روحانی به آل‌سعود: بزرگتر از شما نتوانست کاری کند
۶۲۸۱۰۷
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
۴۳۸۲۱ 
رییس جمهور خطاب به سران عربستان سعودی گفت: شما قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می‌شناسید و بزرگتر از شماها نتوانستند علیه ملت ایران کاری از پیش ببرند. آمریکا و ازنابش تمام امکانات و قدرت خود را بسیج کردند، اما نتوانستند کاری بکنند.
خبرگزاری ایسنا: رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی پیام جدی به همه آنهایی است که تفکرات نادرست و بعضاً توطئه‌آمیزی را در منطقه دنبال می‌کنند، گفت: قدرت‌های بزرگ جهانی و غربی همواره به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین ملت‌ها و کشورهای منطقه بوده اند و امیدوارم حاکمان برخی از کشورهای منطقه نیز با درک این واقعیت، در مسیر وحدت و همگرایی ملت‌های منطقه قرار بگیرند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، لزوم وحدت و همدلی کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد و گفت: در خصوص توطئه‌گری و دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به منطقه تعجبی وجود ندارد، چرا که اینها همواره و در طول سالیان دراز بدخواه ملت‌های منطقه بوده و پیوسته برای حضور و سلطه خود در منطقه بهانه‌تراشی می‌کردند تا بدین وسیله نفت و ثروت منطقه را غارت کرده و در مقابل تسلیحات خود را به فروش برسانند و دولت اخیر آمریکا مهارت خاصی در این زمینه و جیب‌بری نسبت به کشورهای منطقه بویژه عربستان سعودی دارد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: سلطه‌گران نفت و ثروت منطقه را چپاول می‌کنند و در مقابل تسلیحات مختلف خود را به فروش می‌رسانند تا آتش شعله را همچنان روشن نگه دارند.

روحانی با ابراز شگفتنی از اقدامات برخی کشورهای منطقه ، اظهار داشت: امروز سوال اینجاست که دشمنی‌هایی که عربستان سعودی نسبت به مردم منطقه آغاز کرده چه فایده و خاصیتی می‌تواند برایش داشته باشد و چگونه افکار سران این کشور راضی به این دشمنی‌ها شده است.

رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به جز خیرخواهی نیت دیگری برای ملت‌های منطقه نداشته و هیچگاه نخواهد داشت، گفت: در طول تاریخ روابط دوستانه و برادرانه‌ای بین ملت ایران و ملت عربستان وجود داشته است.

روحانی اضافه کرد: حالا بر فرض که عربستان با ملت ایران دشمنی می‌کند، چرا با ملت یمن خصومت می‌ورزد و ملتی  را که در همسایگی‌اش قرار دارد، مرتباً بمباران می‌کند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: ملت یمن در مقابل این حجم از بمباران کشورش چه عکس‌العملی می‌تواند نشان دهد؟ می‌گویند از سلاح خود استفاده نکنند؟ خوب شماها بمباران را متوقف کنید، سپس ببینید آیا ملت یمن به آن پاسخ مثبتی نمی‌دهد؟ شما اجازه ارسال دارو، غذا و کمک‌های سازمان ملل را هم به ملت یمن نمی‌دهید آیا این کار شما درست، معقول و اسلامی است؟

رییس جمهور خطاب به سران عربستان سعودی گفت: با مردم سوریه و عراق چرا دشمنی می‌کنید و چرا داعش را تقویت کرده و به جان مردم منطقه انداختید؟ چرا در امور و  حکومت لبنان دخالت می‌کنید؟ در تاریخ موردی را سراغ نداریم که کشوری برای دخالت در امور کشور دیگر، مسئول آن کشور را آنچنان که به نظر می‌رسد، در کشورش مجبور به استعفا کند. این در تاریخ منطقه بی‌سابقه است. با این راهی که در پیش گرفته‌اید به کجا می‌خواهید برسید؟

روحانی تصریح کرد: اگر در عربستان با مشکلات داخلی مواجه هستید، به دنبال برطرف کردن آن مشکل باشید چرا بخاطر مشکل داخلی خود، قصد دارید دیگران را با مشکل مواجه کنید و علیه همه ملت‌های منطقه حرف بزنید؟

رییس جمهور تأکید کرد: شما قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می‌شناسید و بزرگتر از شماها نتوانستند علیه ملت ایران کاری از پیش ببرند. آمریکا و ازنابش تمام امکانات و قدرت خود را بسیج کردند، اما نتوانستند کاری بکنند.

روحانی با تأکید بر اینکه خواست ایران در منطقه صلح، امنیت، ثبات و توسعه است، اظهار داشت: ما برای یمن، عراق، سوریه و حتی عربستان هم خواهان توسعه و پیشرفت هستیم و همه بدانند، راهی جز برادری، دوستی و کمک به همدیگر وجود ندارد و اشتباه می‌کنید، اگر فکر کنید ایران دوست شما نیست و آمریکا و رژیم صهیونیستی دوست شما هستند. چنین تفکری خطای راهبردی و محاسباتی است.

رییس جمهور گفت: مسیر ما در منطقه استقرار و تقویت ثبات است و می‌خواهیم که مرزهای جغرافیایی تغییر نکند. ملت‌ها برای خود تصمیم بگیرند و بمباران و تجاوز به ملت‌های منطقه متوقف شود.

روحانی خاطرنشان کرد: اتهام دخالت ایران در منطقه در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به درخواست عراق و سوریه و برای مبارزه با تروریسم، در مسیر کمک به این کشورها قرار گرفته است و افتخار می‌کنیم که توانستیم داعش را ناکام بگذاریم.

رییس جمهور گفت: قدرت‌های بزرگ غربی به دنبال ایجاد اخلال در مسأله برجام برآمدند، اما در آن گرفتار آمده و افکار عمومی جهان با آنها همراهی نکرد، لذا به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف در بین ملت‌های منطقه برآمدند.

روحانی با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ جهانی و غربی همواره با وحدت ملت‌های منطقه مشکل داشته‌اند و برای غلبه با آن شکاف و دو دستگی را دنبال می‌کنند، اظهار داشت: از نظر ما شیعه و سنی و همه اقوام با یکدیگر برادرند و در کنار یکدیگر قرار دارند و امیدوارم حاکمان جدید عربستان سعودی از دشمنی با ملت‌های منطقه دست برداشته و مسیر دوستی را انتخاب کنند. بدانند که از احترام و ادب نسبت به دیگران ضرر نمی‌کنند و آگاه باشند که نیت ایران در منطقه بجز ایجاد ثبات و امنیت چیز دیگری نیست.

رییس جمهور با قدردانی از ملت بزرگ ایران بخاطر حفظ هوشیاری و بیداری، اظهار داشت: مسیر پیشرفت و توسعه را با قدرت ادامه داده و همواره در مسیر خدمت به مردم بزرگ ایران خواهیم بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی(ع)، اظهارداشت: در سال‌های اخیر شور و شوق مردم ایران و همچنین سایر کشورهای مسلمان نسبت به این مراسم سال به سال بیشتر شده است و توجهات جهانی را به خود جلب کرده است و اساس این مراسم به عشق مردم مسلمان به امام حسین(ع) و خاندان رسالت مربوط می‌شود که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) نسبت به آن توصیه داشته‌اند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) توصیه فرمودند که دو گوهر گرانبهای کتاب خدا و راه و روش و سیره اهل بیت(ع) را میان مردم به امانت می‌گذارند و بی‌تردید هر کس در این مسیر حرکت کند، گمراه نخواهد شد.

روحانی افزود: مظهر عشق و علاقه ما به قرآن، ماه رمضان است و رابطه ما با اهل بیت(ع) نیز همه روزهایی است که به خاندان رسالت تعلق دارد که در این ایام دو روز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در روایات مختلف تأکید شده که بعضی از حوادث آنچنان مهم هستند که عرش خدا را به لرزه در می‌آورد. یکی از این ایام روز عاشورا است که در آن امام حسین(ع) و فرزندان و اهل بیت‌شان(ع) خالصانه در راه خدا به شهادت رسیدند و در این راستا ابا عبدالله الحسین(ع) از انجام فرمان الهی ابراز رضایت و خشنودی می‌کنند. بی‌تردید عاشورا ماندگار شده و روز به روز عظمت آن بیشتر خواهد شد.

رییس جمهور با بیان اینکه "روز دیگری که بر اهمیت آن تأکید شده ایام اربعین حسینی(ع) است"، گفت: در این روز اصحاب و خاندان امام حسین(ع) از سفر سنگین اسارت به سرزمین کربلا بازمی‌گردند و اولین زائران ابا عبدالله الحسین(ع) در روز اربعین در کنار مزار آن حضرت قرار گرفتند که از آن جمع می‌توان به حضرت زینب(س)، امام سجاد(ع) و جابر بن عبدالله، پیرمرد صحابه پیامبر(ص) اشاره کرد که با ذکر حبیبی یا حسین(ع) دل‌ها را برانگیخت. آن روز هم عرش خدا یکبار دیگر به لرزه درآمد و روز عاشورا را درباره در دیدگاه آنان مجسم کرد.

روحانی گفت: در روایات از زیارت اربعین به عنوان پیروی از راه حسین(ع) و فرزندان ایشان نام برده شده است و به همین دلیل بر زیارت اربعین ابا عبدالله(ع) تأکید شده است.

رییس جمهور افزود: مراسم اربعین قرن‌ها، جریان داشته و پیش از تسلط بعثی‌ها در عراق، اربعین شکوه زیادی داشت و در سال‌های اخیر نیز این مراسم شکوه فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است.

روحانی با بیان اینکه مراسم اربعین از لحاظ سیاسی و منطقه‌ای نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: در روز اربعین جمعیت چند میلیون نفری، که شاید اجتماع چنین جمعیتی در تاریخ کم‌نظیر و بی‌نظیر باشد با شکوه و عظمت فراوان برای احترام به سالار شهیدان در کربلا جمع می‌شوند و این در حقیقت احترام به آزادی، آزادگی، ‌ایثار و راه شهادت است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: از دولت و ملت عراق، بخاطر میهمان‌نوازی‌شان در این ایام صمیمانه تشکر می‌کنم و از ملت بزرگ ایران نیز بخاطر اهمیتی که برای این روز قایل هستند، سپاسگزارم. ملت ایران نشان دادند که عاشق اهل بیت(ع) هستند و این عشق نجات‌دهنده و هدایتگر است.

روحانی با اشاره به بسیج تمام دستگاه‌ها برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین، اظهار داشت: از همه مردم و گروه‌های مردمی و دستگاه‌های مختلف که برای خدمتگزاری به زائران امام حسین(ع) وارد عرصه شده‌اند، تشکر می‌کنم. بویژه وزارتخانه‌های راه، آموزش و پرورش و امور خارجه، استانداری‌ها و مقامات محلی، نیروهای مسلح، اعم از سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، صدا و سیما و تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها که برای برگزاری این مراسم تلاش‌های بی‌وقفه‌ای انجام دادند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تلاش برای برگزاری این مراسم به غیر از اجر معنوی، از لحاظ سیاسی و منطقه‌ای نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1396/08/17
منظورش ازاینکه نتونستن کاری بکنن چیه؟!به نظر ریس جمهور تحریم وگرسنگی وفقر مردم اونقد کوچک میاد که بهش میگه هیچ!!
منو باش به کی رای دادم!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/08/17
آقای روحانی!
این حرف های قشنگ شما که برای انحراف افکار عمومی ملت ایران از اوضاع فاجعه بار اقتصادی می زنید دیگه خریدار نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
دقیق زدی توخال
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/08/17
دمش گرم خوب گفته بلاخره ی روز باید بااین عربستانی هارودرو بشیم
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1396/08/17
فعلا که عربستان با امریکا ابشون تو یه جوب میره نوبت ویرانی ایران نشه اقای روحانی با این نطق شما
پاسخ ها
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
سلام عزیزم
شما بخواب .
ما مواظبت هستیم .
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1396/08/17
بس دیگه ..اههه دیگه حالمون از این همه شعار بهم خورده . اقتصاد مملکت ترکیده ، بیکاری،فقر ، فساد،رشوه ،ورشکستگی ، دروغ و صد رنگی تمام مملکتو گرفته ... شعار تا کی .. واقعا باید تاسف خورد برای مسولین مملکت که قادر به درک وضعیت اسفناک مردم و کشور نیستن و بازهم ......
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1396/08/17
مگر ایرانی مرده باشد که بخواهد اجازه تجاوز به خاکش را بدهد....چه امریکا چه اسراییل و چه عربستان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
مریم خانوم شما خواب تشریف دارید ملت نا نداره از خودش دفا کنه اونوقت توقع داری جلوی کی رو بگیره اینها همش شعاره شما شکم سیراست
ولایت
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
احسنت..حرف شما درسته...آزموده را آزمودن خطاست...زنده باد نظام مقدس و مقتدر و شجاع جمهوری اسلامی ایران
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1396/08/17
خدا کنه جنگ بشه استخدام زیاد میشه
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/08/17
جناب روحانی برای خودم وامثال خودم متاسفم که به شما رای دادم تا امروز به همه ما پوزخند بزنی وهمه چیزمملکت را در ساخت موشک وجنگ افروزی ببینی! حداقل از اصلاحات عربستان یاد بگیرید وبا مفسدان برخورد کنید ...
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1396/08/17
این بیکاری فساد اعتیاد اختلاس.گرانی.از صدتا چنگ بدتره چی میگوی
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1396/08/17
بله از حضور میلیونی مردم ساده و جو گیر در اربعین باز هم برای مناسبات سیاسی خودتون داره استفاده ابزاری میکنید .دفعه اولتون نیست .چقدر مردم ساده و بدبختن
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/08/17
متاسفم اقای روحانی مثل اینکه از کاخت بیرون نیامدی تا ببینی اگه جنگ بشه مردم تاب وتوان جنگ دارن یا از فقر و بدبختی و فلاکت روی پای خودت هم تاب ایستادن ندارن چه برسه ب جنگ با امریکا تورا ب جون عزیزانت قسم میدم اینقدر شعار ندیدیکم ب فکر مردم باشید تا رستگار شوید انشاالله
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/08/17
میخوام برا حج ثبت نام کنم کجا باید اقدام کنم.
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/08/17
عمل کنید . . . حرف زیاد زده میشه ... بعنوان مثال پولهای دیه حادثه منا رو بگیرید اگه قدرت منطقه ایم
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1396/08/17
روحانی خوب ملتو مسخره حرفاتو دروغ هات کردی خداروشکر که رای ندادم بهت ب هیچ کدومتون اصلا ندادم
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/08/17
حسن آقا شما هم کاری نکردی تو پنج سال که
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/08/17
کلا شعار دادی
حیف بهت رای دادم
تقصیر کیه نمی دونم
فقط بلدیم فحش بدیم
شعار بدیم
دروغ بگیم
خیانت کنیم
مثل نقل و نبات خوردن دروغ میگیم
چرت و پرت میگیم
آدمهای بدبخت و بیچاره ای هستیم
خدا هم بهمون رحم نکرده
زارت توی ایران بدنیا اومدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
ما به این رای دادیم که اون رای نیاره و وضعمون بدتر نشه . اگه شماها واقعا به این رای دادید و فکر می کردید قراره معجزه بشه از ساده لوحی خودتونه نه این!
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1396/08/17
مردم هوشیار شدن..این وضع همینجور نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1396/08/17
ای کاش به ریسی رای داده بودید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
اره بعد ظرف چند روز کاملا تحریم می شدیم و ظرف چند ماه جنگ جنگ تا پیروزی!!!
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/08/17
واقا عالی بود عکس العمک روحانی نسب به عربستان گفتار سخنان روحانی کار هر سیاستمداری نیست سیاست یعنی همین ازاین بهتر ومنتقی تر چه واکنشی میتونست باشه خیلی واضح داره نشون میده که سران آل سعود کم آوردن در سیاست منطقه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
رضا حاجیجان : معلومه نفست از جای گرم و نرم بیرون میآید حالا ماهی چقدر حقوق میگیری برای اینگونه پاچخواری؟
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1396/08/17
کدوم خدمتی رو به مردم کردی آقای روحانی؟؟؟!!!!تا جایی که من می بینم و همه می بینند مملکت پر شده از فساد و دزدی و اختلاس و رشوه و رانت خواری و رکود و بیکاری و گرانی!!! اگه به نظر جنابعالی اسم اینا خدمته که دیگه حرفی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
United Kingdom
16:36 - 1396/08/17
احسن بر رییس جمهور مقتدر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
احسنت درسته
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1396/08/17
شعار های قشنگ
یه نگا کن زیر پات ببین مردم ایران در چه وضعیتی هستن بعد شعار بده مردم ایران یبار جگنو دیدن دیگه کسی جنگ نمیخاد سازش میخاد مردم باوجود ثروتی ک روش دارن قدم میزنن از فقر هلاک میشن کو گوش شنوا ...
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1396/08/17
یکم ازکشور ژاپن یادبگیرد اصلن دنبال جنگ نیستن
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1396/08/17
خدا نگذره از اونایی که به روحانی رای دادن
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1396/08/17
شما که میخای بری حج،،پولتو بده به دوتا جون که سرسامون بگیرن،،،نه اینکه بریزی توشکم عربا،،،والا،،،میخام برم حج،،میخام برم کربلا،،،این پولاتونو،بدین به چندتا جوون،،به سرسامون برسن،،،ازصدتا حج هم بهتره،،،
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1396/08/17
اگر با امریکا بجنگیم باید اول با متحدانش بجنگیم چندتا هست با کدومشون بجنگیم
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1396/08/17
من از گرشنکی اگه پشت به عربستان کردم صدتاموشک میزنم توخاکش رودهام خالیح خالیه
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1396/08/17
مرسي كه تايني موييز بستي به خاطر حق تكثير كپي رايت و خوشحالمون كردي الان كار كاسبي خوب ميگذره كه نماوا و فيلمو رايگان فيلم خارجي بدون پرداخت حق تكثير جريمه نميكني و نميبندي و أين اپ ها و سايت ها با قيمّت ١٥٠ ت ١٠٠ ت ٥٠٠ ت به فروش ميرسونن اون موقع حق سازنده فيلم كشكه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1396/08/17
خدا از تو نگذره كه فكر كردى چون راى دادى بايد بهمه هر چى خواستى بگى با اين تفكرت راى هم نميدادى اتفاقى نميافتاد دعا ميكنم وضع مالى خوبى پيدا كنى تا شايد ملايم تر بشى بعدا هم بكسى راى نده طلبكار هم نشو ٠. ريئس جمهور محترمى داريم قدرش را بدانيد واينگونه پيام ها چيزى را درست نميكنه ٠
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1396/08/17
حسن اقا شما پشت به وعد هاتون بکنید عمل که نمتونید بکنید این چندوقته اخر رییس جمهوریتون دیگه دست بردارید بیشتر از گند نزنید یکی سهام عدالت. که طبق گفته خودتون به هرنفر بالای یک میلیون میرسه زورتون میادصد تومن بدید اول میخواهید 500تومن بگیرید صدتومن بدید واقعا نا احمق داریم که 500تومن بده 100تومن بگیره ملتا چی فرص کردید برید وسط مردم ببینید بچه 5ساله سرش میشه شما نمیدونم
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1396/08/17
روحانی دروغ گو کلید ساز بس دیگ بس دروغ
Netherlands
23:22 - 1396/08/17
صدر رحمت به آل سعود ....شما که دیگه معرکه اید
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1396/08/18
مملکت کجاست برای دفاع ازکشور مریم خانم ها خیزگرفتن برن جنگ باعربستان .پس نیروهای مسلح چی که امنیت این کشور مدیون اوناس .پس مریم خانم ومنیژه .سوسن .سهیلا میرن دفاع مردم اسوده خاطر بخابید .لطف کنی رژلباتون بزاری توکیف ماتیک یادتون نره عزیزم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج