امروز در معاملات تالار شیشه‌ای چه گذشت؟
۶۲۷۶۱۶
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
۳۸۲۱ 
در چهارمین روز معاملات بورس تهران در این هفته در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد رشد یکدست قیمت سهم‌ها بودیم، این گروه به روند افزایشی دماسنج بازار سرمایه کمک کرد، اما در طرف مقابل خودرویی‌ها با روند کاهشی در قیمت‌ها مواجه شدند.
خبرگزاری ایسنا: در چهارمین روز معاملات بورس تهران در این هفته در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد رشد یکدست قیمت سهم‌ها بودیم، این گروه به روند افزایشی دماسنج بازار سرمایه کمک کرد، اما در طرف مقابل خودرویی‌ها با روند کاهشی در قیمت‌ها مواجه شدند.

 امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس بهادار تهران ۳۹ واحد رشد کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۸۸۳ واحدی رسید، اما در عین حال شاخص کل هم‌وزن با ۲۷ واحد کاهش مواجه شد و تا رقم ۱۷ هزار و ۵۵۱ پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۷۵ واحد کاهش تا رقم ۹۴ هزار و ۶۶۵ واحدی پایین آمد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۳۴ و ۴۹ واحد رشد کردند.

در داد و ستدهای امروز نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان به ترتیب با ۵۵، ۳۱ و ۳۱ واحد تاثیر بیشترین نقش افزاینده را روی دماسنج بازار داشتند، اما نمادهای ایران‌خودرو، ملی صنایع مس و گروه مپنا به ترتیب با ۳۵، ۱۸ و ۱۵ واحد تاثیر کاهنده سعی کردند دماسنج بازار را به سمت پایین هدایت کنند.

در گروه خودرو امروز ۹۱ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان در ۷۵۹۰ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه شاهد افت یک دست سهم‌ها در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله بودیم به طوری که نمادهای خودرویی تاثیر بسزایی در کاهش دماسنج بازار سرمایه داشتند.

همچنین گروه فرآورده‌های نفتی امروز شاهد رشد یکدست بودند و در تقویت دماسنج بازار سرمایه نقش بسزایی ایفا کردند. در این گروه ۲۶ میلیون سهم نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

همچنین در گروه فلزات اساسی روند قیمتی عمده سهم‌ها رو به کاهش بود. در این گروه ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم به ارزش نزدیک به ۱۹ میلیارد تومان در ۵۷۹۶ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۶۱ میلیارد تومان بالغ شد و حجم معاملات عدد ۷۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

آیفکس نیز امروز تنها ۰.۶ واحد افت کرد و در تراز ۹۶۷.۵ ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۱۵۴ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۶۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۳۷۰ نوبت داد و ستد بود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج