یمن در معرض بزرگترین قحطی جهان
۶۲۸۷۱۴
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
۶۴۳۴ 
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید از پنجمین روز انسداد کامل گذرگاه های یمن به دست ائتلاف سعودی گفت: این کشور در معرض بزرگترین قحطی دهه های اخیر جهان قرار دارد.
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید از پنجمین روز انسداد کامل گذرگاه های یمن به دست ائتلاف سعودی گفت: این کشور در معرض بزرگترین قحطی دهه های اخیر جهان قرار دارد.

 'استفان دوجاریک' سخنگوی 'آنتونیو گوترش' دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: از روز یکشنبه، ائتلاف هیچ حرکتی برای تسهیل امدادرسانی و کمک های بشردوستانه در یمن یا خارج از آن انجام نداده است.

وی ادامه داد: دفتر هماهنگی امور بشردوستانه می گوید امکانات بهداشتی پایان یافته است زیرا آنها نمی توانند هزینه های افزایش سوخت را پوشش دهند و ایستگاه های پمپاژ آب نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اضافه کرد: بعداز ظهر دیروز، مارک لاوکاک هماهنگ کننده کمک اضطراری، در نشست مشورتی شورای امنیت به اعضای این شورا گزارش داد و پس از آن در جمع خبرنگاران، این اقدام را که عصبانیت ناشی از حمله موشکی آخر هفته گذشته به ریاض نامید، محکوم کرد.

دوجاریک یادآور شد: لاوکاک هشدار داده است که قحطی بالقوه در یمن، بزرگترین قحطی است که جهان طی دهه ها با میلیون ها قربانی به خود خواهد دید. وی گفت : برای جلوگیری از این قحطی، اقدامات اخیر ائتلاف – انسداد دسترسی به هوا، دریا و زمین به یمن - باید لغو شود.

وی با بیان این که لوکاک اجرای پنج مرحله را ضروری دانسته است و این گونه برشمرد: از سرگیری فوری خدمات هوائی سازمان ملل متحد و دیگر شرکای انسان دوستانه به صنعا و عدن؛ اطمینان روشن و فوری که هیچ اختلالی در این سرویس هوایی وجود نخواهد داشت؛ توافق فوری برای ورود کشتی برنامه غذای جهانی به آب های عدن و اطمینان از اینکه اختلال بیشتری در عملکرد تحت حمایت آن ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل بازگرداندن فوری به دسترسی بشردوستانه و تجاری به تمامی بنادر یمن - مخصوصا برای مواد غذایی، مواد سوختی و دیگر وسایل ضروری- و برداشتن دخالت به صورت ایجاد تاخیر یا انسداد ورود همه کشتی هایی که مورد تایید سازمان ملل متحد هستند، از دیگر مراحل این برنامه نامید تا کمک ها بتوانند به سرعت به بنادر انتقال یابند.

دوجاریک اضافه کرد: در بیانیه مشترکی که روز گذشته منتشر شد، جامعه بشردوستانه یمن اعلام کرد که در تصمیم ائتلاف برای بستن تمام فرودگاه های یمن، بندرگاه ها و حمل و نقل زمینی هشدار می دهد.

وی گفت: آنها تاکید کردند که انسداد کمک های بشردوستانه، راه حل فاجعه انسانی یمن نیست، بلکه فقط یک پروسه صلح است که می تواند رنج های دهشتناک میلیون ها شهروند بی گناه را متوقف کند.

سخنگوی سازمان ملل متحد همچنان از تاثیرات سرمای زمستانی بر مردم بی خانمان سوریه سخن گفت و با ابراز نگرانی از وضعیت پیش روی آن ها خواستار کمک رسانی شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان که همچون منصور عبدالهادی رئیس جمهوری مستعفی یمن در عربستان به اقامت مجبور شده است یا نه؟ گفت: نمی توانم اعمال یا عدم اعمال چنین محدودیت هایی را تایید کنم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1396/08/19
ایران خیلی وقته در قحطی گرفتاره
Iran, Islamic Republic of
05:17 - 1396/08/19
ما پول نداریم از سعد حریری بگیرید چک 9 میلیاردی دارد
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1396/08/19
خدا از رژیم عربستان نگذرد اگر چنین اتفاقی در اروپا افتاده بود الان صدای همه در اومده بود یک لحظه خودتون بّگذارید جای این بچه ها گرسنه ببیند تحملش داری که در مقابل چنین جنایتی سکوت کردید مرگ انسانیت اتفاق افتاده .به زودی خدای مهربان قدرتمند انتقام خواهد گرفت .هرکس به انسانیت دمکراسی اعتقاد دارد بای جلو این ظلم بایستد امین هرکس نسبت به ظلم بزرگ اعتقادی ندارد بداند انسانیت درونش مرده است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج