پیگیری ویژه طرح ایمن‌سازی ساختمان‌های تهران
۶۱۵۳۶۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹
۲۰۳۸
سخنگوی شورای شهر تهران بررسی طرح شناسایی و ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه شهر تهران و رفع خطرات آنها را یکی از طرح‌های آینده شورای شهر تهران، اعلام کرد.
روزنامه دنیای اقتصاد: سخنگوی شورای شهر تهران بررسی طرح شناسایی و ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه شهر تهران و رفع خطرات آنها را یکی از طرح‌های آینده شورای شهر تهران، اعلام کرد و گفت: در این طرح ساختمان‌های بلندمرتبه اعم از مسکونی و غیرمسکونی با هدف رفع خطرات احتمالی با امضای ۱۸ نفر از اعضای شورا و با قید دو فوریت دیروز به دفتر هیات رئیسه شورا وصول شده است.
 
علی اعطا افزود: پس از حادثه پلاسکو این دغدغه جدی مطرح بود که ساختمان‌های ناایمنی که وجود دارند اطلاعات فنی آنها در دسترس نیست؛ البته در این طرح اولویت به ساختمان‌های بلندمرتبه داده شده؛ چرا که معیار بهتری برای حرکت گام‌به‌گام در این حوزه خواهند بود.
 
در این طرح برای شهرداری تهران دو تکلیف پیشنهاد شده که در یک بازه زمانی دو ماهه شهرداری تهران گزارشی از وضع موجود ساختمان‌های بلندمرتبه ناایمن شهر تهران ارائه کند و همچنین تکلیف خواهد شد که در یک بازه زمانی معین که فعلا پیش‌بینی سه ماهه شده است، شهرداری لایحه‌ای برای برنامه عملیاتی و ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه شهر تهران و رفع خطرهای احتمالی آنها را ارائه کند.

اعطا ادامه داد: در اسفندماه سال ۱۳۹۵ شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای با یازده بند را به تصویب رساند که این مصوبه در پی بروز حادثه پلاسکو بود و طرحی که در شورا در حال حاضر ارائه خواهد شد در راستای چند بند از تکالیفی است که در مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری معین شده است.
 
روز گذشته همچنین شورای شهر تهران جزئیات طرح «الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره‌برداری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری به اشخاص حقیقی، حقوقی، موسسات عمومی غیردولتی و...» را مورد بررسی و تصویب قرار داد. بر اساس مصوبه شورای شهر در تبصره دوم این طرح، فهرست کلیه واگذاری‌های صورت‌گرفته از آغاز شورای شهر تا کنون که مغایر با این مصوبه بوده، طی مدت زمان سه ماهه برای بررسی و تصمیم‌گیری به شورای شهر ارائه شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج