کاش افکار عمومی در موضوع سپنتا دخالت نمی کرد
۶۲۷۵۹۴
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
۴۶۰۸ 
عباس سلیمی نمین گفت: اگر آقای یزدی به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان در خصوص مساله عضو شورای شهر یزد سپنتا نیکنام گفته باشد" این ماجرا از نظر ما تمام شده است و هر کسی که اعتراض کند ضد انقلاب است" درست نیست شورای نگهبان نظر خود را بیان می کند نظام سیاسی ما جایگاه بن بست شکنی دارد هیچ کدام از این شوراها نمی توانند یک نظر قاطع و کلی بدهند باید کارشناسی شود.
عصر ایران: عباس سلیمی نمین گفت: اگر آقای یزدی به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان در خصوص مساله عضو شورای شهر یزد سپنتا نیکنام گفته باشد" این ماجرا از نظر ما تمام شده است و هر کسی که اعتراض کند ضد انقلاب است" درست نیست شورای نگهبان نظر خود را بیان می کند نظام سیاسی ما جایگاه بن بست شکنی دارد هیچ کدام از این شوراها نمی توانند یک نظر قاطع و کلی بدهند باید کارشناسی شود.

این فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرنگار عصرایران اظهار داشت: ما در ارتباط با حل و فصل مسائل ریز و درشت جامعه، ساختار داریم که اگر این ساختار موضوع را به نتیجه نرساند درگیر کردن افکار عمومی معنی دارد اما قبل از اینکه برخی از مسائل ریز و درشت را از طریق ساختار حل و فصل نکردیم درگیر کردن جامعه نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه یک سری التهابات کاذب را در جامعه به وجود آوردن و جامعه را از مسائل اساسی دور کردن است.

وی افزود: مسئله ای مثل سپنتا نیکنام که اختلافی است بین مجلس و شورای نگهبان، نه اولین اختلاف است نه آخرین اختلاف. همواره این نوع اختلافات دیدگاهی، برداشتی و کارشناسانه به وجود آمده و از طریق ساختار حذف شده است اما به نظر من جوی در رسانه های ما شکل گرفته که تا قبل از حل چنین مسائلی آن را تبدیل به یک نگرانی اجتماعی می کنند که غلط و بد است چون تحمل جامعه در ارتباط با مسائل خیلی بالا نیست که فکر کنیم می توان جامعه را با هزاران مسئله در گیر کرد. بنابراین مطبوعات و رسانه ها باید اولویت بندی کنند چه موضوعاتی را به سطح جامعه بکشانند و چه موضوعاتی را خیر.

سلیمی نمین توضیح داد: یک شورایی وجود دارد که نظرش را بیان می کند و این نظر قانونی هم خواهد بود حالا اینکه این نظر از طرف مجلس و یا شورای نگهبان باشد تفاوتی ندارد ما امروز مسائل بسیار زیادی داریم که با مشارکت مردم قابل حل و فصل است اما در موضوعی مثل سپنتا نیکنام دخالت مردم کمک کننده نیست.

وی اضافه کرد: اگر آقای یزدی به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان گفته باشد که: "این ماجرا از نظر ما تمام شده است و هر کسی که اعتراض کند ضد انقلاب است" درست نیست. شورای نگهبان نظر خود را بیان می کند، نظام سیاسی ما جایگاه بن بست شکنی دارد هیچ کدام از این شوراها نمی توانند یک نظر قاطع و کلی بدهند باید کارشناسی شود همیشه اینگونه بوده که اگر در یک موضوعی مجلس بر نظر خودش و شورای نگهبان هم بر نظر خودش پافشاری می کرده مسئله به یک مرحله دیگری از قانون محول می شد بنابراین بهتر بود که افکار عمومی در این موضوع دخالت نمی کرد.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در رابطه با عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس کنونی در مقایسه با مجلس قبل اصلا عملکرد مثبتی ندارد. ما در مجلس قبل افرادی داشتیم که صاحب فکر و اندیشه و تاثیرگذار بودند. نقطه ضعف مجلس دهم این است که فاقد عناصر برجسته و جریان ساز است. آقای عارف را جریان اصلاح طلب تا حد زیادی محدود کرد و امکان پرواز نداد آقای عارف اگر جایگاه مرکز پژوهشها مجلس قرار می گرفت می توانست کار فکری بکند و تاثیر گذار باشد اما او را در این جایگاه نپسندیدند بنابراین در حال حاضر او امکان تاثیر گذاری ندارد.

وی ادامه داد: آقای دکتر توکلی در گذشته عامل عمق بخشی به نمایندگان مجلس بود اما روند مجلس به گونه ای شد که چهره ای مثل احمد توکلی بطور کلی از مجلس حذف شد یکی از آفات جدی مجلس رفتارهای نازل نمایندگان مجلس است اخیرا یک تعداد از نمایندگان به سوئیس و فرانسه سفر کرده اند که این سفرها با پول مجلس بوده است این گونه رفتارها از جانب نمایندگان مجلس سابق سر نمی زد آنها جلوی چنین بهره برداری های شخصی را می گرفتند چنین رفتارهایی سطح نمایندگی را تنزل می دهد.

سلیمی نمین درباره احتمال حمایت روحانی از چهره ای مثل علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 هم گفت: باید دید تا زمان اتمام دولت حسن روحانی اعتبار باقی مانده ایشان چقدر است و آیا حمایت او از یک نفر ضعف و یا نقطه قوت محسوب می شود. هنوز خیلی اتفاقات خواهد افتاد و نمی توان پیش بینی دقیقی انجام داد احتمال ائتلاف بین آقایان وجود دارد اما شما نمی توانید مطمئن باشید این ائتلاف در آینده به نفع خواهد بود یا خیر. اگر دولت آقای روحانی در انتهای این دوره به نقطه نازلی برسد آیا حمایت و پشتیبانی او از یک نفر مثبت خواهد بود؟ اگر آقای روحانی خواسته های اصلاح طلبان را برآورده نکنند اصلاح طلبان حمایت خود را از ایشان قطع می کنند و آقایان این باب را برای خودشان باز گذاشته اند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/08/16
ماکه چیزی متوجه نشدیم بلاخره که چی.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/08/16
تو روزگاري که اين مرز و بوم هزار تا مشکل اساسي داره و دشمناي قسم خورده محاصره اش کردن ملت مسخره تسويه حساب هاي سياسي و تقسيم پست ها شدن که با لعاب حقوق اقليت ها بزک شده
United Arab Emirates
15:25 - 1396/08/16
پس راحت بگین مردم کلا هیچ کاره هستن
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1396/08/16
افکار عمومی دخالت نکند در موضوع سپنتا تا شما هر کاری دلتان بخواهد بکنید ... بااین طرز تفکرت شما که میگوید مردم ولی نعمت ما هستند چطور شد البته فقط موقع انتخابات
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/08/16
از نظر شما فقط مسائل دشمنی یا امریکا باید به سطح جامعه کشیده شود چون منافع شما راتامین میکند
United States
16:59 - 1396/08/16
این جناح بندی ها و تسویه حساب های سیاسی ، کمر ملت ایران را خمیده است .
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1396/08/16
همین دخالت مردم نباشه هرکاری دلتون بخواد میکنید
ما پشت هموطنامونیم
ما مسلمونیم و برای همینم حقوق برادر زرتشتیمونو مطالبه میکنیم
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1396/08/16
والله اگر فشار افکار عمومی نبود . حق 22 هزار رای دهنده یزدی از بین میرفت.
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1396/08/16
کاش افکار عمومی کلا دخالت نکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج