توصیه‌ آتش‌نشانی در پی احتمال طوفان در تهران
۶۱۶۲۴۰
۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
۴۹۴۱
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه این سازمان آمادگی لازم برای امدادرسانی در پس حوادث احتمالی ناشی از وزش بادهای شدید و طوفان را دارد؛ توصیه‌هایی را برای کاهش خطرات این اتفاق مطرح کرد.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه این سازمان آمادگی لازم برای امدادرسانی در پس حوادث احتمالی ناشی از وزش بادهای شدید و طوفان را دارد؛ توصیه‌هایی را برای کاهش خطرات این اتفاق مطرح کرد.

سید جلال ملکی در مورد احتمال وزش بادهای شدید در استان تهران اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی، سازمان همیشه آماده است و با توجه به تجربه سال‌های گذشته که نشان می‌دهد در چنین روزهای فصل پاییر با وزش بادهای شدید مواجه هستیم، آمادگی لازم در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برای امدادرسانی وجود دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی همچنین به چند توصیه‌ اشاره کرد و گفت: شهروندان توجه داشته باشند در شرایطی که امکان وزش بادهای شدید وجود دارد ترجیحا از منازل خود بیرون نیایند و اگر هم این کار را انجام می‌دهند از حضور در ارتفاعات، پشت‌بام‌ها و لبه پرتگاه‌ها خودداری کنند. همچنین در صورتی که مردم قصد تردد در معابر را دارند سعی کنند که از کنار خیابان‌ها،‌ پیاده‌روها و پل‌های عابر پیاده تردد کنند.

وی با اشاره به احتمال خطر آفرینی ساختمان‌های در حال ساخت اظهار کرد: مردم به این مسئله توجه داشته باشند و سعی کنند که از تردد در کنار این ساختمان‌ها خودداری و ترجیحا از مکان ‌های مسقف تردد کنند.

ملکی همچنین گفت: اگر مردم در زمان وزش بادهای شدید یا طوفان افراد، در خیابان‌ها بودند، سعی کنند در فضای باز قرار نگیرند و به مکانی مطمئن بروند تا از برخورد اجسام سنگین با آنها جلوگیری شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به بالکن و پشت بام‌هایی که در آن وسائل نگه‌داری می‌شود گفت: بعضا دیده می‌شود که در بالکن و پشت‌بام‌های خانه‌ها وسائل زیاد و سنگینی وجود دارد و توصیه می‌شود که شهروندان ترجیحا این مکان‌ها را تمیز نگه‌دارند و از گذاشتن اجسام سنگین خودداری کنند زیرا در زمان وزش بادهای شدید ممکن است این اجسام به پایین بیفتند و مشکل ساز شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج