سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک؛ اسامی مجروحان اعلام شد
۶۲۶۶۰۶
۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
۶۰۰۴۹ 
رییس پلیس راه مازندران گفت: واژگونی اتوبوس ولوو در سوادکوه تا کنون 12 کشته و ۱۵ مجروح بر جا گذاشت.
خبرگزاری میزان: رییس پلیس راه مازندران گفت: واژگونی اتوبوس ولوو در سوادکوه تا کنون 12 کشته و ۱۵ مجروح بر جا گذاشت.

سرهنگ قدمی افزود: حوالی ساعت ۱۸:۵۰ در کیلومتر ۲۵ محور سوادکوه استان مازندران یک دستگاه اتوبوس ولوو با ۳۰ مسافر در محدوده تونل دوگل در کنار جاده به دلیل نامعلومی واژگون شد.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه ۱۳ تن کشته و ۱۵ تن مجروح شدند.

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به این که اتوبوس مذکور متعلق به تعاونی سیر و سفر بوده که از تهران به گنبد در حال حرکت بود، گفت: علت این حادثه هم اکنون در دست بررسی است.

به گفته وی راننده اتوبوس زنده است.
 
اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه اعلام شد

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

فرماندار شهرستان سوادکوه نیز در همین رابطه گفت: انتقال مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه به بیمارستان زیراب صورت گرفته است.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمامی نیروهای امدادی استانی همراه با اورژانس، هلال‌احمر، پلیس‌راه و نیروهای انتظامی در حال آماده‌باش برای خدمات‌رسانی به مسافران اتوبوس واژگون‌شده در محور سوادکوه هستند، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی مصدومان که حدود ۲۳ نفر هستند به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کرده‌اند.

وی افزود: جنازه ۱۲ تن از فوت‌شدگان این حادثه حمل شده است و از آنجایی که یکی از فوتی‌ها قابل شناسایی نیست، هنوز مشخص نیست که تعداد فوتی‌ها ۱۳ یا ۱۲ نفر باشد.

توحیدی تصریح کرد: در مجموع ۱۵ دستگاه آمبولانس از هلال‌احمر و اورژانس در این حادثه به ارائه خدمات پرداختند.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران نیز گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر از آنها کودکان زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

زکریا اشکپور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  در ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه امشب خبر حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه به مرکز ارتباطات اورژانس مازندران اعلام شد.

وی افزود: آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس ورسک، پل سفید، زیراب و یک آمبولانس پشتیبان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ساری، به همراه دو دستگاه آمبولانس، از پایگاه‌های فیروزکوه و ۳ دستگاه آمبولانس از هلال احمر به محل حادثه در منطقه دوگل اعزام شدند.

اشکپور تصریح کرد: بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بعد از تونل دوم ورسک ۱۲ نفر جان باختند که نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر مصدوم شدند که ۱۴ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند که تمامی مصدومان به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز از جان باختن دو کودک در واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد و گفت: پیکر جان‌باختگان در حادثه واژگونی اتوبوس، به ساری منتقل می‌شود.

علی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۲ فوتی بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بر جای مانده است که دو نفر از کشته‌شدگان کودک هستند.

وی با اعلام این‌که اجساد فوت‌شدگان به زیراب منتقل شده است، تصریح کرد: این پیکرها پس از شناسایی و تشخیص هویت به ساری منتقل می‌شوند.

عباسی تصریح کرد: در حال حاضر تشخیص هویت و علت فوت در بیمارستان شهدای زیراب صورت می‌گیرد و به دلیل این‌که نگهداری اجساد در زیراب امکان‌پذیر نیست، این اجساد به ساری منتقل می‌شوند.

وی درباره اعلام اسامی فوت‌شدگان و مصدومان این حادثه اظهار کرد: به محض تشخیص هویت اسامی فوت‌شدگان اعلام می‌شود.

هلال‌احمر مازندران نیز از اتمام عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا، هلال احمر مازندران اعلام کرد: عصر امروز یکشنبه ۱۴ آبان یک دستگاه اتوبوس تهران به گنبدکاووس دچار سانحه شد و تعدادی از هموطنان کشته و زخمی شدند.

این اتوبوس که از تعاونی ٧ اعزام شده بود، در منطقه ورسک در محور سوادکوه در پی از دست دادن تعادل و برخورد به دیواره، از پهلو در جاده واژگون شد و بر اثر آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام این خبر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان(eoc)، بالافاصله سه تیم عملیاتی از پایگاه‌های جوارم، گدوک و ارفع‌ده به منطقه اعزام شدند.

با توجه به وخامت اوضاع و گسترده بودن ابعاد این حادثه، سه تیم عملیاتی از شهرستان سوادکوه و یک تیم از شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر، جویبار، نکا، بندپی و سه تیم از ستاد جمعیت استان با آمبولانس و تجهیزات کامل به سرپرستی معاون امداد و نجات جمعیت استان به منطقه اعزام شدند.

با توجه به تلاش نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر همراه با سایر عوامل امدادی برای امدادرسانی و نجات مسافران، گزارش‌های تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود.

در پایان این گزارش آمده است: با تلاش بی‌وقفه نجاتگران جمعیت هلال احمر و سایر عوامل امدادی، عملیات امدادرسانی و اعزام مصدومان حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران- گنبد به مراکز درمانی به اتمام رسیده است.

گزارش دیگری نیز حاکی است که اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در  سوادکوه اعلام شد.

شبکه خبر سیما، اسامی مصدومان این حادثه را به شرح زیر اعلام کرد:

مریم براری، پارمیس آزموده، مهرانه مصطفوی، سیدحسین موسوی، موسی محمدخانی، فاطمه و صفیه کوهکن، آتنا حسن‌پور، حسن حسنی، محمود فرجی، علی زارعی، عبدالعزیز صحنه، اعظم جهان‌تیغ، عشرت فصلی، اقبال صارانی، حسن زمانی، جلال غفاری، مهدی کهنسال، عبدالرحمان آرش، فاطمه حسینی، رضا آهنگر، عیسی جهان‌تیغ و معصومه حسن‌پور.

هویت یکی از مصدومان تاکنون مشخص نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز از آمادگی بیمارستان‌های استان برای پذیرش مصدومان حادثه محور سوادکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا، فرزاد گوهردهی به خبرنگاران گفت: در این حادثه تاکنون ۱۲ نفر کشته و ۲۳ نفر مجروح شده‌اند و حال برخی از مصدومیا نیز وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: به دستور دکتر موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر روحانی‌زاده معاون درمانی دانشگاه و دکتر صالح طبری مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های استان در محل حادثه حضور دارند و همچنین بیمارستان‌های شهدای زیراب، رازی قائم‌شهر و امام خمینی(ره) ساری جهت پذیرش و  مداوای مصدومان در آمادگی کامل به‌سر می‌برند. 
 
بریدن ترمز، علت واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه

‌رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه مازندران، گفت: در این حادثه راننده اتوبوس کنترلش را از دست داده و حدود یک کیلومتر را بدون ترمز طی کرد و در نهایت با برخورد به پهلوی جاده واژگون شد.

سرهنگ قدمی در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: این اتوبوس با 37 مسافر از تهران به سمت گنبد کاووس حرکت کرده بود.

وی افزود: در حوالی ساعت 19، به دلایلی کنترل اتوبوس از دست راننده خارج می شود و در حدود یک کیلومتر مسیر را بدون ترمز طی می کند.

قدمی ادامه داد: در نهایت اتوبوس با برخورد با دیواره پهلوی راست جاده واژگون و متوقف می شود.

‌رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران تصریح کرد: در این حادثه 13 نفر در محل جان خود را از دست دادند.
  
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1396/08/14
اینجور حوادث انگار دیگه عادی شده
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1396/08/14
وای خدا دارم دیونه میشم چقد مرگ‌و میر با سقوط و واژگونی اوتوبوس هر روز یا مورد خدا رحمت کنه همین رو میتونم بگم از ماشین بدم میاد کاشکی تصادف اصلا وجود نداشت
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1396/08/14
خدا لعنتتون کنه که به همین راحتی مردم رو به کشتن میدین
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1396/08/14
این گمرک لعنتی رو بردارید تا توان خرید مردم آره بالا و ماشینهای مطمئن سوار شوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
گمرک بردارن پس کی بوخوره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1396/08/14
تا وقتی این‌اتوبوسای ولو بی هفت با بنز چهارصد پنجاهو هفت هست همینحوری میشه
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1396/08/14
چرا دادگاهی برای مسئولان اداره راه و زیر ربط برگزار نمیشه چرا اینقدر بی مسئولیت هستند تا کی باید این مشکلات ناگوار رو شاهد باشیم واقعا متاسفم برای همتون که خدا را فراموش کردید
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1396/08/14
افسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسوس .
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1396/08/14
اينهمه كشته برا اربعين والا امام حسين هم راضي نيست اگه اين تعداد رفته بودن مدافع حرم شده بودند حتما داعش نابود بود ولي اينجوري مردن بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
علت معتادبودند راننده است که جان چندین نفردردست اوست یک راننده معتاد چشم اش بازاست ولی مغزیاازخوماری یاازنشکی خوابه !!
سید حسن سجادی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
از حضور مردم در اربعین دلت پره مثله اینکه این اتوبوس به نظرم شمال میرفته!
ارش
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
بینام 20.49سقوط این اتوبوس به دره چ ربطی به مراسم اربعین دارد.بابا خجلت حسابی بکش.
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1396/08/14
ای بابا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدارحمت شووووووون کنه !!!!!!!!!!!!!!! به بازماندگان مسافرای عزیییییییییییز صبر و رحمت بده خدا. این داستان حالا حالا ها ادامه داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عادی شده این داستان تصادف قطار و اتوبوس های مزخرف با رانندگان ناشی و بی احتیاط و .... سقوط دره ...
فقط ادم میتووووووونه بگه متاسفیییییییم. خدایا به بازماندگان صبربده.
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1396/08/14
واقعا که هرچی فحش بدن کمه.. اینم بگید تقصیر امریکاس لابد مسعولین محترمممم ههه.. چرا تو کشورای دیگه سالی یه بارم از این اتفاقا نمیفته.. به همین راحتی ده ها نفر مردن.. ای بابا.. خواهشن نظرمو حذف نکید..
Oman
21:14 - 1396/08/14
چرا کسی از وزیر توضیح نمیخواد با اینهمه گندی که زده
چقدر حادثه
از اتوبوس سربازان گرفته و حادثه قطار و حادثه دانشجویان نخبه و ....وحالا هم این هموطنان عزیز
تا کی خانواده ها باید به عزای عزیزانشون اشک بریزند
آیا این حق ملت هست؟
چرا کسی جواب چراهای ملت نمیده؟
موقع خالی کردن صندوق و برداشت هزینه همه همه کاره اند اما دراینگونه موارد به همدیگه پاسکاری میکنند و کسی هم جوابگو نیست
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/08/14
بازهم نظر. کارشناسی میدن عامل انسانی مقصره اصلا هم ربطی به استاندارد. جاده و. وسیله نقلیه و پلیس فقط جریمه کننده و. فرهنگ رانندگیمون نداره
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1396/08/14
چقد باید شاهد مرگ هم وطنامون باشیم. این همه سرمایه انسانی داریم از دست میدیم چرا بی تفاوتن مسئولین
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1396/08/14
علت اصلی چنین اتفاقاتی جاده های افتضاحه ایرانه...
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1396/08/14
واقعا چه خبره چی شده درست مانند ادمهایی شده ایم که نفرین شده اند مگر این اتوبوسها با هم قرلر گذاشته بودنند با هم سقوط کنند وجان انسانهای بیگناه را بگیرند مگر کنترلی روی این اتوبوسها ویا رانندها نیست به راستی چه کسی پاسخگوی این همه فاجعه مرگبار است ان پلاسکو ان کشتن کودکان کوچک وبیگناه ان ریختن تونلهای گلستان ودیگر حادثه ها تورا خدا بباید از این مرگ گفتن ها دست بر داریم از قدیم گفته اند نفرین لب بوم کی است که نفرین میکند کم با جان انسانها بزی کنید بخدا همه عزیزند خانواده دارند چشم به راه دارند تا کی
Malaysia
23:04 - 1396/08/14
اگر یک دلیل وجود داشته باشه برای اینکه یک شهروند از نمایندگان مجلس و دولتش گله مند باشه ، اینه که به بهانه ارتقاء تولید ملی و ... اجازه نده خودروهای روز دنیا زیرپای عموم مردم باشه و دسته دسته مردمش عین گوشت قربونی در دره ها ریخته بشن و بین قطعات فلز بریده بشن یا زنده زنده بسوزن.
در حالیکه همه می دونیم هیچوقت خودروی ملی با استاندارد جهانی با قیمتی که یک کارگر بتواند بخرد زیر پای ایرانی قرار نگرفته و نمی گیرد.
Germany
23:57 - 1396/08/14
اگر دست اندرکاران جاده هارادرست کننددیگرشاهداینگونه کشتارهانخواهیم بود
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1396/08/15
و باز هم عبرتها چه فراوانند و عبرت پذیران چه اندک
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1396/08/15
خدابیامرزدشون.ولی تا معلوم نشده چرا تصادف شده که نمشه به مسول ها ویا راننده تهمت ناروا زد.یهو همتون قاضی القضات میشید.
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1396/08/15
انگار جون مردم ارزشی نداره ،تا کی این بی مسئولیتی و بی کفایتی مسئولین محترم می خواد ادامه پیدا کنه
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1396/08/15
ای بابا،آقا لطفا مزاحمه مسؤلین محترم نشین،آقایون توی خواب تشریف دارن!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1396/08/15
ارتفاع اتوبوس استاندارد نیست معمولا رانندهها جوان وکم تجربه هستندراننده معتاد نداریم چون چندساله گه خیلی سخت میگیرند همیشه کنترل میشند مشکل تجربه کم وجادههای خاص وخطرناکه البته موزیک شیش و هشتی که از هندزفری راننده پخش میشه بی تاثیرنیست
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1396/08/15
چرا این وزیر راه بی خاصیتو استیضاح نمیکنن ............ای خدا لعنت بهتون لعنت لعنت
Canada
01:01 - 1396/08/15
چقد ناراحت کننده من که دیگه طاقت شنیدن این جور اتفاقا رو ندارم جیگر ادم میسوزه
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1396/08/15
اتوبوس ها بدون اینکه معاینه فنی بشن را بیلط صادر میکنند .تویی کشور پر شده از آدم های بی وجدان
اونهایی که در دم به خالق پیوستن که خلیی خوبه به قولی درد یک بار شیون هم یک دفعه ولی خدا رحم کنه کسانی که مصدوم میشن از ناحیه ستوات فقرات و غیره
مصیبت و ودرد همیشه برای کسی که هست وحس و روح دارد باقی می ماند با این هزینه های
درمانی .
خداوند صبر به خانواده آنها اعط کنه
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1396/08/15
چرا اتوبوسارو قبل سفر چک نمیکنن چرا همش اینهمه تلفات داریم چرا جون مردم برا مسئولین پشیزی اهمیت نداره ؟میخام بدونم خوده مسئولین بی مسئولیت حاضرن خودشون یا زن و بچه هاشون سوار این وسائل عمومی جاده ایی بشن ،خب معلومه نه اونا ماشینای مدل بالای غربی فاسد و هواپیماهای شخصی غربی فاسد و سوار میشن ؟؟؟خدایا خودت بداد ملت برس......
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1396/08/15
خدابیامرزدشون روحشون شاد تسلیت.. خدا صبر بده به بازماندگانشون
United Arab Emirates
10:31 - 1396/08/15
دراول خبرآمده اتوبوس مذکور ۳۰ نفرمسافرداشت ولی جمع فوتیها
به ۳۵ نفررسیده ۲۳ مصدوم ۱۲ فوتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج