلیل اینکه پنج سال از این بیماری صدمه خوردم و خدا به مادر و پسرم که آرزو داشتم او را داماد کنم، رحم کرد.

او با اشاره به کارهای اخیر خود در سینما و تلویزیون اظهار کرد: اهل بازی در فیلم و سریال نیستم و می‌خواهم به سمت فیلمسازی بروم به دلیل اینکه دیگر توانایی برای بازیگری ندارم و خسته شده‌ام. در حال حاضر در نقش‌هایی بازی می‌کنم که دوستانم پیشنهاد می‌دهند. در واقع بازیگری برای من دلمشغولی است و دغدغه مالی در این مسیر ندارم. در حال حاضر در یک سریال به کارگردانی کیانوش عیاری بازی می‌کنم.
 
پورعرب: شهامت تعریف از یکدیگر را داشته باشیم 

پورعرب با بیان اینکه در دانشگاه رشته تئاتر خواهند است، گفت: پدرم دوست داشت که من ویالون بزنم به همین دلیل وارد رشته موسیقی شدم اما بعد از مدتی آقای فخیمی استادم به من گفت به سمت سینما و تئاتر برو که علاقه توست. من در آن زمان دو آهنگ یاد گرفتم که برای پدرم می‌زدم و بعد به سمت سینما و تئاتر رفتم. من مدتی تئاتر کار کردم و در یکی از کارهایم با خسرو شکیبایی همکار شدم. من از خسرو شکیبایی مسائل بسیاری را آموختم و او بسیار هنرمند. سال 64 در فیلمی به نام «دزد و نویسنده» دستیار کارگردان بودم و خسرو شکیبایی و علی نصریان در این فیلم همکار شدم. من برای اینکه بتوانم از علی نصریان تجربه‌ای کسب کنم به دنبال او می‌رفتم تا او را به محل فیلمبرداری بیاورم. او همیشه سر ساعت حاضر می‌شد و هیچ‌وقت کسی را معطل خود نمی‌کرد حتی در سریال شهرزاد هم که با او همکاری داشتم، این ویژگی را دیدم.

این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: من بیشتر به الفت هنرمندان در عرصه بازیگری نظر دارم. برای مثال استاد محمد هیچ‌گاه بی‌احترامی و بی‌ادبی به کسی نمی‌کرد. فضای کار بازیگری در حال حاضر بهتر شده است و ما از همدیگر تعریف می‌کنیم. ما باید شهامت تعریف از همکاران خود را در این حرفه داشته باشیم. آتیلا پسیانی یک بازیگر خوب است که هیچ‌گاه ادعایی ندارد. در حال حاضر هم در این عرصه کم‌کار شده است اما از ارزشش کم نخواهد شد. رضا رویگری هم با اینکه بیمار است اما هنوز انرژی خود را دارد و این بسیار بااهمیت است.

او در پاسخ به این پرسش که درباره نام او و فریبرز عرب‌نیا جک‌هایی ساخته می‌شود، بیان کرد: عرب‌نیا یک بازیگر بزرگ است و من خوشحالم که با این انسان بزرگ مقایسه می‌شوم. من 56 سالم هست و مهربانی را بلدم و اشکالی ندارد که این جک‌ها ساخته می‌شود.

پورعرب درباره فیلم سینمایی «عروس» و «نرگس» که در آن ایفای نقش کرده بود، اظهار کرد: فیلم سینمایی عروس 34 میلیون تومان در آن زمان فروش داشت و حدود 15 میلیون تومان هزینه ساخت این فیلم شده بود. من در فیلم «نرگس» با خانم فریماه فرجامی همکار بودم و در مقابل او بازی کردن کار سختی بود و همچنین برای من بااهمیت بود که کنار فردی مثل او کار کنم. به یاد دارم که من خالی بر روی صورتم داشتم و برای اینکه خانم فرجامی هم در آن نقش باید خالی روی صورتشان گریم می‌شد، به بیمارستان رفتم و خال خود را جراحی کردم. فیلم و سینما در آن زمان اهمیت بسیاری داشت. سکانس‌هایی که من با خانم فرجامی و رضوی داشتم بسیار سخت بود. رخشان بنی‌اعتماد برای ساخت این فیلم خیلی زحمت کشید به دلیل اینکه این فیلم غیرمتعارف بود. من به بهروز افخمی برای فیلم «عروس» و رخشان بنی‌اعتماد برای فیلم «نرگس» زحمت دادم تا به اینجا رسیدم و در خدمت مردم هستم.

او با بیان اینکه بازیگری در گذشته تا حدی یک بعدی پیش می‌رفت، گفت: من آدم جدی‌ای هستم و اصولا اهل شوخی در هیچ جمعی نیستم. من در آن زمان برای کارم کتاب‌هایی درباره تئاتر و سینما خواندم و از بسیاری مطالب اجتماعی دور بودم. در واقع کار ما باعث شد به بسیاری از جاها نرویم و فقط کار کنیم اما در حال حاضر وضعیت تغییر کرده است.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به فرزند خود بیان کرد: من پسری به نام پوریا دارم و تلاش کردم که از هنر دور باشد. به این دلیل که می‌دانستم در این کار جریحه‌دار خواهد شد. یک هنرمند باید در نقشی که بازی می‌کند احساساتی بروز دهد که در خانه هم با همسر خود به آن شکل برخورد می‌کند. این امر باعث می‌شود که حتی خانواده هنرپیشه‌ها بگویند که احساسات واقعی نیست و هنرپیشه هستی. همچنین پسر من در این مدت می‌دید که لحظات سختی دارم. برای مثال ما به مهمانی یا عروسی نمی‌رفتیم و با عکس گرفتن در مهمانی‌ها مشکل داشتیم.

پورعرب با اشاره به شایعاتی که درباره او در زمان بیماری‌اش شده بود، اظهار کرد: زمانی که من بیمار بودم شایعه شد که من اعتیاد یا ایدز دارم به همین دلیل من مجبور شدم که مدارک پزشکی خود را چاپ کنم و نشان دهم و بگویم که بیمار بوده‌ام. من نمی‌خواستم که مادرم از بیماری من مطلع شود اما زمانی که سر فیلمبرداری سریال «وضعیت سفید» بودم خانم افسانه بایگان به من گفتند که قیافه‌ات عوض شده است به همین دلیل آقای نعمت‌الله دکتری را آوردند و او گفت که من مریض هستم. یک روز از سرکار به دلیل حال بدی که داشتم به بیمارستان رفتم و بستری شدم. بعد از آن نیز نتوانستم سر فیلمبرداری سریال «وضعیت سفید» بروم و از آقای نعمت‌الله عذرخواهی کردم.

او اضافه کرد: گاهی افرادی که به شما نمی‌رسند می‌خواهند که تو را پایین بیاورند و این مساله بسیار بدی است. زمانی مرگ من را شایعه کردند اما من گوشی خود را خاموش کردم. در آن زمان پسرم به برخی‌ها جواب می‌داد و برای من این سوال ایجاد شده بود که پسر من یک دانشجو است آیا می‌خواهید او را به این شکل وارد اجتماع کنید؟ گناه ما چیست که باید به این شکل تنبیه شویم. اگر فردی مانند جمشید مشایخی یا علی نصیریان از کار من ایراد می‌گرفتند من می‌پذیرفتم اما بیماری دست من نیست و اتفاق می‌افتد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1396/06/26
ابوالفضل پور عرب هنرمند بزرگیه انشااالله که همیشه سلامت باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر