300 ساعت خدمات عمومی، مجازات پدر عصبانی
۶۱۰۰۶۵
۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
۱۳۰۸۴
پدر عصبانی به دنبال رفتارهای ناهنجار دختر 15 ساله اش را کتک زد و او را وادار کرد که در مقابل خواهر وبرادرش دست خود را درون چاه فاضلاب کند.
خبرگزاری ایسنا: پدر عصبانی به دنبال رفتارهای ناهنجار دختر 15 ساله اش را کتک زد و او را وادار کرد که در مقابل خواهر وبرادرش دست خود را درون چاه فاضلاب کند.

سليمان عفيف، دادرس دادگاه کیفری دو بندرعباس جزئيات صدور حكم مجازات جايگزين برای این پدر عصبانی را تشریح کرد.

وی گفت: دختر نوجوان به‌علت آسيب‌های ناشی از طلاق پدر و مادر در دام كجروی‌های اجتماعی گرفتار و در نهايت پدرش از قضيه مطلع شد. آشكار شدن مشکلات اخلاقی دختر، پدر را به ‌شدت خشمگين كرد و او را كتك‌ می زند به گونه ای که آثار كبودی و سياهی در بدن دختر از سوی پزشكی قانونی گزارش شده است.

عفیف افزود: پدر این فرد مدعی بود كارش بی عيب و نقص بوده و اين كار را به‌خاطر تربيت دخترش انجام داده است.با توجه به نوع عمل ارتكابی و اينكه اين پدر حق به جانب بود و خود را محق می دانست، بنابراين حتما بايد مجازات می شد. قانونگذار برای اين جرم ارتكابی در ماده 4قانون حمايت از كودكان و نوجوانان از 3 ماه و يك روز تا 6 ماه حبس در نظر گرفته است.

وی که از قضات پیشرو دستگاه قضایی هرمزگان در صدور احکام متفاوت است، ادامه داد: اين پدر مجرم بود و فرزند خود، آن هم از جنس دختر را كه دارای روحيه‌ای لطيف و شكننده است به بدترين شكل ممكن تنبيه كرده بود و از سويی اگر او را به زندان می‌فرستادم، 3 فرزند اين خانواده كه از نعمت مادر محروم بودند از داشتن همين پدر سختگير و عصبی هم محروم می ‌شدند.

عفیف خاطرنشان کرد:پس بهترين راه ممكن، استفاده از مجازات جايگزين حبس بود. با اين شيوه پدر بی ‌آنكه خانه و خانواده‌اش را ترك كند، مجازات می ‌شد.

دادرس دادگاه کیفری دو بندرعباس عنوان کرد: اين متهم را به انجام خدمات عمومی رايگان جايگزين مجازات حبس محكوم كردم تا به‌مدت 300 ساعت در اداره كل بهزيستی استان هرمزگان خدماتی همچون سرايداری، نگهداری از فضای سبز، نظافت و... را انجام دهد.

هدف من از انتخاب اين مجازات، حضور پدر خشمگين در اداره كل بهزيستی و آگاهی و آشنايی با وضعيت كودكان بی ‌سرپرست و بد‌سرپرست است.

وی اضافه کرد: با این حکم متهم تبعات و عواقب بدرفتاری با فرزندان را بهتر و عميق‌تر درك خواهد كرد و از اقدام نابخردانه خود مطلع می ‌شود. علاوه بر اين، بخشی از مجازات وی را به‌مدت 2 سال معلق و او را موظف كردم در اين مدت 2 سال، هر ‌ماه يك جلسه به مشاوران اداره بهزيستی مراجعه كند و به‌مدت يك ساعت در كلاس‌های كنترل خشم و نحوه صحيح تربيت فرزندان شركت كند.

در پايان اين 24‌ ماه هم بايد يك گواهی منوط به اينكه اين دوره را با نمره قبولی سپری كرده به قاضی اجرای احكام كيفری ارائه دهد. همچنين حكم دادم تا يك كتاب 5 جلدی را درباره مهارت تربيت فرزندان در دنيای امروزی بخواند و هر 6‌ ماه يك‌بار، مقاله‌ای در 50 صفحه در رابطه با موضوعات اين كتاب تهيه كرده و به دايره اجرای احكام ارائه دهد.
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1396/07/14
واقعا این حکم عالیه والدین باید بدونن انحراف بچه ها در درجه اول بازتاب برخورد های اونهاست
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1396/07/14
خخخخخخخ بدبخت ۶ماه حبس میکشید راحت تر بود ک...مقاله بنویسه و نظافت کنه و کتاب بخونه اونم ۵جلد و ...
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1396/07/14
دمش گرم ، به این میگن قاضی...
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1396/07/14
در این دوره وانفسا نمیشه هیچی گفت و هر پدری که دختر هم داشت نباید لرای پیشگیری کار ناشایست دختران هیچ اقدامی نمود بهتر است پدر فقط نظاره گر فرزند خطاکار باشد اگر چه عمل پدر کار زیبایی نبوده است شرایط زندگی افراد مختلف متفاوت است حتی در خانواده های دو برادر دوقلو هم زندگی شان و برخورد با فرزندشان متفاوت است، شایسته است این موارد در نظر گرفته شود بین مردم مرفه و مردمی فقیر چه از لحاظ زندگی و حنی تربیت متفاوت است،
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/07/14
سلام، اگه تمام مشکلاتی که یقه جامعه اسلامی مارو گرفته و این همه معضلات از خرد و کلان در جامعه شیوع و ادامه دارد با روش های نوین و تخصص متخصصان آگاه و دقیق و بدور از هیچ کم و کاستی انجام و جراحی میشد الان جامعه ای داشتیم که تمام دنیا حسرت زندگی کردن در ایران را داشتند!!!!
کار مسئولین ما شده فقط گفتگو بحث و همایش و نصیحت کردنهایی که نه تنها سودی به حال جامعه و مردم ندارد بلکه روزبروز بامضلات جدیدی روبرو میشویم .
باید این شعار را هر چه زودتر از ذهنمام پاک کنیم که ، بامید روزی بنشینیم که کشورمان عاری از حداقل مشکلات و معضلات باشد. باید بجای انتظار کشیدن دست بدست هم داد و از زمان سبقت گرفت.
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1396/07/14
این قاضی خیلی خوب اگه این جوری محاکمه بشیم دیگه روفتگرتوایران نیازنداریم وحتی تمام بیابون های ایران عاری ازاشغال میشن البته اگه برای همه اجرا بشه
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/07/14
درود فراوان باین قاضی نمونه که واقعا شاهکاره امیدوارم سایر مسیولین بجای انتخاب راهت ترین روش تنبیه بگونه ای رفنتار کنند که از شخص خاطی یک انسان منطقی وبا فهم وشور درست بشه واین قاضی محترم بهترین وعالی ترین راه وروش را باجرا گذاشت .
پاسخ ها
سید علی اکبر س
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
از اینکه قاضی اینچنن حکمی داده باید مورد تشویق قرار بگیرد . ولیکن بصورت مختصر و مفید باید عرض کنم بقول قدیمیها تا نباشد چوب تر فرمان نبرد . . .
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1396/07/14
آفرین بر قاضی با ذکاوت. کاش در همه امور حتی در امور مملکتی هم به همین شیوه رفتار میشد.کاش قاضیان کل کشور این روش رو در کارهاشون پیش می‌گرفتند. در این صورت بجای انتخاب حبس هایی که موجب بدتر شدن جوانان میشود میتوان آنهارا به خواندن کتابهای تربیتی یا کارهای خیر تشویق کرد
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1396/07/14
چه عجب یه حکم خوب که طرفش حالیش بشه
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1396/07/14
چه قاضی خلاق وخوش فکری،کاش به جای اینکه توزندونا نون مفت بدن یه عده خطاکار بخورن ازاین تنبیهات جایگزین استفاده کنن وبه این قاضی پاداش بدن بلکه سرمشقی برای بقیه قضات بشه
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1396/07/14
دمش گرم بهترین حکم اجرا کرد تو ایران دست پای همچین دادستان را باید آدم ببوسه
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1396/07/15
اونوقت کی بره دنبال نون که بده دختره بخوره بعد اون نونی که پدرش در میاره از گلوش پایین میره بنظرم همون مشاور میتونس کمکشون کنه تااینکه بره حمالی مطمعنم اون دخترهم راضی به این حکم نیس
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1396/07/15
دمت گرم اقاى قاضى خوب حکمى دادى... ممنون
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/07/16
چه قاضي خوبي.ياد فيلماي خارجي افتادم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج