واعظ آشتیانی: دولت چرا بدهی سرخابی‌ها را بدهد؟
۶۲۶۶۸۲
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۳
۵۱۵۸ 
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال از کمک دولت به سرخابی‌های پایتخت انتقاد می‌کند و می‌گوید که از بیت‌المال نباید تاوان ناتوانی مدیران این دو باشگاه را داد.
خبرگزاری تسنیم: امیر رضا واعظ آشتیانی درباره بدهی‌های انباشته شده باشگاه‌های ایرانی، اظهار داشت: یکی از عوامل جمع شدن این بدهی‌ها فدراسیون فوتبال است. فدراسیون فوتبال فکر می‌کند مسئولیتش فقط تنبیه کردن، حمایت از تیم ملی و برگزاری لیگ است، در صورتی که نظارت نداشتن فدراسیون فوتبال روی تیم‌های لیگ برتری و حتی لیگ‌های پایین‌تر یکی از عوامل رخ دادن چنین اتفاقاتی محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر فدراسیون فوتبال از باشگاه‌ها گزارش می‌خواست، متوجه می‌شد که بدهی‌های این باشگاه‌ها به چه شکلی است. از آنجایی که فوتبال و فدراسیون ما از یک ساختار مناسب و مدیریت یکپارچه بهره نمی‌برند و هیچ‌کس هم در آن جایگاه خودش را نمی‌شناسند، تیم‌های ما تهدید به حذف از لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند. همه اینها نشأت گرفته از سوء‌مدیریت ماست.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به پرداخت بدهی‌ سرخابی‌ها توسط وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: بدهی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دولت باید از بیت‌المال باید پرداخت کند؟ دولت توجیه لازم برای این اقدام را در مقابل نمایندگان مجلس دارد؟ این کار مغایرتی با مصوبه مجلس مبنی بر عدم کمک دولت به باشگاه‌های حرفه‌ای پیدا نمی‌کند؟ اگر ادعا دارند که این دو باشگاه دولتی و حرفه‌ای هستند، آیا دولت برای این کار توجیهی دارد؟ دولت می‌خواهد از چه منبعی بدهی‌های استقلال و پرسپولیس را پرداخت کند؟ چرا باید  پرداخت این پول، سرپوش گذاشتن بر مدیریت‌های ناتوانی باشد که این دو باشگاه را به لحاظ میزبان بدهی به این ارقام رساندند؟

واعظ آشتیانی ادامه داد: وقتی اراده‌ای برای اداره این دو باشگاه بر اساس شایسته‌سالاری وجود ندارد، دولت چگونه می‌تواند بدهی‌ها را پرداخت کند؟ دولت باید به سمت و سویی برود که تاوان ناتوانی مدیران نالایق را بدهد؟ دولت باید از مدیران بخواهد که دلیل این نابسامانی را گزارش کنند و هر کس چه با «ژن خوب» و چه «ژن معیوب» را مورد بازخواست قرار دهد.

وی تصریح کرد: چرا دولت باید تاوان پول‌هایی را بدهد که برای لمپنی هزینه و منجر به بدهی‌های میلیاردی شده است؟ کسانی که در این راه به دولت مشاوره می‌دهند یا ناآگاه به این موضوع هستند یا عامل آدرس‌های غلط به دولت. دولت اگر می‌خواهد به فوتبال خدمت کند، برای یک بار هم که شده جستجوی کارشناسی در خصوص بدهی‌ها را دنبال کند و نتیجه را به افکار عمومی بسپارد و سپس قضاوت لازم را داشته باشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال یادآور شد: من مخالف کمک دولت به سرخابی‌ها نیستم، اما این کار باید هدفمند و در عین حال در شرایطی انجام شود که مدیران کارآمد بتوانند از این فرصت جهت پیشرفت گام بردارند. اگر چنین نباشد، این کار پولی است که در «چاه ویل» رها می‌شود. مدیران ما یاد گرفته‌اند که به جای خوب فکر و درست عمل کردن، فرصت‌سوزی کنند، چرا دولت از بیت‌المال باید تاوان ناتوانی آنها را بپردازد؟

واعظ آشتیانی به انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس در موضوع کمک دولت به استقلال و پرسپولیس پرداخت و گفت: چرا مجلس و نمایندگان در خصوص چنین تصمیمی سکوت کرده‌اند؟ ظاهراً مجلس هم به دلیل عدم نظارت خود باید پاسخگو باشد. روزی که مجلس تصمیم گرفت سازمان تربیت بدنی را به وزارت ورزش و جوانان تبدیل کند، توجیه‌اش این بود که می‌خواهند نظارت بیشتری روی ورزش و فوتبال داشته باشد، اما آیا نتیجه نظارت این بود که از زمان تبدیل به وزارت ورزش، بدهی‌های میلیاردی این دو باشگاه افزایش یابد؟! خدایی ناکرده نظارت مجلس و برخی مجلسی‌ها به بِده بِستان سیاسی تبدیل نشده است؟!

وی یادآور شد: پرداخت پول از طرف دولت به معنی آن است که بدعتی تازه گذاشته می‌شود و زیان‌هایی که مدیران دولتی در باشگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی به‌بار می‌‌آورند از طرف دولت جبران خواهد شد.

واعظ آشتیانی اظهار داشت: امیدوارم دولت به گونه‌ای تصمیم بگیرد که نتیجه لازم و اثرگذار برای این دو باشگاه به همراه داشته باشد و تا زمانی که اراده‌ای برای اداره این دو باشگاه براساس قانون تجارت نباشد و افراد دسته چندم به‌عنوان تصمیم‌گیرنده‌های دو باشگاه انتخاب شوند، وضع همین است.
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1396/08/15
اصلااین وسط چراواعظ اشتیانی کارشکنی میکند هزینه سرخابی هارابتید دولت بدهد وقتی باشگاه دولتی هست وقتی درامد سرخابی ها توجیب دولت میره بتید هزیمه باشگاه هم بدهد
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1396/08/15
چ‌ون میخاسیم ادم فزووووول رل بشناسیم. اخه تو چکاره ای
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1396/08/15
جناب پروفسور وقتى اعضاى هيئت مديره و مدير عامل سرخابى ها رو وزير ورزش (يعنى دولت) انتخاب ميكنه ، كما اينكه خود جنابعالى رو هم انتخاب كردن ، خوب هزينه باشگاه رو هم بايد دولت بده ، خيلى ساده است ، خودتو زدى باون راه ؟
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1396/08/15
بخاطر اینکه مدیران این باشگاه ها راخودشان درراس امورگذاشتن وباید خراب کاری های آنها راماست مالی کنند.اختلاس گران رامدیران بالا دستی حمایت شان میکنند که قوه قضاییه نمیتونه دستگیرشان کنه وگرنه اسامی انان مثل روز برهمگان روشنه حمایت حمایت. حمایت.ازظالم واختلاس گر.یه روزی عدالت یقه اش خواهد گرفت چه درایران چه درخارج مثل آقای زنجانی وایشااله خاوری
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1396/08/15
آخه نکبت هم خدارو میخواید هم خرما
تا وقتی که این دو باشگاه مال دولت هست بدهیشون رو هم باید بدن.
چطور موقع انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل نمیگین دولت چکاره است؟
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1396/08/15
نگران نباش واعظ جان یک هزارم یک اختلاس رو اختصاص بدن برای همه باشگاهها کفایت میکنه!!!
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1396/08/15
به تو چه مربوطه.باشگاه د ولتیه میخوادکمکشون کنه.
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1396/08/15
چونکه تیم دولتیه وظیفشه پرداخت کنه اگرهم نمیتونه بزاره خصوصی بشن
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1396/08/15
باز این حرف زد....جمع کن این بساط شو آف بازی رو.....
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1396/08/15
اقای اشتیانی دولت ازجیب خود نمیدهد صداسیما مال دولت قبول نداری مشکلی نیست این حق باشگاه پخش چند ملیاری حاپولی میکنند
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/08/15
چون حقشونه اقای اشتیانی پول مال خودشونه پول هوادار صداوسبما واسپانسره دولت اب زیرپاش نمیره بامصاحبه کردن خودتون راگنده نکنید حرف حق بزنید
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/08/15
استاد فرهیخته :تازمانیکه دولت اجازه ی واگذاریشان را به بخش خصوصی نمی دهد وهمچنان بر روی انها چنگ انداخته وچمبره زده ،یعنی که دولتی هستند وباید درچارچوب مقررات دولت فعالیت واقدام کنند ومانند یکی از فدراسیون ها به انها نگریسته شود وبودجه ی سالانه ای هم برایشان درنظر گرفت ومی بینیم هم که تمام شرایط دولتی بودن انها هم لحاظ شده است مثلا ،انتخاب هیئت مدیره ومدیر عامل وسایر انتصابات وحتی اردوهای برون مرزی زیر نظر وزارت ورزش انجام می شود ،نکنه مهم بخش اعظم بدهی های انها مالیاتی است ،تیم دولتی که درامدی ندارد از کجا باید مالیات بدهد ؟اگر دولتهای محترم گذشته وحال واینده اجازه می دادند وبدهند که به معنای واقعی نه تنها این دوباشگاه فوتبای بلکه همه ی ورزشها به بخش خصوصی واگذار شوندوخودشان از طریق تبلیغات ،حق پخش تلویزیونی وفروش بلیط ولباس ورزشی درامد زایی کنند ،حکایت به گونه ای دیگر رقم می خورد ،یاحق باارزوی سربلندی ورزش وطنم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج