نخستین تفحص شورای شهر از شهرداریِ قالیباف
۶۰۴۲۴۰
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۳
۴۷۴۳
یک عضو شورای شهر تهران می گوید: در مدیریت گذشته شهرداری تهران، مودیان با مراجعه به مناطق مبالغی را بجای واریز به خزانه شهرداری به حساب شرکت های کارگزاری واریز می کردند. پیمانکاران هم برای دریافت طلب شان به این شرکت ها مراجعه می کردند تا به شیوه های مختلف از جمله دریافت تراکم، خودرو و ملک این طلب وصول شود.
پایگاه خبری انتخاب: عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت گذشته شهرداری تهران به صورت غیرقانونی مبالغی را به حساب شرکت های کارگزاری واریز می کردند، تاکید کرد: بر اساس اطلاعات موجود رقم هولوگرام ها بسیار زیاد است از این رو طرح تحقیق و تفحص از شرکت های کارگزاری شهرداری تهران را کلید خواهیم زد.

افشین حبیب زاده در گفت و گو با «انتخاب» درباره دستورالعمل ضد فساد مدیریت جدید شهرداری تهران، اظهار کرد: هولوگرام ها برگه هایی با ارزش مالی هستند که به حساب شرکت های کارگزاری شهرداری تهران واریز می شوند.

نخستین تحقیق و تفحص شورای شهر از شهرداری تهران/ رقم نجومی فروش تراکم در شهرداری قالیبافوی با بیان اینکه در مدیریت گذشته شهرداری تهران مودیان با مراجعه به مناطق مبالغی را بجای واریز به خزانه شهرداری به حساب شرکت های کارگزاری واریز می کردند، تاکید کرد: این فرایند اشتباه بود زیرا باید تمامی مبالغی که از مودیان دریافت می شد، به حساب بانکی که مورد تایید شورای شهر است واریز شود. البته روند اینگونه بود که از این هولوگرام ها برای پرداخت بدهی شهرداری به پیمانکاران استفاده می شد و پیمانکاران برای دریافت طلب شان از شهرداری به این شرکت ها مراجعه می کردند تا به شیوه های مختلف از جمله دریافت تراکم، خودرو و ملک این طلب وصول شود.

عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه مبلغ واریزی به حساب شرکت های کارگزاری چه  میزان است، گفت: رقم بالایی است و در حال بررسی هستیم تا مبلغ دقیق مشخص شود. در حال حاضر اعلام نسبی این رقم تبعات خواهد داشت به همین دلیل برای مشخص شدن رقم دقیق هولوگرام ها درخواست تحقیق و تفحص از شرکت های کارگزاری شهرداری تهران داریم تا مشخص شود در این مدت چه میزان هولوگرام صادر شده است؟

حبیب زاده در پاسخ به اینکه در شورای چهارم با درخواست تحقیق و تفحص شورای شهر مخالفت شد آیا قانون به شورا چنین اجازه ای را می دهد، اظهار کرد: ما این مسیر خواهیم رفت با چند نفر از اعضای شورا در این باره صحبت کردیم، باید مشخص شود که مبالغ دریافتی توسط کارگزاری ها چه میزان بوده و چگونه هزینه شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج