توضیحات اژه‌ ای درباره پرونده قتل یک کودک
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۰۰۵۹۸
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
۹۴۶۹
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده قتل یک کودک، بنیتا، پرونده کیارستمی، دکل نفتی و پزشک تبریزی و..... توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری مهر: سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده قتل یک کودک، بنیتا، پرونده کیارستمی، دکل نفتی و  پزشک تبریزی و..... توضیحاتی ارائه کرد.
 
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در صد و هجدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به ضرورت ورود قوه قضائیه به موضوع حقوق عامه گفت: قوه قضائیه به طور ویژه از سال قبل موارد مربوط به حقوق عامه را احصا کرده و با اولویت بندی به آن می پردازد.

محسنی اژه ای به موضوع تلفات جاده ای اشاره و تصریح کرد: تلفات جاده ای در همه جا وجود دارد اما در کشور ما تلفات زیادی دارد که می توان با کنترل فنی و با متعهد کردن شرکت های حمل و نقل در جهت استخدام رانندگان بیشتر و امورات ، تلفات جاده ای را کاهش داد.

وی در ادامه به شرکت های تعاونی اعتبار اشاره و تصریح کرد: ثامن الحجج و مسائل مربوط به آن بخشی از موسسات و تعاونی هاست که دولت باید بیش از این به آنها ورود کند. در این میان صدا و سیما باید توجه بیشتری نسبت به موضوع تبلیغات این موسسات کند. مردم وقتی می بینند صدا و سیما تبلیغ می کند، اعتماد بیشتری می کنند. این موضوع نیز در کنار مسائل تصادفات و سایر حقوق عامه در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص جرائم مرتبط با فضای مجازی گفت: در سال ۹۶ آمار قتل های فجیع و آزارهای خانوادگی نسبت به سال قبل بیشتر شده است و طبق پژوهش های جامعه شناسان این مسائل بی ربط به فضای مجازی نیست.

وی افزود: برخی از این جرایم به استعمال مواد مخدر مربوط است.

افزایش قتل های فجیع در سال ۹۶

محسنی اژه ای در  خصوص عملکرد قوه قضائیه در رابطه با زمین خواری و کوه خواری گفت: ۱۸هزار و ۲۴۷هکتار زمین در شش ماه امسال در ۲۰ استان رفع تصرف شده و ۶هزار مورد هم قلع و قمع داشتیم که از این تعداد ۲هزار و ۹۶۱هکتار مربوط به استان تهران بوده است.

محسنی اژه ای در خصوص بازداشت تعدادی از فرهنگیان از جمله بهشتی و اینکه آیا این بازداشت ها صنفی بوده است؟ گفت: به عنوان مثال باید گفت هیچ فردی به عنوان اینکه بهایی است بازداشت نمی شود و تفاوتی نمی کند که فردی دارای چه مذهب، عقیده و حرفه خاص باشد و صرف این مسائل بازداشت ندارد. هر کسی مرتکب جرم شود تحت تعقیب قرار می گیرد. فردی که اسم بردید به ۵سال حبس محکوم شده و حکم وی قطعی شده و جرم وی نیز امنیتی است.

صدور حکم قصاص برای متهم ردیف اول پرونده بنیتا

محسنی اژه ای در خصوص حکم پرونده بنیتا گفت: صادر شده اما ابلاغ نشده است. متهم ردیف اول چند اتهام داشته که به خاطر قتل عمد برای وی حکم قصاص صادر شده است. شنیده ام تبعید هم در این حکم است.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه هفته اول مهر ۹۰، خاوری گریخت و به کشور بازنگشت در آستانه ششمین سال فرار وی شنیده است قرار است وی غیابا محاکمه شود، این پرونده در چه مرحله ای است؟ گفت: هرتلاشی که باید می کردیم برای بازگرداندن انجام دادیم اما نشد و برای اواخر برج هفت و اوایل برج هشت زمان دادگاه تعیین شده است. از همین جا می گوییم بهتر است خاوری بازگردد و گرنه غیابی محاکمه می شود.

کیفرخواست برای پرونده کیارستمی صادر شده است

وی در خصوص پرونده فوت کیارستمی گفت: کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه ارسال شده است.

محسنی اژه ای در خصوص متهم ردیف دوم پرونده بنیتا گفت: قتل عمد برای متهم ردیف دوم محرز نشد و این فرد از اتهام قتل عمد تبرئه شد.

۹ نفر از مدیران دولت دوازدهم لیست اموال ارائه کردند


اژه ای در خصوص اعلام دارایی مسئولان دولت قبل گفت: شش نفر از ۱۲ نفر گزارش خود را ارائه دادند. از کسانی هم که در دولت دوازدهم هستند، ۹ نفر لیست دارند که دو نفر از جمله آقای کلانتری لیست اموال خود را ارائه دادند.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که چندی پیش وزیر اطلاعات سابق از اعلام تذکر به مرتبطان با آمدنیوز خبر داد، آیا دادستان هم در این خصوص تذکری داده است؟ گفت: گاهی محرز است که یک فرد اخباری را برای کانالهای این چنینی ارسال می کند، تذکر به این فرد مشکلی ندارد. در رابطه با ورود دادستان هم باید بگویم بی خبرم.

محسنی اژه ای در خصوص اعلام وکیل پرونده  آزار جنسی یک فرزند از سوی پدرش که دادگاه پدر را تبرئه کرده است، این پرونده چگونه است؟ گفت: از دادستان کرج سوال کردم، اعلام کرد فردی که این مطالب کذب را می گوید، تحت تعقیب قرار می گیرد البته این فرد وکیل هیچ کدام از طرفین نیست و در این پرونده نه بحث آزار جنسی مطرح بوده و نه بازداشت.

پرونده دکل نفتی هنوز تعیین وقت نشده است


سخنگوی دستگاه قضا در خصوص پرونده دکل نفتی گفت: این پرونده به دادگاه رفته است اما هنوز تعیین وقت نشده است و قضات و وکلا مشغول مطالعه پرونده هستند.

افراد نجومی بگیر از سوی سازمان بازرسی معرفی شده اند

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی گفت: نه از سوی  دولت و نه دیوان محاسبات هیچ فردی به عنوان نجومی بگیر به دولت معرفی نشد. از سوی سازمان بازرسی افرادی معرفی شدند که پرونده آنها به نوبت در حال رسیدگی است.

وی افزود: من یک سوال داشتم که هیچ کس جواب نداد. اینکه  شرکت ها و بیمه هایی که پاداش پایان سال گرفتند آیا همگی سود ده بودند؟ که اینطور نبوده است.

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که شنیده شده است که قاضی دوم پرونده بابک زنجانی منفک شده بود، این صحیح است؟ گفت: نه درست نیست. روزهای پایانی پرونده بابک زنجانی است و نه سراج و نه صلواتی کنار گذاشته نشدند.

وی در خصوص ابزارهای قانونی محاکمه خاوری گفت: اگر خاوری محکوم به مسائل مالی باشد این قابل اجرا است اما اگر محکوم به حبس باشد، فعلا کاری از دستمان برنمیاد.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی گفت: کیفرخواست صادر و اواخر ماه آینده محاکمه این فرد صورت می گیرد.
 
سخنگوی قوه قضاییه توضیحاتی را درباره پرونده قتل یک کودک ارائه داد
 
محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: مساله دیگر که در دستور کار است و مربوط به امنیت و آرامش جامعه می شود، آثار زیان‌بار فضای مجازی است. در سال 96 آمار قتل‌های فجیع نسبت به سال 95 بیشتر شده است. ممکن است علل مختلفی داشته باشد اما بر اساس کار کارشناسی که شده حتما یکی از آثار سوء فضای مجازی، این جنایت هایی است که رخ می دهد، البته عوامل دیگری مثل استعمال مواد روانگردان و ... وجود دارد.  به عنوان مثال قتل اخیر در اتوبان تهران - قم که فردی را هم در این خصوص دستگیر کردند و اعتراف هم کرده است. البته صبح که پرسیدم انگیزه هنوز مشخص نیست. کودک تعداد کثیری چاقو خورده و بیش از 40 ضربه چاقو خورده است. این موضوع در دستور کار دادستان کل و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و ... است.
 
جرم آقایی و فخشامی امنیتی است

وی در خصوص علت بازداشت ساسان آقایی و یغما فخشامی از روزنامه نگاران گفت: جرم این افراد امنیتی است و پرونده هنوز  به دادگاه نرفته است. 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر