سامان قدوس: متأسفانه هیچ‌ وقت راضی نیستم!
۶۲۷۲۱۴
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
۱۰۱۷۱ 
یک سال فوق‌‌العاده برای سامان قدوس. درخشش در لیگ سوئد، درخشش در پلی‌‌آف یورو لیگ و بعد مسابقات گروهی و سپس آن اتفاق بزرگ‌؛ حضور در تیم ملی ایران. سامان مکثی می‌کند و می‌گوید: «سال بسیار خوبی داشتم.» سالی که دوست دارد برایش همین‌طور ادامه داشته باشد.
خبر ورزشی: یک سال فوق‌‌العاده برای سامان قدوس. درخشش در لیگ سوئد، درخشش در پلی‌‌آف یورو لیگ و بعد مسابقات گروهی و سپس آن اتفاق بزرگ‌؛ حضور در تیم ملی ایران. سامان مکثی می‌کند و می‌گوید: «سال بسیار خوبی داشتم.» سالی که دوست دارد برایش همین‌طور ادامه داشته باشد.

 قدوس درباره همه چیز شفاف حرف می‌زند ولی وقتی با این سؤال روبه‌رو می‌شود که به کدام تیم خواهد رفت، خیلی سیاستمدارانه جواب‌مان را می‌دهد.

سامان فصل خوبی را در استرسوندس سپری کرده‌ای. کاندیدای بهترین بازیکن ماه سوئد و در ادامه کاندیدای عنوان بهترین مهاجم فصل. باید خیلی از این اتفاقات راضی باشی؟

ببینید من تا موقعی که فوتبال بازی می‌کنم، هیچ‌وقت راضی نیستم متأسفانه. (خنده) ولی خیلی خوشحالم و راضی از اتفاقاتی که این فصل افتاد. به نظر خودم سال خیلی خوبی داشتم، از این نظر که توانستم رشد کنم. همان‌طور که گفتید، من کاندیدای دو عنوان یعنی بهترین مهاجم سال و همین‌طور بهترین بازیکن ماه شده‌ام. در کنار این، توانستم امسال از بین دو تیم ملی خیلی خوب، یک انتخاب عالی داشته باشم. این نشان می‌دهد که برای من سال بسیار خوبی بوده و امیدوارم همین‌طور ادامه داشته باشد.

سامان تو در استرسوندس معمولاً فوروارد هستی ولی در تیم ملی وینگر راست بازی می‌کنی. خودت در کدام پست راحت‌تر هستی؟ این مسئله تو را اذیت نمی‌کند؟

نه اتفاقاً برای من خیلی خوب است که در پست‌های مختلف بازی کنم. چون بازیکنی تهاجمی هستم در هر جای خط حمله که باشم، می‌توانم بازی کنم و فرقی ندارد نوک باشم یا کناره‌ها. از این بابت مشکلی نیست. تازه این مسئله می‌تواند یک پوئن مثبت برای تیم ما باشد. وقتی بازیکنان زیاد جابه‌جا می‌شوند و در پست‌های مختلف بازی می‌کنند، حریف هم مشکل خواهد داشت. در آن صورت نمی‌توانند حدس بزنند ما چطور بازی خواهیم کرد. در یک بازی من سمت چپ خط حمله (وینگر چپ) بازی می‌کنم، در یک بازی به وسط می‌روم و حتی شاید عقب‌تر بیایم. در یک بازی هم به سمت راست می‌روم. ممکن است واقعاً در همه پست‌های هجومی بازی کنم و از این بابت راضی هستم.

در اولین بازی که با پیراهن ایران انجام دادی، چه حسی داشتی؟ البته از شانس بد تو ورزشگاه آزادی خالی از تماشاگر بود و قطعاً دوست داشتی در ورزشگاه پر از تماشاگر بازی کنی.

مهم این بود که افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی نصیب من شد. این واقعاً افتخار بزرگی بود که در ورزشگاه آزادی برای تیم ملی بازی کنم. برایم واقعاً جالب بود. حس خوبی داشتم وقتی متوجه شدم اقوامم و اعضای خانواده‌ام دارند بازی‌ام را در آزادی تماشا می‌کنند. نمی‌توانم درباره این احساس خوب خیلی توضیح بدهم و بگویم واقعاً چقدر برایم جالب بود.

بعد از بازی آیا بازیکنان و کی‌روش چیز خاصی به تو گفتند؟

نه چیز خاصی بین‌مان نبود. آنها از عملکرد من راضی بودند ولی من زیاد از خودم راضی نبودم چون می‌دانستم می‌توانم بهتر از چیزی که در زمین بودم، بازی کنم.

کیفیت تیم ملی را در چه حد می‌بینی؟ توقع از تیم این است در جام جهانی‌ به دور دوم برسد. فکر می‌کنی با این تیم امکانش وجود داشته باشد؟

خیلی سخت است که الان و پیش از قرعه‌کشی مسابقات حدس بزنیم می‌خواهیم با چه تیمی بازی کنیم و بعد به این سؤال جواب بدهیم که بالا می‌رویم یا نه؟ ابتدا باید قرعه‌مان مشخص شود و رقبای خود را بشناسیم ولی چیزی که من دیدم، تیم خیلی خوبی در اختیار داریم و می‌توانیم جلوی هر کشوری به راحتی بازی کنیم.

به نظر می‌‌آید با اکثر بازیکنان تیم ملی از جمله سردار خیلی رفیق و نزدیک هستی.

من با همه بازیکنان خیلی خوب کنار می‌آیم ولی خب با بازیکنان جوان تیم راحت‌تر هستم و می‌توانم با آنها بیشتر شوخی کنم اما همان‌طور که گفتم با همه بچه‌ها خیلی خوب کنار آمده‌ام و احساس خوبی از حضور بین‌شان دارم.

درباره شرایط استرسوندس در لیگ اروپا صحبت کن. همچنان شانس اول صعود از گروه خود هستید.

دو بازی خیلی جذاب برای‌مان باقی مانده. دوست دارم هر دو مسابقه را ببریم با اینکه می‌دانیم یک برد کافی است تا به مرحله بعدی صعود کنیم. ما نشان دادیم می‌توانیم به خیلی جاها برسیم. در گروه سخت‌مان هنوز تیم اول هستیم. یک جوری این فصل دارد برای ما خیلی خوب تمام می‌شود. انصافاً فصل طولانی‌ای بود. از ماه مارس (اسفند سال گذشته) بازی‌ها شروع شد. البته مسابقات حذفی زودتر از لیگ برتر آغاز شد. ما بازی‌های زیادی انجام دادیم. در لیگ اروپا هم حضور داریم. با وجود اینکه فصل طولانی بود ولی عملکرد خوبی داشتیم. من واقعاً لذت می‌برم از بازی‌هایی که تیم انجام می‌دهد و به همین خاطر حتی دوست دارم فصل ادامه داشته باشد.

فصل، یک هفته دیگر تمام می‌شود و خیلی شایعات زیادی درباره جدایی تو از استرسوندس شنیده می‌شود. آیا ممکن است از تیم بروی؟ فولام و کوئینزپارک هم که پیشنهاد داده‌اند ولی ظاهراً دوست نداری به انگلیس بروی.

من دو سال دیگر با استرسوندس قرارداد دارم، همین!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج