درآمد7میلیاردی چهارماهه اخیر سامانه پیامکی به جیب چه کسی رفته؟
۶۲۸۰۲۰
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
۹۲۹۷ 
4 ماه است که سامانه هواداری پیامکی سرخابی با باشگاه‌ها قطع همکاری کرده و یک ابهام به جامانده است: پول روزانه کسر شده از هواداران بواسطه این سامانه در این4 ماه به جیب چه کسی می‌رود؟
تابناک: 4 ماه است که سامانه هواداری پیامکی سرخابی با باشگاه‌ها قطع همکاری کرده و یک ابهام به جامانده است: پول روزانه کسر شده از هواداران بواسطه این سامانه در این4 ماه به جیب چه کسی می‌رود؟

 مهرماه سال 94 شرکتی تحت عنوان «نگاه پردازان امین سیما کیش» با عقد قراردادی با باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تعهد داد تا در قبال انجام کارهای تبلیغاتی و همینطور دریافت کمک‌های مالی هواداران از طریق پیامک درصد موثری از درآمد حاصله را به نفع خود و اپراتور همراه اول برداشت کند و مابقی درآمد را به سرخابی‌های پایتخت بدهد اما با گذشت نزدیک به دو سال از این قرارداد، باشگاه پرسپولیس و شرکت مذکور با یکدیگر دچار مشکل شدند تا اینکه در نهایت پرسپولیس حاضر به تمدید و ادامه قرارداد مذکور نشد. و البته دروغ بودن این ادعا که همه پول به باشگاه می رسد هم دروغی بزرگ از آب دربیاید که روی انتن گفته می شد.

طبق همکاری دو طرف، هواداران باید عددی را به یک سامانه هواداری ارسال می‌کردند تا روزانه حداقل 200 تومان از حساب آن‌ها کسر شده و به حساب این شرکت تبلیغاتی واریز شود. طبق آخرین برآوردها در روزهای اوج همکاری دو طرف سامانه هواداری باشگاه پرسپولیس چیزی حدود 600 هزار عضو داشته و در باشگاه استقلال هم حدود 500 هزار نفر عضو بوده‌اند.

درآمد7میلیاردی چهارماهه اخیر سامانه پیامکی به جیب چه کسی رفته؟

ایسنا حساب کرده که با یک جمع و ضرب سرانگشتی می‌توان گفت یک میلیون و 100 هزار نفر حداقل روزی 200 تومان به حساب شرکت نگاه پردازانه امین سیمای کیش واریز می‌کردند. یعنی این شرکت باید چیزی حدود 6 میلیارد و 600 میلیون تومان در ماه پول به حسابش واریز می‌شد تا با کسر حدود 50 درصدی(!) مابقی را به حساب باشگاه‌ها واریز کند.

اگر قرارداد دو ساله این شرکت را هم در نظر بگیریم، 158 میلیارد و 400 میلیون تومان درآمد حاصله بوده که 50 درصد آن به باشگاه‌ها و مابقی در حساب اسپانسر باقی می‌ماند. اینکه این همه درآمد چگونه و چرا باید نصیب یک شرکت واسطه شود موضوعی است که باید مدیران پرسپولیس و استقلال و حراست وزارت ورزش و نهادهای نظارتی پاسخگوی آن باشند.

جیب هواداران و کام آقایان!
 
اکنون حدود 4 ماه از زمان پایان قرارداد شرکت تبلیغاتی مذکور و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می‌گذرد و در این بین کسی دقیقا نمی‌داند که پول کسر شده از حساب هواداران سرخابی عضو این سامانه در این 4 ماه اخیر به جیب چه کسی رفته است؟
اگر پس از قطع همکاری سرخابی‌ها با سامانه از این حدود یک میلیون و 100 هزار هوادار 800 هزار عضو با این سامانه قطع ارتباط کرده باشند، اکنون در بدترین پیش‌بینی باید این سامانه حدود 300 هزار نفر عضو هوادار سرخابی داشته باشد. هوادارانی که نادانسته هنوز هم روزانه مبلغ 200 تومان از حساب‌شان برداشت می‌شود و به جیب آقایان می‌رود. با یک حساب ساده 7 میلیارد و 200 میلیون در طی 4 ماه این 300 هزار نفر پول به این سامانه داده‌اند. پولی که هوادران نادانسته از حساب‌شان هم‌چنان به امید کمک به استقلال و پرسپولیس کم می‌شود.

چند سوال

پول میلیاردی کسب شده پس از فسخ قرارداد با سامانه، دقیقا به جیب چه کسی رفته است؟

چرا باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و شخص "طاهری" مدیرعامل مستعفی پرسپولیس در این مدت به هواداران پرسپولیس نگفته‌اند که از عضویت در این سامانه خارج شوند؟ آیا ابزار اطلاع‌رسانی نداشته‌اند؟

چرا سامانه‌ای هواداری دو باشگاه پرطرفدار باید بنام شخصی خارج از این باشگاه‌ها ثبت شود؟

سامانه‌ای که با کمک نام‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس و هواداران میلیونی آنها معروف شده چرا باید در اختیار یک فرد و اپراتور طرف قراردادش باشد؟

چرا اپراتور همراه اول در مقابل این موضوع سکوت کرده و اقدام به قطع عضویت هواداران از این سامانه نمی‌کند؟

 چرا نهادهای نظارتی و حراستی به این مساله ورود نکرده‌اند تا حق باشگاه‌ها را از این اسپانسر بگیرند؟

چرا نتایج بررسی‌ها و تخلفات گسترده مالی این شرکت به طور شفاف اطلاع‌رسانی نمی‌شود؟
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1396/08/17
خاك بر سر كساني كه توي اين سامانه ها عضو ميشن يعني احمق ترين افراد جهان رو ايران داره تازه سامانه تيم ملي رو نگفتي هر هفته ٥٠٠٠ تومان از شارژت كم ميشه فاجعه رو داشته باش
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1396/08/17
خود من هم وقتی از زبان شخصی شنیدم که پولهای طفلک مردم فقط نصف ان به فوتبالیستهای سرخابی میرسد وپنجاه درصد بقیه میره سر سفره خیلیها از جمله اسپانسر .... یاد لحظه هایی که آقایان خیابانی و یوسفی واحمدزاده گزارشگران فوتبال که چطور رگ گردن کلفت میکرده وده ها بار در طول یک بازی اعلام میکردند که کل پولهای مردم که از طریق این سامانه همان روزی دویست تومان از یکنفر که کم میشودبه حساب سرخابی ها واریز میشود بدون حتی یک ریال کم وزیا د می افتم که واقعا دیگه نمیشه حتی به این گزارشگران هم اعتماد کرد من مطمئنم که آقایان خیابانی و و یوسفی و احمدی وجاودانی وخیلیهای دیگر میدانستند که تمام این پولها به سرخابی ها نمیرسد پس چطور گلو پاره میکردند واعلام میکردند کلی تحقیق شده وروزی 200 تومان از حساب مردم ایران فقط به فقط اختصاص به سرخابی ها دارد ولاغیر.........از طرفی الان حدود 4 الی 5 ماه است که این ارتباط سامانه ای با عوامل سرخابی قطع شده ودیگه رابطه ای وجود ندارد آیا تو اقای خیابانی در همین بازی نفت واستقلال لال بودی که اعلام میکردی این مسئله را ومردم را متوجه میکردی که مواظب باشید دیگه از حسابتان کم نشه چون چهار پنج ماهه سرخابی ها دیگه با این سامانه کاری ندارند ودرنتیجه این چند ماهی که خیلیها از این موضوع اطلاعی نداشتن واین همه پول از حسابشان کم شده این پولها به حساب کی رفته.
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1396/08/17
اوناییکه پول میدن ... .آخه کدام آدم احمق به اینا اعتمادداره؟اینهمه ثروت داریم فقط از مردم پول میگیرن.
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1396/08/17
به نظر من اقای پورسنایی حقیقت را گفته آقایان خیابانی و احمدی و یوسفی وووو باید جوابگو باشند که روزی 200 تومان شما فقط به سرخابی ها تعلق میگیره آنهم با چه رگ کلفت کردن گردناشون به مردم بیچاره که دیگه فهمیدیم این گزارشگران هم سالم نیستند وگرنه چه لزومی داره این آقایون گزارشگر همراه با مسئول مربوطه سامانه یکصدا شوند ودر رسانه ملی در دروغگویی شریک سامانه شوند یعنی شما گزارشگران میخواهید بگوئید ما نمی دونستیم اینان دروغ میگن. جل الخالق ....
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1396/08/17
چرا نوشته های مردم را سانسور میکنید خیانت نکنید ما منتقد هستیم بعد شما مطالب نقد ما را بدون در نظر گرفتن خداوند سانسور میکنید گروه ما که با برنامه شما در تماسیم 64 نفر هستیم بعد شما چگونه رفتار میکنید
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1396/08/17
دست صداوسیما هم تو این کاسه است آقا گربه به رضای خدا موش ن میگیره چرا فکر نمیکنید صدا وسیما با تبلیغات ومجری های برنامه انرژی آنچنانی که میتونه کوه راازجا بکند مجانی به خاطر فوتبال کشور کاری انجام بدهند.ماهم جزو مال باختگان وفریب خوردگان هستیم.کمیته امداد هم اینجوریه مردم دیگه به همه کارهای ایران شک میکنه اقای شرکت مربوطه شما چکار جزشمارش پول انجام میدهید که ۵۰درصدبه جیب میزنی سرکمک مردم هم کلاه گشاد میزارند
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1396/08/17
چرا سرخابی ها اطلاع رسانی نکردند ؟بابا این پولها رامردم درنداری به شما کمک کردند آنوقت شما سکوت میکنید پس پیدا کنید پرتقال فروش چه سودی درخفا میبرند مدیرعامل این دو باشگاه
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1396/08/17
بعداز اینم خراب کاری های سه سوت ۷۲۴درمیاد دیگه حنای گزارشگران برایمان رنگ نخواهد داشت حتی اگر درست درست باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج