کمپانی دیزنی؛ فاکس قرن بیستم را می‌خرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۲۸۰۷۰
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
۴۳۵۶
دیزنی مذاکرات خود را برای خرید کمپانی فاکس قرن بیستم آغاز کرد.
کافه سینما: دیزنی مذاکرات خود را برای خرید کمپانی فاکس قرن بیستم آغاز کرد.

به گزارش زومجی به نقل از کامینگ‌سون طبق شایعات منتشر شده، کمپانی دیزنی به‌دنبال خرید کمپانی فاکس قرن بیستم است و مذاکرات خود را با این کمپانی آغاز کرده است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، ممکن است که دو کمپانی بزرگ فیلمسازی هالیوود با یکدیگر ادغام شوند و بزرگترین اتفاق سال ۲۰۱۷ را رقم بزنند. طبق خبری که وب‌سایت CNBC منتشر کرده، کمپانی والت دیزنی مذاکرات اولیه خود برای خرید بخشی از کمپانی فاکس قرن ۲۱ را که شامل کمپانی فاکس قرن بیستم و بخش تلویزیونی کمپانی فاکس می‌شود، رسما آغاز کرده است. بخش تلویزیونی کمپانی فاکس شامل شبکه نشنال جئوگرافیک و FX می‌شود و همچنین شبکه‌های بین المللی مثل استار و اسکای نیز بخشی از دارایی‌های بخش تلویزیونی کمپانی فاکس قرن ۲۱ هستند که دیزنی به‌دنبال تصاحب آن است.

این قرارداد شامل شبکه‌هایی چون فاکس نیوز، فاکس، شبکه‌های محلی و شبکه ورزشی فاکس نمی‌شود و این شبکه‌ها همچنان به‌عنوان بخشی از دارایی‌های امپراطوری فاکس باقی خواهند ماند. در حال حاضر دیزنی دارای دو شبکه ESPN و ABC است و اعتقاد دارد که شبکه ورزشی فاکس دارای بخش‌هایی است که با سیاست جلب اعتماد مشتری مغایرت دارد. بنابراین برای طرفداران فیلم و دنیای سینما این اتفاق چه معنایی خواهد داشت؟ اگر این اتفاق رخ دهد، حق ساخت فیلم‌های مجموعه‌های محبوبی چون مردان ایکس (X-Men) که شامل ددپول و ولورین نیز می‌شود و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) که در حال حاضر در اختیار فاکس قرن بیستم است، باز پس گرفته و به مارول استودیو داده می‌شود.

همچنین این اتفاق باعث می‌شود که مارول یک گام به باز پس‌گیری تمام حقوق ساخت فیلم‌های مجموعه‌ها و شخصیت‌های خود نزدیک‌تر شود. همچنین دیزنی مجموعه‌های محبوب دیگری چون بیگانه (Alien)، غارتگر (Predator)، سیاره میمون‌ها (Planet of the Apes)، کینگزمن (Kingsman)، جان سخت (Die Hard) و از همه مهم‌تر مجموعه آواتار (Avatar) به‌کارگردانی جیمز کامرون، را به‌دست خواهد آورد. در حال حاضر کامرون فیلمبرداری و تولید ۴ دنباله فیلم Avatar را همزمان آغاز کرده و در حال همکاری با دیزنی برای احداث پارک پاندورا با نام دنیای آواتار در دیزنی ورلد شهر اورلاندو است. همچنین این اتفاق به این معنی خواهد بود که لوکاس فیلم می‌تواند حقوق تمام فیلم‌های دنیای جنگ ستارگان (Star Wars) را کاملا به‌دست آورد.

کمپانی فاکس قرن بیستم مسئولیت ساخت و انتشار ۶ فیلم اول Star Wars را بر عهده داشته است و اگر دیزنی حقوق کامل این فیلم‌ها را باز پس بگیرد، لوکاس‌‌فیلم می‌تواند نسخه بهبود یافته این فیلم‌ها را عرضه خانگی کند و حتی نسخه سه‌بعدی این ۶ فیلم‌ را به‌روی پرده‌های سینما ببرد. این قرارداد می‌تواند باعث شود که سرویس استریم دیزنی با اضافه شدن محصولات و فیلم‌های فاکس قرن بیستم به آن، در وضعیت بسیار بهتری در برابر رقیبان خود از جمله نت فلیکس، قرار بگیرد. این مذاکرات در حال حاضر در مراحل اولیه خود قرار دارد و احتمالا هفته‌ها طول خواهد کشید و با توجه به اهمیت و بزرگی آن، این قرارداد احتمالا باید در ابتدا توسط دولت آمریکا تایید و سپس تصویب شود.

در سال ۲۰۱۶، کمپانی بوئنا ویستا (دیزنی) توانست با تصاحب بیش از ۲۶ درصد از سهم فروش فیلم‌ها، به کمپانی شماره یک هالیوود در آمریکای شمالی تبدیل شود. این در حالی است که سهم فاکس قرن بیستم تنها کمتر از ۱۳ درصد بوده است و این کمپانی در رتبه سومین کمپانی سودآور سال ۲۰۱۶ قرار گرفت. ترکیب دیزنی و فاکس می‌تواند آن‌ها را به قدرتمندترین کمپانی فیلمسازی تاریخ سینما تبدیل کند که قطعا باعث ترس دیگر کمپانی‌های رقیب خواهد شد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر